Krótka recenzja Mitsubsihi HC4000

wiatrak

Active member
Bez reklam
Offset to nie regulacja, a stałe przesunięcie pomiędzy osią optyki a krawędzią ekranu, dokładnie jak na obrazku z kalkulatora:

_​
screen1.JPG
_​

3 cm za projektorem to nieco mało, nawet na same przewody... ;) Mimo iż HC-4000 wentylację ma "z boku na bok", to nieco powietrza z tyłu nie zaszkodzi i przybliży projektor do ekranu. Rozumiem iż ten już posiadasz skoro taki wymóg wielkości obrazu?

Jeżeli masz minimum smykałki do majsterkowania a projektor nie może wisieć na suficie, to proponuję go podwiesić do wysoko zamontowanej półki.
 

redlum

New member
Bez reklam
ekranu jeszcze nie mam -ale na 99% będzie do Adeo Incell - w zamierzeniach miał być z napinaczami - 215x121 - ale mogę dać bez napinaczy 240x135 - a to daje mi odległość 4,95m (wg kalkulatora) - muszę się zmieścić w szerokości ok 2,7m

PS jakbym już miał dawać na jakieś wydłużanej półeczce - to bym od razu wybrał TW3600 - bo on jest dłuższy. Chodzi mi o to żeby projektor schował się w na półce która będzie miała ok 30 cm głębokości.
PS2 Mam rozumieć - że DLP nie ma żadnej możliwości regulacji obrazu? Jakby się bardziej zagłębić w to - to projektor i tak będzie prawie przy samym suficie - to te 45cm (które wychodzą z kalkulatora) to może być górny czarny border.
Musze to jeszcze przemyśleć i coś czuje że projektor będę musiał kupić przed ekranem :(
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jedna ze złotych reguł mówi: kup wpierw projektor, zainstaluj go (chociaż prowizorycznie) w docelowym miejscu i obejrzyj co nieco na ścianie; wtedy przekonasz się jaka wielkość ekranu jest najlepsza. Oczywiście nieco trudniej ją stosować gdy ekran nie będzie wisiał na ścianie a przed nią.
 

dekiel

New member
Skalmen na Avatarze to jest Twoje ustawienie czy jakieś fabryczne? Pytam, bo na moim skalibrowanym Eizo dużo za dużo "niebieskiego" widzę.
 

pa3

New member
Bez reklam
@skalmen
czy ty czasem nie podrasowałeś tych zdjęć ;) - oddanie kolorów jak i głębia to wg mnie poziom zbliżony do plazmy Kuro, a na żywo pewnie jest jeszcze lepiej.
 

skalmen

New member
Ekran to suprema andromeda mat grey gain 0,8 rozmiar 92", mam go od 3 lat i jestem super zadowolony, zero zmarszczek mechanizm bezawaryjny naprawde szczerze polecam:grin:
 

skalmen

New member
zdjecia są ronbione ze statywu bez żadnych ulepszeń starym aparatem Nikon coolpix4000,dużo czsu zajeło mi dojscie do odpowiednich ustawien aparatu aby były w miarę podobne do tego co widzę, zdjęcia i tak nie pokazują jakosci obrazu ,może jekieś 60% na żywo obraz ma jeszcze lepsze kolory ostrosc jak brzytwa i doskonalą czern , kiedy zobaczyłem mitsubishi w akcji to zrezygnowałem z zakupu optomy hd82 bo moze ma ciut lepszą czern ale ogólnie nie jest warta 4000 PLN więcej, ten projektor to najlepszy zakup jakiego dokonałe w ostanich latach w temacie projektorów, idealna jakośc w stosunku do ceny a nawet powiedziałbym że wart jest więcej niz kosztuje:popcorn:
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Oczywiście, że zdjęcia są przekłamane. Nawet JVC HD950 zdradza różnice pomiędzy letterboxem i czarnym maskowaniem. Nie ma na to siły.
 

maracz

New member
Co prawda nie widziałem tego projektora w akcji, ale wiem niemal na pewno z czym będzie miał problem, z bardzo ciemnymi scenami, gdzie czerń przestanie być czarna.
 

raus

New member
Co prawda nie ma przysłony, ale to jednak jest DC3 czyli klasę wyżej niż wszystkie entry-levelowe projektory (jak HD20 czy HC3800). Żeby jeszcze cena spadła mniej więcej do poziomu starej ceny HC3800 (koło 4600 zł), co jest niemal pewne w jakiejś perspektywie czasowej bo oba modele startowały z pułapu $1500.
 

skalmen

New member
no nie mozna raczej liczyc że w bardzo ciemnych scenach bedzie smolista czern to nie jvc inna pólka cenowa , czern jest przyzwoita, dzis ogladalem kroniki riddicka i bylo naprawde fajnie, wjednej scenie troszke zabrakło czerni ale wszytskei sceny kosmnosu z gwiazdami i akcji z minimalmnym oswietleniem sa super!!! i tak bije na głowe wszystkie tansze projektory typu benq,epson czy sanyo
 

coper_pl

New member
Skalmen - gratuluję zakupu. Mądry wybór! DC3 daje radę;)
A te zdjęcia to mają być takie ciemne czy może coś z moją przeglądarką nie tak? Zero "shadow details"...
 
Do góry