Kryteria doboru odtwarzacza

TheTester

New member
Hej
Rozważam zakup odtwarzacza Bluray i nie mogę znaleźć sobie sensownego kryterium jego doboru.
Byłby on podłączony do amplitunera Yamaha RX-673.

Interesuje mnie praktycznie tylko w pełni odtwarzanie samych filmów z płyt, bo mój obecny odtwarzacz (Dune Prime 3) zaczyna coraz częściej mieć problemy z zabezpieczeniami...Pierwotnie myślałem o zmianę Prime na inny sieciowy, ale nie mogę znaleźć nic z napędem BD...poza tym nadal będzie wtedy istniał problem zabezpieczeń...no, a wracając do wątku.

Myślałem o nowoczesnym odtwarzaczu w cenie nie przekraczającej 700pln i wsparciem w jakiejś formie dla odtwarzania muzyki ze Spotify. Czy jest coś takiego w ogóle? Widziałem na necie informacje, że Samsung ma coś takiego poprzez aplikację na ich sklepiku. Działa to sensownie w ogóle?

Na co w ogóle patrzeć w przypadku tego typu sprzętu? Bo patrząc na różnice pomiędzy różnymi modelami tego samego producenta, to...nie widzę jakiś drastycznych różnic...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wszystko zależy od preferencji ,dla niektórych osób liczy się obraz a jeszcze dla innych mnogość odtwarzanych formatów i inne dodatkowe funkcje
Jakość obrazu głównie zależy od użytego procesora ,jeżeli to ma być głównym kryterium wybierz Blu-ray'a opartego o procesor Marvell lub P4 (Panasonic)
 
Ostatnia edycja:

TheTester

New member
Dzięki za odpowiedź. :)
Nie zależy mi praktycznie na dodatkach, bo mnogość formatów zapewnia mi Prime 3. Mam dość dużą kolekcję filmów i seriali BD, którą stale powiększam i potrzebuję po prostu dobrej jakości odtwarzacza, który nie będzie miał problemów z zabezpieczeniami, a bonusem byłoby wsparcie dla Spotify w jakiejś formie.

Jest jakiś prostu sposób na sprawdzenie procesora? Na stronach producenci raczej nie chwalą się tym specjalnie...Jakaś baza może jest?
 

SDman

Banned
Hej
Rozważam zakup odtwarzacza Bluray i nie mogę znaleźć sobie sensownego kryterium jego doboru.

Na co w ogóle patrzeć w przypadku tego typu sprzętu? Bo patrząc na różnice pomiędzy różnymi modelami tego samego producenta, to...nie widzę jakiś drastycznych różnic...

Witam,
jak dla mnie - kolejność przypadkowa:

1. wygląd
2. czy napęd nie hałasuje (wspominałeś o odtwarzaniu płyt)
3. mnogość kodeków wideo (czyta wszystko)
4. dobry Smart TV
5. dobry odtwarzacz plików i oczywiście FLAC (może być transportem do sprzętu stereo -jak lubisz)

Obraz i jego jakość będzie porównywalna w większości odtwarzaczy
na przeciętnym TV -no chyba, że masz profesjonalnie skalibrowany wysoki model TV.

Pozdr.
 

TheTester

New member
@collider Ten Panasonic wygląda ciekawie. Jest gdzieś lista aplikacji jakie obsługuje? Bo na oficjalnej stronie nie znalazłem.

@SDman Drugi pkt jest ciekawy. Czy w przypadku tego typu odtwarzaczy występują problem z hałasem? Prime 3 był straszny pod tym względem, ale myślałem, że to wina niskiej jakości napędu...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zdarza się ,że napędy hałasują .Kiedyś miałem Sony BD S300 długo się uruchamiał potem dobiegały dziwne świsty i zgrzyty ,ale już sam odczyt przebiegał cichutko .Tylko w przypadku tego BR był znowu inny problem - głośna praca wentylatora, przy cichym słuchaniu trochę to przeszkadzało

Tak na marginesie ,ten odtwarzacz dość dobrze się spisywał w przypadku płyt CD ,a to dzięki analityczności .Dźwięk był wyraźnie odchudzony jeżeli chodzi o bas ,to praktycznie było słychać na każdym materiale ,ale pomimo tego przyjemnie było sobie posłuchać szczególnie podczas wieczornych niezbyt głośnych odsłuchów

Wracając do postu kup Panasonica ,te odtwarzacze mają naprawdę bardzo dobry obraz
 
Ostatnia edycja:

TheTester

New member
Odtwarzacze mają montowane wiatraki?! Geez...każdy tak ma czy tylko wybrane? Np. ten polecany Panasonic ma coś takiego?

I czy ktoś mógłby mi sprawdzić/potwierdzić istnienie Spotify w aplikacjach odtwarzaczy Panasonic.
 
Ostatnia edycja:
Do góry