Krótka recenzja Mitsubsihi HC4000

hydromeduza

New member
jeszcze jedno zdjęcie
input lag in mitsubishi HC4000 projector (extremely low vs laptop comp)
 

Attachments

  • IMAG0651.jpg
    IMAG0651.jpg
    773 KB · Wyś: 43

Tomik23

New member
Oczywiście, że zdjęcia są przekłamane. Nawet JVC HD950 zdradza różnice pomiędzy letterboxem i czarnym maskowaniem. Nie ma na to siły.


witam
jestem posiadaczem tego projektora od wczoraj i po emocjonującym montażu wrzuciłem kilka filmów i muszę się odnieśc do tego posta

pomiędzy letterboxem, a czarnym maskowaniem jest różnica w kolorze czerni – nie wiem, czy fachowo się wyraziłem
Może obrazek pomoże w orientacji o co chodzi
• 2 kolor tła ekranu – jest naprawę czarny
• 1 kolor paska z filmu w– czerń jest słabsza niż ekranu

To tak będzie – nie da się tego podregulować tak, żeby nie było różnicy ??
Wszystko odtwarzam w bluray 1080 p

Fotkę poniżej zmontowałem, aczkolwiek na ekranie u mnie jest odwrotnie
 

Attachments

  • ekran 2.JPG
    ekran 2.JPG
    46,1 KB · Wyś: 38
Ostatnia edycja:

Buti

New member
Tomik23
"To tak będzie – nie da się tego podregulować tak, żeby nie było różnicy ??"

Tak to będzie ;) Projektor emituje światło nawet w momencie gdy próbujesz wyświetlić czarną planszę. Jednym z parametrów, na podstawie którego porównuje się projektory to poziom czerni (stopień w jakm mogą go odwzorować). W tym przypadku od ekranu odbijane jest światło i zamiast koloru czarnego widoczny jest szary. Z tego co wiem najlepszy pod tym wzlędem jest projektor jJvc w cenie kilku hc4000 a i tak nie jest idealny.
 
Ostatnia edycja:

Tomik23

New member
Tomik23
"To tak będzie – nie da się tego podregulować tak, żeby nie było różnicy ??"

Tak to będzie ;) Projektor emituje światło nawet w momencie gdy próbujesz wyświetlić czarną planszę (czyli teoretycznie na ekran nie powinno padać żadne światło z projektora natomiast chip DC3, który jest w nim zainstalowany tego nie umożliwia). Jednym z parametrów, na podstawie którego porównuje się projektory to poziom czerni (stopień w jakm mogą go odwzorować). W tym przypadku od ekranu odbijane jest światło i zamiast koloru czarnego widoczny jest szary. Z tego co wiem najlepszy pod tym wzlędem jest projektor jJvc w cenie kilku hc4000 a i tak nie jest idealny.


Bardzo ci dziękuję za odpowiedź
domyślałem się, że właśnie z tego powodu to tak będzie wyglądac. Tak, czy inaczej obraz jest z tego projektora jest rewelacyjny i myślę, że za kilka tygodni będę miał go ustawionego najlepiej jak się da
Na JVC mnie nie stać i będę się cieszył tym co mam :)
 

prime

New member
HC już należy do mnie:)
tak na szybko bo narazie szkoda czasu na opis wrażeń - lepiej w nich uczestniczyć
krótkie pytanie: czy ten projektor tak bardzo się grzeje? od strony lampy z przodu jedzie jak z grzejnika? i to w trybie low, wiatraki widzę że się wszystkie 4 kręcą
 

Tomik23

New member
Witam
Proszę o podpowiedź odnośnie kabla HDMI - będę potrzebował min 6 m kabla na połączenie z projektorem
Czytałem, że o ile w przypadku krótkich nie trzeba inwestowac sporej kaski, to jednak w przypadku dłuższych trzeba kilka stówek wyłożyc

Proszę o potwierdzenie, czy to prawda i ewentualnie jaki kabel byście polecali
Dziękuję
 

Buti

New member
Są tu głosy na forum, które starają się przekonać, że drogi kabel to poprawa jakości obrazu. Ja twierdzę, że należy wybrać kabel dobry jakościowo pod kątem trwałości i solidności wykonania a jakość obrazu nie zostanie w żaden sposób poprawiona większym wydatkiem. Powiem tyle - kupiłem najtańszy 15 metrowy kabel na allegro swego czasu za jakieś kilka dych. 4 lata bez problemu działa. Wg mnie nie przesadzaj z kwotą. Zamiast w stówkach kup kabel o wartości liczonej w dychach.
 

Tomik23

New member
Są tu głosy na forum, które starają się przekonać, że drogi kabel to poprawa jakości obrazu. Ja twierdzę, że należy wybrać kabel dobry jakościowo pod kątem trwałości i solidności wykonania a jakość obrazu nie zostanie w żaden sposób poprawiona większym wydatkiem. Powiem tyle - kupiłem najtańszy 15 metrowy kabel na allegro swego czasu za jakieś kilka dych. 4 lata bez problemu działa. Wg mnie nie przesadzaj z kwotą. Zamiast w stówkach kup kabel o wartości liczonej w dychach.

No właśnie się i taki i takich opinii naczytałem w tym forum i dlatego postanowiłem się jeszcze raz odezwac w tej kwestii

zobaczymy jakie jeszcze będą opinie, a ja czytam dalej :)
 

espaniak

New member
Drogi kabel to nie tyle subiektywna poprawa jakości obrazu, to raczej niezawodność.
Wyjaśniając powiem jak to było ze mną.Otóż gdy kupiłem HC4000 na pierwszych testach radośnie używałem kabla hdmi 10m no name.Do czasu gdy mitsu był podłączony do laptopa było ok.
Projektor poszedł na sufit, ładnie poprowadziłem kabelek i zakupiłem playera dune prime 3.0.
I opad szczeny, bo nagle gdy łącze mitsu z playerem działa tylko w 1080p30 i głębia 8 bit(a i tak czasem jeszcze potrafi przyciąć obraz), testowałem z trzema kablami 10m i jednym 5m, wszystkie w cenie do 100zl tak samo sobie nie radziły.
Na kablu o długości 3metry normalnie chodzi tryb 1080p60 i głębia 10 bit.
 

Tomik23

New member
Drogi kabel to nie tyle subiektywna poprawa jakości obrazu, to raczej niezawodność.
Wyjaśniając powiem jak to było ze mną.Otóż gdy kupiłem HC4000 na pierwszych testach radośnie używałem kabla hdmi 10m no name.Do czasu gdy mitsu był podłączony do laptopa było ok.
Projektor poszedł na sufit, ładnie poprowadziłem kabelek i zakupiłem playera dune prime 3.0.
I opad szczeny, bo nagle gdy łącze mitsu z playerem działa tylko w 1080p30 i głębia 8 bit(a i tak czasem jeszcze potrafi przyciąć obraz), testowałem z trzema kablami 10m i jednym 5m, wszystkie w cenie do 100zl tak samo sobie nie radziły.
Na kablu o długości 3metry normalnie chodzi tryb 1080p60 i głębia 10 bit.

Espaniak
A możesz zdradzic info jaki masz kabel HDMI ?
 

espaniak

New member
Ja też sądziłem, że kabelek 10m "aż" za 100zł to już będzie aż nadto idealny, jednak rzeczywistość nie okazała się tak różowa:) (ale może to "wina" mojego źródła)
Nadal używam kabelka 3m no name - działa ok.
Dużo grzebałem w necie jakby temu zaradzić i wychodzi na to, że musiałbym kupić hdmi 1.3c cat2 lub 1.4a cat2!
No ale ta cena :)
 
Ostatnia edycja:

Tomik23

New member
Ja też sądziłem, że kabelek "aż" za 100zł to już będzie aż nadto idealny, jednak rzeczywistość nie okazała się tak różowa:) (ale może to "wina" mojego źródła)
Nadal używam kabelka 3m no name - działa ok.
Dużo grzebałem w necie jakby temu zaradzić i wychodzi na to, że musiałbym kupić hdmi 1.3c cat2 lub 1.4a cat2!
No ale ta cena :)

No cena jest niezła
i zamiast rozwiac swoje wątpliwości mam ich więcej -ale to już chyba tak to jest
Mój HC 4000 będzie śmigał z Ariva Ferguson 310 i ( jest to powolny sprzęt, ale i tak jestem zadowolony )

I co mam zrobic ?
 

prime

New member
ludzie nie przesadzajcie
kupujecie projektor za ponad 5000zł + inne bajery typu ekran, audio itp i szkoda Wam dać na kabel np 10m 400zł? mam 2 kable firmy tech-link wires nx 10m i 5m i oba sprawują się świetnie
rozumię że nie warto wydawać dla 10m ponad 1000zł jednak bez przesady... 30-100zł to jeszcze większa przesada...
 

espaniak

New member
Na początek proponuję połazić po sklepach komp. i zagadać ze weźmiesz kabel na próbę.
Ja tak właśnie testowałem kilka tanich kabli 10m.
Może z Twoim playerem będzie ok, chyba każdy musi przejść przez etap testów zanim wyda kilka stówek za kabelek :)
 

Tomik23

New member
ludzie nie przesadzajcie
kupujecie projektor za ponad 5000zł + inne bajery typu ekran, audio itp i szkoda Wam dać na kabel np 10m 400zł? mam 2 kable firmy tech-link wires nx 10m i 5m i oba sprawują się świetnie
rozumię że nie warto wydawać dla 10m ponad 1000zł jednak bez przesady... 30-100zł to jeszcze większa przesada...

No ja się zgadzam z Tobą kolego Prime
Chodzi o to, że chciałem się upewnic, ze nie przepłacam bez sensu

To chyba nie jest wstyd się upewnic - co nie ?
 

prime

New member
No ja się zgadzam z Tobą kolego Prime
Chodzi o to, że chciałem się upewnic, ze nie przepłacam bez sensu

To chyba nie jest wstyd się upewnic - co nie ?

Ależ oczywiście, jednak moja wypowiedz tak naprawdę dotyczyła ogółu - także innych użytkowników, którzy chcą przyoszczędzić na kabelku. Nic osobistego:)
 

Buti

New member
Rozsądne argumenty nie trafiają.
Kupisz kabel za 30 dychy i o nim zapomnisz - będziesz oglądac filmy a nie kabel. Jak możesz zapomnieć o 400 zł to kup drogi.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Drogi kabel to nie tyle subiektywna poprawa jakości obrazu, to raczej niezawodność.
Wyjaśniając powiem jak to było ze mną.Otóż gdy kupiłem HC4000 na pierwszych testach radośnie używałem kabla hdmi 10m no name.Do czasu gdy mitsu był podłączony do laptopa było ok.
Projektor poszedł na sufit, ładnie poprowadziłem kabelek i zakupiłem playera dune prime 3.0.
I opad szczeny, bo nagle gdy łącze mitsu z playerem działa tylko w 1080p30 i głębia 8 bit(a i tak czasem jeszcze potrafi przyciąć obraz), testowałem z trzema kablami 10m i jednym 5m, wszystkie w cenie do 100zl tak samo sobie nie radziły.
Na kablu o długości 3metry normalnie chodzi tryb 1080p60 i głębia 10 bit.

Wszystko to prawda, tylko po co ustawiać wyjście na 10 bit, skoro na płycie BD zapisane jest tylko 8 bit? Niepotrzebnie zwiększasz w ten sposób wymagania co do pasma transmisji w przewodzie HDMI. No chyba że oglądasz materiały z kamer HD zapisujących w DeepColour, wtedy to co innego. ;)
 
Do góry