Kto może powiedzieć coś na temat HiFiMana??

phil711

New member
Witam!!
Zastanawiałem się jak spisują się słuchawki planarne firmy HiFiMana bardzo mnie zaciekawiły ktoś coś może powiedzieć o tym modelu?? HE-4 mnie interesuję + ewentualnie wzmacniacz słuchawkowy EF5
pozdrawiam
 

Monkin

New member
Bez reklam
Miałem przyjemność je kilka dni temu odsłuchać i powiem , że Chinole odwalili kawał porządnej roboty. Trzeba im przyznać, że się skurczybyki szybko uczą.
Tylko jedna sprawa te słuchawy- cholernie ciężko wysterować, potrzebują naprawdę dobrego wzmacniacza słuchawkowego i sensownego źródła. Nie słuchałem na EF5, tylko u gościa, który ma jakąś samoróbkę i była ona po prostu dla nich za słaba. Ale co do jakości brzmienia - nie będę się czepiać. Czułem, że mogą kopnąć i zejść niżej z basem, ale wzmak nie pozwalał ich skutecznie napędzić. Mimo to scena dźwiękowa była bardzo dobra i niezwykle przejrzysta. Osobiście jednak nie dałbym tych 2 K za te słuchawy. Pamiętaj, że im lepsze słuchawy, tym wymagają naprawdę bardzo dobrego jakościowo materiału muzycznego. Czasem sie okazuje, że trzeba wywalić połowę płytoteki. Jakbym miał wywalić już kasę, to chyba celowałbym ponownie w "drewniaki" RS Johna Grado.
 

phil711

New member
Dzięki za info Monkin

Powiem Ci że chciałbym je bardzo przetestować, ale mieszkam gdzie mieszkam i nie ma takiej możliwości jedynie co mi przyszło do głowy to żeby wysłali słuchawki do mnie i rozważam takie modele jak AKG Q701; Sennheiser HD 650; własnie HiFiman HE-4; a słuchawki Grado są potwornie drogie więc odpadają i mi się podobają dopiero te wyższe modele po 5k i 6k.

Może polecisz mi takie słuchawki co najlepiej będą sobie radzić w mocnej muzyce rock; punk; hardrock; i instrumentalnej gdzie przeważa gitara elektroakustyczna basik szybki i dynamiczny scena szeroka i przestrzenna a zarazem z nutą ścisłości i drobnych niuansów; i ewentualnie performance jednego artysty np. perkusja a o gitarze już wspomniałem

pozdrawiam Phil711
 

Monkin

New member
Bez reklam
Każdy ma jakieś preferencje brzmieniowe, więc nie chcę ci coś na siłę polecać, bo ja lubię w słuchawkach jak najbardziej płaską i neutralną charakterystykę przekazu. Kiedyś za swoje Grado dałem prawie 4 K, teraz już można je trafić o ponad tysiąc złotych taniej, a używane jeszcze taniej.Ze Stanów sprowadzisz je za kilkaset dolców. Czy to drogo ?Z pewnością tanio nie jest, ale jak poszukujesz idealnego dźwięku, to i tak summa summarum musisz zapłacić i sam się potem przekonasz czy było warto. I tak za wzmak plus słuchawy Hifimana musisz zapłacić kilka ładnych tysiaków... Ja skończyłem swoje poszukiwania w efekcie na słuchawach za kilka stówek i jestem z nich zadowolony. Mówię o pionkach se-a1000. Drogich się pozbyłem, po czasie uważam, że nie było aż tak warto przepłacać za różnicę w jakości słuchanej muzyki.
Z tego co napisałeś wyżej wybrałbym chyba senki hd650. Cena jeszcze znośna. To są bardzo dobre słuchawki, z bardzo dobrym basem, grają szczegółowo i dynamicznie, a wysokie tony , wszelkie blachy w nich nie męczą. Tych AKG nie słuchałem, więc ci nic na ich temat nie powiem. Ewentualnie poszukaj i posłuchaj jeszcze coś w podobnej klasie cenowej z Bayerdynamików. Też zacna firma i fajne robi słuchawy. Zawsze przypominam, że im lepsze słuchawki tym lepsze musi być źródło muzyki i doskonale nagrany materiał muzyczny, gdyż usłyszysz w głowie każdą niedoróbkę w realizacji nagrania. Czasem to bardzo denerwuje. Jak coś już kupisz, to napisz co wybrałeś i dlaczego.
 

Tolek100

New member
HD650 mają potężny bas bez przesłuchania z lampowym wzmacniaczem to bym się jednak obawiał takiego zakupu. Jeśli wzmacniacz ma równierz sporo basu to może wyjść kiszka z tego połączenia. Ja posiadam HD650 od kilku lat i jestem bardzo zadowolony ale u mnie grają z wzmacniaczem tranzystorowym z Grado mam sr60 i to moim zdaniem jedyny model grado z właściwym stosunkiem ceny do tego co oferują. Nie mówię że Grado są słabe wręcz przeciwnie ale cena za wyższe modele grubo przesadzona no i można mieć sporo zastrzeżeń do jakości wykonania. Za takie pieniądze wszyst powinno być na medal a tu np drzazgi wystają z otworów na kable niby drobiazg ale za taką kasę ?
 

phil711

New member
Dzięki za odpowiedzi jeszcze się nie zdecydowałem gdyż decyzja jest bardzo ciężka bez mozliwości odsłuchu a takich możliwości nie mam pozdrawiam.
 

phil711

New member
....Zawsze przypominam, że im lepsze słuchawki tym lepsze musi być źródło muzyki i doskonale nagrany materiał muzyczny, gdyż usłyszysz w głowie każdą niedoróbkę w realizacji nagrania. Czasem to bardzo denerwuje. Jak coś już kupisz, to napisz co wybrałeś i dlaczego.

chyba już się zdecydowałem kupię model na ślepo no cóż trudno się mówi nie mam możliwości odsłuchu wybrałem referencyjny model AKG Q701 słyszałem dużo pozytywnych opinii i czytałem dużo na ich temat fajnie wyglądają są otwarte nie powinny męczyć uszu, aczkolwiek to nie to samo co odsłuch, ale sądząc po jakości wykonania powinny brzmieć bardzo przyzwoicie mam wzmacniacz słuchawkowy wbudowany w karcie muzycznej Xonar essence stx więc powinno być przyzwoicie pozdrawiam a czy wybór będzie słuszny potwierdzę po tygodniu odsłuchów bo tyle się nagrzewają średnio słuchawki nagrzewają:bober: pozdrawiam Phil711
 
Ostatnia edycja:
Do góry