Krótka recenzja Mitsubsihi HC4000

Tomik23

New member
Rozsądne argumenty nie trafiają.
Kupisz kabel za 30 dychy i o nim zapomnisz - będziesz oglądac filmy a nie kabel. Jak możesz zapomnieć o 400 zł to kup drogi.

Czyli jednym zdaniem
Nie będzie różnicy, nie będzie strat, nie będę widział gorszego obrazu itd ?
Kupowac normalny kabel HDMI 5 m za 30-40 zł ?
 

Buti

New member
Decyzja należy do Ciebie.
Mój argument to działający u mnie bez problemu kabel o dł 15m. Ryzyko warte 30zł w sumie ze cztery piwka w klubie :D
 

espaniak

New member
Wszystko to prawda, tylko po co ustawiać wyjście na 10 bit, skoro na płycie BD zapisane jest tylko 8 bit? Niepotrzebnie zwiększasz w ten sposób wymagania...

Proszę czytać ze zrozumieniem, " głębia 8 bit(a i tak czasem jeszcze potrafi przyciąć obraz) "...
Czyli tłumacząc - nadal działało niestabilnie :)
 

miethod

Member
Witam,

Przymierzam się do zakupu HC4000 - niestety ma on tylko 1 wejście HDMI (do którego będzie podłączony odtwarzacz filmów), natomiast ma wejście component do którego teoretycznie mógłbym podłączyć tuner satelitarny ARIVA 200 (czasem warto by oglądnąć boks, piłkę nożną czy film HD z satelity). Czy lepiej podłączyć tuner satelitarny przez component czy rozdzielić sygnał HDMI rozdzielaczem? Jakie rozwiązanie da lepszy obraz? Długość kabli w obu przypadkach to 10 metrów.
 
Ostatnia edycja:

miethod

Member
Jeśli nie ma zauważalnej różnicy w jakości obrazu, to wole Component żeby nie biegać i co chwilę nie przełączać... Czy ktoś mógłby sprawdzić jak się ma HDMI/Componenta na HC4000?
 

Arek

Member
Tak jak kolega mówi, pomyśl o switchach.

Co prawda przy 720p różnicy dużej pewnie nie będzie, ale już przy 1080p zdecydowanie. Zobacz na yotube, tam jest to dość dokładnie pokazane.
 

Shamman

New member
Sorry że odkopuje temat, ale czy w chwili obecnej warto jeszcze kupić HC4000? Mało znajduje na ten temat z lat 2013/14 a przymierzam się do projektora. Czy w cenie ~5000 zł warto szukać czegoś lepszego?
 

simono

New member
Mało jest na jego temat, bo w 2013 Mitsubishi zaprzestało produkcji i HC4000 zniknął ze sklepów.
Ja 2 miesiące temu kupiłem w Stanach nóweczkę z resztek magazynowych i jestem zadowolony.
Za nieco ponad 3000zł z pewnością nie kupiłbym nic lepszego.

pzdr.
simono
 

Shamman

New member
Dlatego też zastanawiam się nad tym modelem. Wiem że Mitsubishi się wycofało z produkcji projektorów, pytanie tylko czy szukać czegoś świeższego, z dostępnych na rynku czy może jest coś innego wartego polecenia, "świeższego"?
 
Do góry