Krótka recenzja Mitsubsihi HC4000

B

burz

Guest
Witajcie,
interesuje mnie na jakiej wysokości macie zinstalowane ekran? (ekran bliżej sufitu czy podłogi czy środek)
Czy książkowe 120cm od podłogi do dołu ekranu (chociaż te 120cm to chyba przy kilku rzędach foteli). W który punkt na ekranie powinna celować linia wzroku w czasie projekcji (środek czy dół...).
Nie mam doświadczenia na ten temat a nie chce popełnić gafy przy zakupie ekranu, co myślicieo o takim ustawieniu od sufitu 70 cm do górnej krawędzi a od podłogi 40 cm do donej krawędzi ekranu (110cali). - nie za nisko??
Pozdrawiam


U mnie dolna krawędź jest ciut poniżej poziomu oczu - na wprost mam napisy:) Tak wg mnie jest akurat.
 

ravgibson

New member
[burz] U mnie dolna krawędź jest ciut poniżej poziomu oczu - na wprost mam napisy:) Tak wg mnie jest akurat.

No właśnie przy lcd-ku nie ma problemu, dokładnie też tak bym ustawił, ale przy dlp(offset) w moich warunkach linia wzroku wychodzi mi ciut poniżej środka ekranu, czyli po napisy będę musiał się lekko kłaniać.
Nie mam wiedzy praktycznej czy z takim ustawieniem ekranu po jednym filmie z napisami nie będę odczuwał dyskomfortu lub głowa mi odpadnie. Natomiast po tygodniu pomiarów, przymiarów i dziwnych spojrzeniach żony itd. tak mi wychodzi najlepiej tylko czy będzie git???.
Co myślicie? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Wysokosc zamontowania ekranu zalezy glownie od Twoich preferencji, warunkow lokalowych itp. Jeden woli ogladac majac obraz na wprost oczu, inny podnoszac lekko wzrok w gore, znam tez osobnika, ktory oglada lezac. Sam musisz okreslic jak zamontowac ekram abys czul sie komfortowo ogladajac (grajac) na projektorze.
 
B

burz

Guest
Dokładnie, jak pisze drosophilia - sam musisz określić swoje preferencje.
Np. ja wolę nie zadzierać głowy przy oglądaniu i środek ekranu na wysokości oczu mnie by pasował:)
 

skalmen

New member
Witam
u mnie środek ekranu jest tez dokładnie na wysokosci oczy, a dolna krawedz jekies 70 cm od podłogi, miałem kiedyś wyzej ekran i komfort ogladania przy nizszym jest zdecydowanie lepszy także nie przejmuj sie ta wysokoscia bo mysle ze bedzie ci odpowiadać
pozdr
 

ravgibson

New member
No i wywołaliście nutrie z lasu:), pod koniec tygodnia powinno być juz wszystko pokupowane i zamontowane na stałe. (hc4000, ekran raczej szary chyba, amplituner ktróry podłącze do x-fi z pc-a ,głośniki no i to co żona uwielbia kabelki)

Dzieki panowie za sugestie.
Pozdrawiam
 

ravgibson

New member
Witam, mam pytanie czy w hc4000 jest jakaś regulacja ostrości obrazu oprócz manualnego kręcenia obiektywem?
Pytam ponieważ jak wyświetlam na przykład tekst na całym ekranie to jak wyreguluje idealnie lewą stronę to prawa jest nieco nie ostra i odwrotnie.
Natomiast jak reguluje skupiając się na ostrości w centrum ekranu to skrajne boki ekranu są w miarę ostre ale nie tak jak regulowane oddzielnie.
Ciekawe czy tak ma być??
Pozdrawiam
 

szopenpolice

New member
Innej chyba nie ma. Ja reguluje patrząc na menu projectora. Raz ustawiłem i nie ruszam. Ta ostrość to chyba głównie zależy od jakości materiału. Wczoraj oglądałem mecz Arsenalu na Polsacie i strasznie smużyło. Przy oglądaniu filmu na C+ Film HD jest dobrze.
 
B

burz

Guest
Witam, mam pytanie czy w hc4000 jest jakaś regulacja ostrości obrazu oprócz manualnego kręcenia obiektywem?
Pytam ponieważ jak wyświetlam na przykład tekst na całym ekranie to jak wyreguluje idealnie lewą stronę to prawa jest nieco nie ostra i odwrotnie.
Natomiast jak reguluje skupiając się na ostrości w centrum ekranu to skrajne boki ekranu są w miarę ostre ale nie tak jak regulowane oddzielnie.
Ciekawe czy tak ma być??
Pozdrawiam

Mnie to wygląda, że projektor jest odrobinę przesunięty w stosunku do środka ekranu i rzutuje obraz leciuchno pod skosem... No bo co innego, wada optyki?
 

dusi

New member
Mnie to wygląda, że projektor jest odrobinę przesunięty w stosunku do środka ekranu i rzutuje obraz leciuchno pod skosem... No bo co innego, wada optyki?


z projektorami to jest tak,że ostrość ustawia się w cnetrum obrazu, im lepsza optyka tym obraz będzie równomiernie ostry na całym ekranie, a im gorsza optyka tym gorsza ostrość po bokach, w rogach.

ja mam panasonica stary dość juz projektor i już na samym poczatku zauważyłem że nie da się ustawić idealnie ostrości. zawsze ustawiam ostrośc manualnie wykorzytujac menu projektora do kalibracji (tak jest chyba najlepiej) i ustawiając tak by ostrosc była jak najlepsza w centrum. Wtedy jednak jest stosunkwo gorzej w rogach.

pozdr
 

ravgibson

New member
Generalnie jestem pod dużym wrażeniem ogólnym po pierwszej projekcji hc4000 na zielonej ścianie (ekran prawie w drodze), tylko akurat ta ostrość mnie zastanawia, ciekawe co w innych egzemplarzach mitsu czy podobnie?
Pozdrawiam
 

mekelele

New member
Witam. mam pytanie do założyciela tego wątku. Też jestem z trojmiasta i właśnie odebrałem taki sam projektor. Pytam o ustawienia, czy Twój projektor działa na fabrycznych ustawieniach czy czy sa go kalibrowales- zmieniałeś ustawienia? Jeżeli tak to na jakich ustawieniach oglądasz, mógłbyś napisać jak ustawiłeś wszystkie opcje ? To mój pierwszy projektor i jestem zielony a chciałbym wycisnąć z niego maksa.
 

Leszczu

New member
Mam pytanie kupilem dzisiaj HC4000 i narazie w dzien podalem mu sygnal z PS3 ale musiualem oddalic projektor na 6 metrow i na max zoom zeby miec obraz 290cm na 165cm czy cos robie nie tak?? podobno sygnal zly podalem??

wlaczylem test i mam siatke taka jak powinna byc z 5 metrow obraz 290/165+- ale jak wlacze PS3 to mam jakis za maly ten obraz ;/ wiek ktos cio i jak??
 
Ostatnia edycja:

StoperV6

New member
Mam pytanie kupilem dzisiaj HC4000 i narazie w dzien podalem mu sygnal z PS3 ale musiualem oddalic projektor na 6 metrow i na max zoom zeby miec obraz 290cm na 165cm czy cos robie nie tak?? podobno sygnal zly podalem??

Cześć,

Wg kalkulatora Projector central z 6m ten projektor wymiary dokładnie takie jak podałeś uzyskuje bez wykorzystania zoomu.

Ogólnie to nie znam się na projektorach ale sam planuję zakup jakiegoś, dlatego też od niedawna śledzę to forum i mój typ na razie to właśnie HC4000.

Jak na rozum kompletnego laika to do głowy przychodzą mi dwie możliwości:

-nie zwiększyłeś jednak zoomu (jako że wynik kalkulatora jest dziwnie zbieżny z tym co napisałeś)
-z tego co się orientuję to PS3 podaje obraz w rozdzielczości 720p a nie 1080p i może tu jest jakiś problem? (mam nadzieję, że tak to nie działa ponieważ sam planuję na projektorze łoić tyłek kumplom w nowe Mortal Kombat ;) )

Pozdrawiam
Stoper

EDIT:
Czy ktoś orientuje się gdzie w poznaniu mógłbym przetestować ten projektor, najlepiej w porównaniu do HC3200? Lub może ktoś ma taki i nie miałby nic przeciwko demonstracji za jakieś piwo?
 
Ostatnia edycja:

Leszczu

New member
Uff udalo mi sie w menu jest tak jakby podmenu :) i tam byl ustawiony jakis CIINEMA 2,1
a jak zmienilem na auto to mam z 5 metrow obraz 315/177 zarabisty obraz ,
podlaczylem N tv do niego i troche sie pobawilem ,nie mam jeszcze ekranu i obraz rzucilem na sciane z 2 polkami i LCD 52cale;) ale to nic
Jak wlaczylem BBc N sport MTV HD nawet TVN HD to powiem ci ze obraz jest rewelacyjny
a bylem kiedys mechanikiem RTV i wiem cos nie cos o kolorach i ostrosci,
Zamowilem juz ekran z pasami i napinaczami do zabudowy nie moge sie doczekac kiedy przyjdzie
ale obraz na scianie jest naprawde ladny soczysty ma dobra ostrosc mysle ze na dobrym ekranie bedzie jeszcze lepiej i co najwazniejsze po przelaczeniu MTV HD na lcd obraz wydal mi sie gorszy ;) jakis taki sztuczny ;/ a na scianie naturalny.

Projektor do kartonu i czekam na ekran i podziele sie nowinkami co i jak .Duzo czytalem zanim kupilem ten projektor i nie zaluje ,projektor mam zamiar zainstaowac na wprost pod sufitem.
Tak jak pisalem obraz wyswietalny mam teraz 315/177cm
 

Krzych692

New member
Witam
Wiecie może, gdzie w okolicy Katowic mógłbym zobaczyć jak wyświetla ten projektor ?

pozdrawiam,
Krzysztof
 

Leszczu

New member
Niestety ja tez nie moglem nigdzie zobaczyc jak pracuje ten projektor;/
Ale zaryzykowalem i jestem zadowolony ,bylem u znajomego miesiac temu i ogladalem Optome82 i
powiem ze nie widze roznicy powalajacej na kolana zeby dac tyle kasy za Optome a jak pamietam dal za nia chyba z 10tys zl;/
Teraz jak patrze na ten obraz na scianie u mnie nie majac jeszcze ekranu jestem naprawde zadowolony a p[rojektor mam za 50% ceny Optomy.:)
Jezeli bylbym niezadowolony to napisal bym ,za tydzien max bede m\ial ekran to opisze co i jak moze wkleje jakies zdjecia zobacze co mi sie uda zrobic ,przedemna troche roboty bo mam zamiar zabudowac ekran w suficie podwyzszanym.


Mam jeszcze pytanie co z gwarancja w Polsce?? Dostalem tylko fakture VAt z firmy w Polsce nie dostalem zadnej papierkowej gwarancji??
Jak to jest??
 
Ostatnia edycja:

mekelele

New member
Witam. Mozesz napisać gdzie dokładnie znalazłeś to "podmenu" jak się dostać do tego ustawienia? Bo u siebie nie mogę znależć czegoś takiego jak cinema 2,1
 

Leszczu

New member
Mam teraz spakowany projektor i nie bede go wlaczal bo czekam na ekran:???:
ale jak pamietam byla to opcjas ADVANCED MENU i tam jest chyba 5 okienek i na samej gorze masz ta CI+NEMA.

Wtedy obraz jest wiekszy taki jak powinien byc.
 

Krzych692

New member
Witam

Czy z odległości około 5 m można ustawić wielkość ekranu 100 - 110 cali. Według kalkulatora wychodzi 136 cali i wymagany jaśniejszy ekran. Czy lepiej zachować odległość 3,8 metra?
 
Do góry