Krótka recenzja Mitsubsihi HC4000

paulo2009

New member
wystarczy jakiś aparat ze średniej półki z obsługą HD później prze konwertowanie materiału do avi (jeśli będzie to konieczne) bo np film będzie nie rozpoznawany formacie dla Youtube.pl

a jeśli chodzi o wrzucenie to na YT ładnie jest wszystko opisanie po polsku jak umieszczać filmy wiec myślę że nie będziesz miał problemu.

Z chęcią bym zobaczył mitsu "w akcji" i myślę że nie tylko ja.
Zawsze to jakaś namiastka:)
 

ravgibson

New member
Witam, mam pytanie czy ktoś używał Mitsubishi HC4000/3800 nie tylko do filmów, ale również do grania na PC-cie czy konsoli a jak tak czy są widoczne jakieś defekty?
Proszę o poradę.

Dzisiaj przyszedłem do sklepu po zakup miśka hc4000, ale gość z obsługi słysząc, że projektor będzie używany 70% filmy i 30% gry(pc) stanowczo odradzał zakupu projektora DLP (ciągły efekt tęczy przy grach itd.)
Natomiast sugerował tylko i wyłącznie projektory w technologii LCD
(np.: EH-TW3600), co myślicie na ten temat???
Pozdrawiam
 

skalmen

New member
Nie wiem co to za sprzedawca, chyba ma na sklepie Epsona bo gada bzdury,DLP ma szybszy czas reakcji niz LCD więc generalnie zdecydowanie częściej używa sie projektorów DLP do współpracy z komputerem zreszta 95% biznesowych projektorów to własnie DLP, Mitsubishi z moja PS3 hula aż miło gry wygladaja obłednie dzieki bardzo wysokiemu ANSi i doskonałym szczegółom w ciemnych ujeciach, takze raczej chyba gosc chce ci sprzedac poprostu to co ma na stanie a nie doradzic, nie daj sie zmanipulować
pozdr
 

Kenjiro

New member
Skalmen, z tego co widze to HC4000 ma zooma i to nawet w miarę ok. To jednak wszystko jeśli chodzi o elastyczność? Zwłaszcza chodzi mi o pion. On świeci "do góry", standardowo jak każdy DLP? Czyli raczej montaż do góry nogami, jeśli chce się go mieć nad głową?
 

ravgibson

New member
Witam,
Dzięki skalmen za odpowiedź, z racji tego, że wiesz, o czym piszesz, bo jesteś użytkownikiem hc4000, proszę Cię jeszcze o kilka zdań w odpowiedzi na kolejne pytanka i już daje spokój:
1. Czy należysz do osób, które widzą efekt tęczy?
2. Jak tak, to czy w hc4000 jest ona widoczna (np. przy czytaniu tekstu tłumaczenia filmu), jak jest to czy przez ustawienia projka da się ją jakoś zniwelować?
I trochę luźniej:
3. Czy używasz UPS, w razie draki, (bo nowa lampa droga)?
 

skalmen

New member
Tak uzywam UPSa, na wszelki słuczaj, jesli chodzi o tęczę to bardzo słabo przy projektorach z kołem x2, w mitsu wogóle nie widze . jesli jestes z Trójmiasta albo okolic to zapraszam do siebie na pokaz
pozdr
 

zz11x

New member
Pytanie do skalmena: na avsforum piszą coś o niejednolitej jasności w tym projektorze (o ile dobrze zrozumiałem po angielsku:), że niby jeden bok ciemniejszy od drugiego. Czy u Ciebie występuje takowe zjawisko? Jeśli tak, to czy to bardzo przeszkadza?
Rozważam zakup HC4000 lub Benq W6000, ale bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
W swoim przedziale cenowym Mitsu HC4000 to zwyciężca, choć raczej chłodno podchodzę do prezentowanych fotek.
Żaden projektor, może poza LED-owymi nie ma takiej czerni. Poza tym aparat fotograficzny w tym trybie naświetlania gubi wiele ciemnych szczegółów.
Dopiero wyróżnienie borderów mówi mi, że obraz jest w miarę zbliżony do rzeczywistego.
Brak lens shiftu też dla niektórych może być przeszkodą.

ps. ja z niecierpliwością czekam na premierę EH-R4000. Epson jako pierwszy przedstawia wreszcie projektor o dobrych parametrach z ludzkimi gabarytami.
Modele JVC z głębokością prawie 50 cm nie dla mnie. A podobno nowe projektory z serii X są jeszcze większe. A szkoda...
 

zz11x

New member
Ten Epson kosztuje 30 tysi omg. Bez sensu dla kogoś, kto nie ma specjalnego pokoju. Wg mnie w jasnym salonie różnice w obrazie miedzy HC4000 i EH-R4000 będą niewielkie...
 

szopenpolice

New member
Pytanie do skalmena: na avsforum piszą coś o niejednolitej jasności w tym projektorze (o ile dobrze zrozumiałem po angielsku:), że niby jeden bok ciemniejszy od drugiego. Czy u Ciebie występuje takowe zjawisko? Jeśli tak, to czy to bardzo przeszkadza?
Rozważam zakup HC4000 lub Benq W6000, ale bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu.

Ja mam coś takiego. Widać wyraźnie na jednolitym tle. W filmach już mniej. No i biel nie jest idealnie biała, tylko taka jak w LCD, jedna strona różowawa, a druga zielonkawa.
 

skalmen

New member
Trudno powiedziec , jak szopenpolice napisał mi o tej bieli to zacząłem sie przygladać i faktycznie chyba tak jest z ta nie jednolita bielą, w Optomie HD800x nie wystepowało takie zjawisko, jednakże w filmach w jasnych scenach jest to nie zauwazalne, czerń według mnie jest równa po obu stronach kiedy włączam strone testową . Te ewentualne niedogodnosci i tak nie maja zanczenia bo obraz z tego projektra jest porostu mega wyrąbisty, wczoraj robiłem test porównawczy z Sony HW20 i stwerdzieliśmy z kumplami:
czerń w sony lepsza, sceny całkiem czarne sa poprostu czarne w mitsubishi ciemno szare ,ale różnica znika kiedy pojawi sie choc troche światła , kolory zdecydowanie lepsze w mitsubishi bardziej naturalne, sony ma zdecydowanie za duzo niebieskiego i czerwonego nie zdażylismy go do konca skalibrować wiec moze te kolory znacznie sie poprawią, ostrośc taka sama co jest dużym plusem w Sony gdyż hw15 był zdecydowanie mniej ostry, szumy w obrazie w sony praktycznie nie wystepuja w mitsubishi sa na granicy zauwazalnosci. Generalnie Sony to doskonały projektor tak jak Mitsubishi, jednak stwierdzilismy zgodnie że różnica w cenie jest nie adekwatna do roznicy w jakosci obrazu Mitsu 5700 Sony 12000, róznica akceptowalna to max 2-3 Tys PLN
 

szopenpolice

New member
Masz szary ekran więc może u Ciebie, aż tak bardzo nie widać. Ja mam biały ekran G=1. Zobacz jeszcze jak wygląda menu. U mnie na lewej górnej stronie jest ciemniejsze niż na prawej dolnej. Ale w trakcie oglądania filmu, to białe jest białe np. koszulki polskich piłkarzyków :)
 
B

burz

Guest
skalmen, a masz jakieś porównanie swojego mitsu z modelem 3800 w kwestii czerni, kolorów i ostrości? No i tej nierównomierności świecenia...?
 

skalmen

New member
niestety nie mam porównaia ale na forach pisza że czerń i szczegóły w ciemnych scenach zdecydowanie lepsze w HC4000, i podobno to nirównomierne podswietlenie tez wystepuje w HC3800. Może jutro zadzwonie do serwisu to dowiem sie czegos więcej o tej bieli.
pozdr
 

Meloman69

New member
Bez reklam
niestety nie mam porównaia ale na forach pisza że czerń i szczegóły w ciemnych scenach zdecydowanie lepsze w HC4000, i podobno to nirównomierne podswietlenie tez wystepuje w HC3800. Może jutro zadzwonie do serwisu to dowiem sie czegos więcej o tej bieli.
pozdr

Strzel fotki z lekko szarym oraz białym tłem...
 

Pixeel

Member
..

Skalmen - gratuluję zakupu. Mądry wybór! DC3 daje radę;)
A te zdjęcia to mają być takie ciemne czy może coś z moją przeglądarką nie tak? Zero "shadow details"...

Cześć Skalmen,

Ja również gratuluję nowego nabytku, szkoda że mieszkamy po przeciwnych końcach flagi ;-) z chęcią zobaczyłbym ten projektor w akcji.

P.s. Mam podobne odczucia jak kolega Cooper co do zdjęć które zamieściłeś - strasznie ciemne, może dlatego że ostatnio bawiłem się ustawieniami pod FOTO.

znajomy zaczął się interesować kupnem owego projektora, ale ma zwykły, dzienny, jasny pokój (nie biały, ale jasny) zastanawiam się czy u niego nie lepiej sprawdzi się LCD Epsona 3200 (o ile dobrze pamiętam, który niedawno wyszedł).

Pozdrawiam
Pixeel
 

skalmen

New member
Ja tez wyświetlam w salonie który ma kremowe sciany i jest naprawde ok, epson według mnie oraz stronki projectorreviews jest słabszym projkiem niz mitsu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry