Krótka piłka... prosze o dobór do Denona

P1otr

New member
Witam. Krótko: Mam Denona AVR-1912, leży igiełka w pudle od ponad roku-przedwczesny zakup (ciągle odkładana przeprowadzka do nowego domu), w starym mam AVR-1705, Kode 702 i suba Yamaha YST-SW315 i z nich korzystam) Potrzebuję 5.0, bo powolutku bym sobie coś urządzał w nowym. Pokój ze skosami, ciężko będzie pewnie ustawić mi Jamo 606 czy Obsidiany, ze względu na jego kształt i miejsce gdzie chcę postawić fronty. Budżet- do ok. 1800. Czy TAGA TAV 906 da radę czy może pójść w tańszy model- 806? A może coś zupełnie innego, mieszczącego się w tym budżecie i lubiącego Denona, może JBL Loft? Jak się one mają do 906 od Taga? Wszelkie wskazówki mile widziane. Dziękuję. Aha, 80% filmy, 20% muzyka. Pokój w sumie ze 20m2.
 
Ostatnia edycja:

Grudazone

New member
Witam! Ja z kolei mam Denona 2113 i planuje dokupić zestaw 5.0. Grać to będzie na 23 mkw. Budżet to 2500. Wykorzystanie muzyka50 filmy30 gry20. Nie potrzebuje potężnego basu, oczekuje raczej szczegółowości.
 

Grudazone

New member
a do tej kwoty nic nie polecicie? Żałuję że przegapiłem Dali Concept w Saturnie były za 2477. Może Wharfedale Diamond tylko które 10.5 czy 10.6? A może ktoś wypowie się o Indianach?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Concepty z Denonem to fatalne polaczenie. Concepty same w sobie maja slabiutki bas a podbity srodek i gore co w polaczeniu z raczej jasnym brzmieniem Denona daje fatalne rezultaty. Sam chcialem kiedys kupic taki zestaw i dobrze ze wybralem sie na odsluch.

Mnie osobiscie Wharfedale sie podobaja, 10.6 10.7 to juz fajne kolumny i dobrze sie zgrywaja z Denonem bo one sa wlasnie cieple i mulaste ;)
 

Grudazone

New member
Conceptów słuchałem z jakimś wzmacniaczem, chyba Marantzem. No fakt bas nie był jakiś potężny, ale dla mnie wystarczy, mieszkam w kamienicy z drewnianymi stropami wiec nie mogę przeginać z basem. Góra i środek były rzeczywiście wyeksponowane i bardzo dokładne, miałem wrażenie że gdybym zamknął oczy to potrafiłbym dokładnie wskazać miejsce gdzie stał gitarzysta lub perkusista (słuchałem jakiegoś bluesa). Podsumowując zagrały przepięknie, tak że gdyby udało się je kupić to chyba zacząłbym słuchać bluesa :p

Co do Wharfedali to słuchałem 10.7 i też były dobre. Niestety trochę przekraczają mój budżet będzie mnie stać na 10.6 lub 10.5. Czy ktoś miał może okazję porównać te dwie kolumny?
Mam jeszcze pytanie do surroundów i centrala.
Czy 10.0 dają radę czy raczej kierować się w stronę 10.1. I tak samo czy iść w stronę 10CC czy 10CS.
 

Grudazone

New member
Kef C7 i Monitor Audio MR6 to ok 1000 wiecej niż mój budżet. Bliższe są Klipsch F10, Kef C5 ale to chyba za mało na 23mkw?
Czy miał ktoś może okazję porównać Wharfedale Diamondy z Indiana Line albo Audio Pro Avanto ew. Mission M34?Może jakieś opinie?
Zaczynam zacieśniać krąg, bo trzeba w końcu podjąć decyzję zanim kasa się rozejdzie.:p
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja słuchałem Indiany Line z Denonem i grały bardzo czysto, szczegółowo, fajne wyważony dźwięk. Ja miałem wrażenie, że to taka trochę tańsza wersja Monitor Audio BX5, zbliżone w barwie

Jeśli chodzi o Wharfadele DIAMOND, ale tylko patrz na 10.6 lub 10.7, z Denonem też mi pasowały, mocne i dynamiczne, w porównaniu z Indianą to Wharfadale miały trochę więcej "kopa", a Indiana bardziej wyważona.

Audio Pro Avanto słyszałem razem z Sony DR1040 i miłe zaskoczenie na plus, grają przyzwoicie, ale mają boczny głośnik niskotonowy i potrzebują więcej miejsca.
wszystko zależy czego będziesz słuchał, np. do rocka bardziej pasują mi Wharfadele, a Indiany bardziej uniwersalne.

Pytałeś o surrondy, ja wymieniłem tyły Bostona A25 na małe Harmany HK 4 i dają świetnie radę w KD, więc nie zwracał bym na to szczególnej uwagi, wydaje mi się, że dobre fronty podłogowe to podstawa
 
Ostatnia edycja:

ROTEL6

New member
Bedzie Ci ciezko z budżetem ale moze rynek wtórny? jak masz mozliwość sprawdz denona z B&W ja mam taki zestaw i gra wysmienice osobiscie polecam tez tannoya wczesniej tez graly u mnie z tym japonczykiem kefa znam tylko z testow nie slyszalem na zywo wiec sie nie wypowiadam.
 
Do góry