Krótka recenzja Mitsubsihi HC4000

cezar1972

New member
epson według mnie oraz stronki projectorreviews jest słabszym projkiem niz mitsu.

Jeśli chodzi i obraz to być może tak jest (nie sprawdzałem u siebie w pokoju). Natomiast Epson jest lepszy, jezeli chodzi o dwie rzeczy:
- cenę (sporo tańszy od Mitsu)
- lens shift (brak w Mitsu).
 

redlum

New member
Bez reklam
Do plusów Epsona dodałbym jeszcze gwarancja (3lata) oraz zoom x2,1, a za wadę jego wymiary. Sam rozważam oba modele (mam jeszcze trochę czasu na wybór), ale chyba Epson wygra - bo ma Lens Shift-a
 

pa3

New member
Bez reklam
Wg mnie najważniejsza jest jakość obrazu (czyli jakieś 90%), dlatego brałbym coś z rodziny Mitsubishi HC3800 bądź droższy 4000. Pamiętam starszy model 720p od Mitsu, który chyba posiadał najlepszą czerń ze wszystkich HD Ready - więc firma cały czas była/jest na wysokim poziomie.

Co do ustawień w danym pomieszczeniu, wystarczy trochę "pogłówkować" i myślę ze z projektorem DLP nie będzie problemu, chyba że mamy filar na środku pokoju.
 

cezar1972

New member
pa3 napisał:
Co do ustawień w danym pomieszczeniu, wystarczy trochę "pogłówkować" i myślę ze z projektorem DLP nie będzie problemu, chyba że mamy filar na środku pokoju.

Masz rację pod warunkiem, że lepsza połowa zgadza się na zbeszczeszczenie sufitu lub ściany jakimiś uchwytami i projektorami.

A co do jakości obrazu, to pełna zgoda, że jest to parametr najważniejszy. Tylko że wszystko w gruncie rzeczy sprowadza się do środków finansowych. Pewnie ten Mitsu oferuje najlepszy obraz w cenei do 7.000 PLN. Tylko że jak ktoś może przeznaczyć na projektor max 4.000 PLN to Epson TW3200oferuje świetny obraz w tej cenie. Pewnie gorszy od Mitsu, tylko nie wiem czy aż o 25 - 30% (a taka jest mniej więcej różnica cen między tymi projektorami).
 

Meloman69

New member
Bez reklam
test - czyli nie wszystko wygląda tak różowo...

KontrastOK_duda_mini.jpg


Który obraz wydaje Wam się lepszy?
 

Bucek

Banned
ten jaśniejszy, z większą ilością szczegółów ... ten ciemny jest za ciemny, nic na nim nie widać ...

tzn. na tyle na ile mozna ocenić obraz po takich miniaturkach ...
 

redlum

New member
Bez reklam
ten po lewej wygląda na jakiś kontrast dynamiczny przejaskrawiony, zaś ten po prawej takie bardziej naturalne kolory (jak po kalibracji) oraz lepszy kontrast. Poza tym mało da się wyciągnąć wniosków z takich miniaturek.

Na Mitsu HC4000 gwarancja jest na 3 lata, lampa rok (500h).

EPSON ma 3 lata na lampę - to jest wielkim plusem

PS HC4000 - pewnie bym go kupił - bo ma lepszą jakoś obrazu - i Epson ma głębokość ok 45cm - ALE - niestety u mnie w przyszłym salonie się nie da go umieścić - po pierwsze za mały zoom - po drugie brak shift lens
 
Ostatnia edycja:

ravgibson

New member
Witam, a propos hc3800/4000, któryś z kolegów bawił się ustawieniami cyfrowej korekcji
Keystone'a (+-15)?
Prawdą jest, że ustawienie projektora w stosunku do ekranu w taki sposób żeby nie korygować Keystone'a ( czyli Keystone 0), daje nam znacznie lepszą jakość obrazu niż kiedy użyjemy regulacji w pionie?
Pytam bo za cholerę nie mogę wpasować ekran 120 cali na ścianę 4,2szer. x 2,4h z odległości 4 m, przy projekcji sufitowej, żeby ekran nie leżał na podłodze. Ciekawi mnie właśnie ta regulacja ponieważ nie wiem czy powoduje ona straty jakości obrazu a może tylko służy do niwelacji trapezu??
Tak czy siak pasuje mi umieścić ekran mniej więcej na środku ściany i dlatego proszę o pomoc w tym temacie.
Pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
Keystone jest cyfrowa regulacją efektu trapez-u. Więc strata jakości zawsze będzie. Pytanie tylko jak dobra jest elektronika odpowiadająca za Keystone.
 

ravgibson

New member
Dzieki redlum, miedzy czasie poszperałem i faktycznie masz racje lepiej nie regulować.
Cholera tak sie przypaliłem na miśka 4000 ale widzę, że z racji kipskiej mozliwości dopasowania projektora dlp do warunków pomieszczeniowych bedę musiał poszperać cos w lcd do, których nie mam przekonania
 

Meloman69

New member
Bez reklam

Na lewym obrazku kolory wydają się pełniejsze, co na pierwszy rzut oka mogłoby wskazywać, że ten obraz jest lepszy. To "stara" sztuczka, wykorzystywana w ekspozycjach sklepowych. Problem w tym, że oczywiście, taki obraz jest przekłamany. Widać po drzewach ile traci się szczegółów.
I tak jest niestety z większością fotek przedstawiających obraz z projektorów...
 

Rudeford

New member
Jak za oknem np dziś. Sanyo nawet słoneczne i dynamiczne sceny wyświetlał blado. Wręcz były one nie naturalne.
Powyższe zdjęcia przedstawiają słoneczny dzień z życia rajdowca a fotka po prawej wygląda jakby było pochmurnie(w porównaniu z lewą). Po lewej detali brakuje, to fakt, ale właśnie tak widziałbym słoneczny dzień.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Oki wiem, że prawy jest lepszy, ale bardziej podoba mi się efekciarski lewy. Przez ponad 2 lata miałem Sanyo z(5) obrazem jak po prawej, czyli trochę wypranym i mam dosyć.

W ten sposób ustawiając obraz, sprzedawcy próbują retuszować słabości sprzętu.
Właśnie dobry sprzęt powinien charakteryzować się dobrym kontrastem przy np. równowadza barw. Większość projektorów do 10 tys. wg mnie tego nie potrafi...
Obraz może w jakiś sposób jest "bajerandzki", ale traci niesssamowicie dużo szczegółów...
 

kwiatypolne

New member
Powiedz proszę czy prawdą, jest jakoby okulary polaryzacyjne przy 3D, męczyły nieco mniej oczy ?
Zamierzam kupić projektor i jest to dla mnie istotna informacja... :)
 

ravgibson

New member
Witajcie,
interesuje mnie na jakiej wysokości macie zinstalowane ekran? (ekran bliżej sufitu czy podłogi czy środek)
Czy książkowe 120cm od podłogi do dołu ekranu (chociaż te 120cm to chyba przy kilku rzędach foteli). W który punkt na ekranie powinna celować linia wzroku w czasie projekcji (środek czy dół...).
Nie mam doświadczenia na ten temat a nie chce popełnić gafy przy zakupie ekranu, co myślicieo o takim ustawieniu od sufitu 70 cm do górnej krawędzi a od podłogi 40 cm do donej krawędzi ekranu (110cali). - nie za nisko??
Pozdrawiam
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Pytanie do użytkowników Mitsu:
Czy oglądaliście jakieś filmy (lub sekwencje) czarno-białe? Na przykład masakra na próbie wesela z Kill Bill? Jak przy takim materiale z podbarwieniem obrazu?
 
Do góry