Kto doradzi?

rogaczek

New member
Dysponuję 5tys i na pewno ma być plazma 42 ". Od miesiąca latam po sklepach i przeszukuję internet. i nadal mam kręcioła. Proszę poradzić - co mam wybrać?
1. Panasonic TH42PV60
2. LG42PC3RA lub PC1R lub inny
3. Samsung PS-42Q7H lub C7H lub inny
4. Philips 42PF5331
Takie lub podobne sa w moim zasięgu.
Proszę doswiadczonych o pomoc w wyborze, co bym nie płakal po zakupie, że dla oszczędności kilkaset zł (Róznica miedzy LG i pozostalymi) dałem ciała. Liczę na pomoc, bo kasa świerzbi i po CRT DEWOO 28 ma nastać komfort. Sygnał będzie z kablowki cyfrowej i DVD, oraz kablowki analogowej po antenie, bo obie kablowki są w takim samym abonamencie (prawie - rożnica 10 zł). Czekam na ratunek.
 

setunia

New member
Bez reklam
Witam nowego członka forum.
Jedną z zasad przed zadaniem takiego pytania jest odszukanie na forum watków które dotyczą tego pytania, a prosto z mostu na temat pierwszych telewizorów są osobne watki - nikt nie bedzie sie rozpisywał specjalnie dla Ciebie
Polecam te:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8629
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10755
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10128
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7337

A tak szybciutko to kup jeden znich - na pewno będziesz zadowolony:D
 

Dru

Moderator
a ja się podłączę do tematu, mam nadzieję, że kolega zakładający nie obrazi się ;)

jedno małe pytanko - które z plazm są 9 generacji? Wiem, że na 100% seria Panasonic`a PV60. A inne?
 

rogaczek

New member
rozterki cd

kiki napisał:
witam
Zaczekałbym kilka dni na nową plazme Panasonica 42 PV 45
http://www.produkte.panasonic.de/pr...iera|Plasma-Bildschirme@&altMod=N&upper=&prop=
pozdrawiam
Kiki - dzięki za wiadomosć, posłałem Ci 2 odpowiedzi. A odnośnie powyższego linku - kiedy poczytamy to po polsku - nie żebym nie umial, ale nie lubię. Naprawde to kwestia kilku dni? A potem ile czekać aż się cena odidioci? Chyba że cena od razu uwzględni maxa 5k za PV60 i odpowiednio niżej się zachowa, czyli porządnie - co nie znaczy po ludzku. Aha - PV 45 jest całe srebrne - mnie to cieszy. Pozdrawiam.
 

rogaczek

New member
Dru napisał:
a ja się podłączę do tematu, mam nadzieję, że kolega zakładający nie obrazi się ;)

jedno małe pytanko - które z plazm są 9 generacji? Wiem, że na 100% seria Panasonic`a PV60. A inne?
Hej Dru - nie, nie obrażę się, ale nie wiem czy LG, or Samsung też są G9 ( nie myl z grupą państw rozwiniętych ponad stan). Może ktoś jeszcze sie wypowie i nas oświeci.
Na mnie ostatnie dni na HDTV działają tak, że przez sen czarna strona forum stoi mi przed pyskiem, zmieniłem dziś na białą - to milsze przez sen. Pora kupić to TV i wyzdrowieć, bo psychiatra nie przyjmuje na kase. Pozdrawiam wszystkich w podobnym stanie.
 

sh13

New member
Jeśli mogłbym doradzić to stosunek jakość/cena jest zdecydowanie po stronie 42PC3R (końcówki A/B) mówia o kolorystyce obudowy przód i podstawki.
42PC3R jest dosyć nową pozycja w gamie produktów LG i posiada rozdzielczosc panela XGA. Zostala wdrozona do produkcji okolo 6 miesiecy temu - wiec na tyle niedawno aby uznac ja za nowy model lecz wystarczajaco by producent zdązyl ulepszyc (np. poprzez upgrade oprogramowania) błedy tkz"wieku dziecięcego)
Obecnie jest dostępna poniżej 5.000 PLN....co na te rozdzielczosc panela PDP jest jeszcze...calkiem atrakcyjna cena
 

setunia

New member
Bez reklam
rogaczek napisał:
Kiki - dzięki za wiadomosć, posłałem Ci 2 odpowiedzi. A odnośnie powyższego linku - kiedy poczytamy to po polsku - nie żebym nie umial, ale nie lubię. Naprawde to kwestia kilku dni? A potem ile czekać aż się cena odidioci? Chyba że cena od razu uwzględni maxa 5k za PV60 i odpowiednio niżej się zachowa, czyli porządnie - co nie znaczy po ludzku. Aha - PV 45 jest całe srebrne - mnie to cieszy. Pozdrawiam.

Jeszcze przed świętami było parę sztuk na Allegro w cenie 4300, więc chyba Panasonic nie da d... z ceną z kosmosu. O ile pamietam tam kontraścik był odrobinę niższy niż w PV60.
 

rogaczek

New member
setunia napisał:
Jeszcze przed świętami było parę sztuk na Allegro w cenie 4300, więc chyba Panasonic nie da d... z ceną z kosmosu. O ile pamietam tam kontraścik był odrobinę niższy niż w PV60.
Kontraścik być może go nie położy, ale interesują mnie gliniane pyski i zwierzaki znane juz w raju czyli węże, na dodatek purple. Ale te "zalety" ujawniają się nie od razu, wiec nikt nie wie co PV45 moze w tym temacie. To mnie niestety martwi i może długotrwała kuracja relanium jest jedynym sposobem na zachowanie zdrowia głowy. Mój (nasz) kolega - rychenko - nie wytrzymał i zamówił dziś LG42PC3R za super cenę. Jutro będę to z nim oglądał i testował. Ponieważ bardzo mu pomogłeś w wyborze, bierzesz odpowiedziałność za jego życie i zdrowie od jutra (za moje poniekąd też). Ja spróbuję jeszcze parę dni przetrzymać bez przekątnej 106 cm na ścianie pokoju i pokazać sobie, że rozsądek przychodzi z wiekiem. W zasadzie wybór nastąpi między panasem a LG, Samung i Philips juz odpadł. Jutro oczekuję na znak od kikiego - co wypatrzy w panasie 45 i wtedy zadecyduję. za tą kasę nie możemy zbyt wiele dokazywać. Pozdrawiam.
 

rogaczek

New member
Wątpliwosci cd.

Niemożliwe - wszystkie ikony w menu forum czarne - nikt nic nie ma do powiedzenia? Oczekując na wieści ok kiki ryję to forum kilka godzin dziennie i nasunęly mi sie kolejne pytania do wiedzących zaangażowanych społecznie doradców z prośbą o odpowiedź.
1. Czy plazma powinna być hd ready jeśli przez kolejnych kilka lat bedę miał nadal kablówkę - cyfrową, ale z pewnością nie HD, a napewno nie FULL HD. Może wystarczy na parę lat panas PA, a nie PV - przynajmniej nie ma sneaków i clay'a. DVD tez nie zmienię na HD, bo cena i brak filmów.
Czy przy oglądaniu z 3 m widać różnicę jakości obrazu pomiedzy PA i PV? Bo w cenie widać różnicę o 1k.
2. Bardzo dobre opinie ma LCD JVC - model 37R71 kosztuje ok.4,6 i podobno doskonale radzi sobie z sygnałem nawet zwykłej kablówki, więc cyfrowej tym bardziej. Dlaczego jest taka duża różnica w cenie 37R70 i 37R71? Odpada problem wypalania i jasnego pokoju.
Wiem, wiem że decyzję podejmuje kazdy sam, ale im więcej pomocy tym lepiej.
Na ten weekend wystarczy, od poniedziałku szukam dalej. Bede wdzieczny za odpowiedzi.
 

setunia

New member
Bez reklam
@Rogaczek
AD.1 Jeśli jesteś pewnien, że w ciagu tych kilku lat ABSOLUTNIE nie bedziesz miał możliwości odtworzenia materiałów HD, (np z kompika?) to bierz pa60. Obraz ma zarąbisty a zwłaszcza SD no i 42" a nie 37"JVC i cena 1,5kpln mniej
AD.2 Czytaj wyżej :D
Z moich doświadczeń podczas kupna TV pamiętam w sklepie nie dla idiotów stojące obok siebie Samsungi 46" FullHD i 42" 852x480. Miały podany ten sam sygnał promo Samsunga a więc bardzo wysokiej jakości.
O ile z odległości 1m różnica była powalająca o tyle z 4m moja kobita nie potrafiła odpowiedziec na pytanie który jest który, a ja musiałem się dobrze wysilać, żeby to określic wzrokowo.
 

rogaczek

New member
koniec pytań

No i po prawie 9 miesiącach rycia i porównywania cen i możliwosci kupiłem Panasonica 42 pv 70 za 3700 i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Obraz z cyfrowej kablówki i DVD super. Ogladam z 2,5 - 3 m i jest OK. Nareszcie nie latają mrówki za piłką tylko duże ludziki. Więcej mi nie potrzeba. Piszę to zeby ostatecznie zakończyć ten wątek. Tym co pomagali - dziękuję.
 
Do góry