Krótka piłka JVC GZ-HM400 czy?.....

Marek.x

Member
Dobre ceny na kamery masz w zimę, potem sprzedawcy podbijają ceny (wiadomo-sezon urlopowy) Przerobiłem to w zeszłym roku kupując aparat cyfrowy.
Co do wyboru: ściągnij kilka sampli z różnych kamer najlepiej w słabym
oświetleniu-wtedy widać różnicę i zadecyduj.Nikt nie wybierze za Ciebie!
W dobrym świetle jakość z kamer z jednej półki cenowej różnych producentów jest marginalna-nie daj się zwariować.
Spójrz jeszcze na niedocenianego Samsunga HMX-H205,ma optyczną stabilizację obrazu,
spory zoom(Równowartość ogniskowej 35 mm : 37,42 - 748,45 mm) kamera
otrzymała tytuł najlepszego produktu video w kategorii urządzeń dla początkujących użytkowników TIPA Awards 2010.

Pozdrawiam
 

digit6

New member
Dziwne ze od poaczatku napalalem sie na JVC hm400 i w zimie czyli grudzien-styczen kosztowala ona wtedy 3200zl a w maju 2560zl....i nagle w czerwcu wzrosla do 2800zl wiec jak widac wzrost cen na lato nie jest regula.
Samsung ktory zaproponowales wyglada koszmarnie, gorzej niz kamery kosztujace 700zl, dobra ma niby wszystko, ale nie wiadomo jak z jakoscia obrazu w pomieszczeniach i w nocy bo nie ma nigdzie jeszcze testow.
 

digit6

New member
Czytam i czytam dalej rozne recenzje i testy az natkanlem sie na model Canon HF21 Legria Canon HF21 LEGRIA 2,99 - Kamery cyfrowe - Canon HF21 LEGRIA 2,99 od 2758.99zł w zestawieniu na camcorder-test.com jest ona lepsza od JVC hm400 i ciut gorsza od Sony CX305.
Jestem praktycznie zdecydowany na Sony CX305 w drugim miejscu na tego canona hf21 a juz coraz mniej jestem sklonny do jvc hm400 ze wzgledu na slaba jakosc w nocy i duze gabaryty.

Przegladajac testy wyszukalem model Panasonic SD66 Panasonic HDC-SD66 5,0 - Kamery cyfrowe - Panasonic HDC-SD66 5,0 od 1638.00zł ktory jest tylko o punkt gorsza od jvc hm400 a cena o tysiac mniejsza bo mozna ja dostac juz za 1600zl co jest niewatpliwym szokiem, wszytko byloby ok gdyby nie to ze nie posiada wbudowanej pamieci wiec dochodzi 300zl na karte 32gb ale to jeszcze nic, nie ma ona gwintu na dodatkowe obiektywy, stopki do jakiejs lampy i zero wejsc na mikrofon itp. Spotkal sie ktos z tym modelem?
Czy moze lepiej nie kombinowac i wziac Sony CX305, cieszyc sie szerokim katem, bardzo dobra jakoscia obrazu i dobra w nocy, dotykowym wyswietlaczem itp..? Model ten ma tez plus ze wystarczy dokupic kabel za 80zl i moge zgrywac filmy bezposrednio z kamery na dysk zewnetrzny co jest niewatpliwym plusem przy wyjezdzie na wakacje, nie trzeba targac ze soba laptopa.
 

Beskit

New member
Sony HDR-CX305V (HDR-CX305VE)
Canon HF21 (Legria HF21/ VIXIA HF21)
JVC GZ-HM400 (GZ-HM400E)
Panasonic HDC-SD66

camcorder-test.slashcam.com/compare-e9bc556ece3984243b24da4b3462f869.html


Wszystkie wspomniane przez kolegę modele w zestawieniu... Ja się waham między JVC i Canonem... No chyba, że ktoś mnie wyprowadzi z błędu...

Czytam i czytam dalej rozne recenzje i testy az natkanlem sie na model Canon HF21 Legria w zestawieniu na camcorder-test.com jest ona lepsza od JVC hm400 ....
Co do tego, że lepsza bym dyskutował.... Te testy obejmują również wygląd, ergonomię i inne bajery... Co do jakości obrazu moim zdaniem JVC jest dużo lepszy.
 
Ostatnia edycja:

digit6

New member
Kurcze napisalem takiego dlugiego posta i sie nie dodal....
Masz racje jvc ma o wiele bardziej soczyste kolory ale w slabym swietle na tle konkurencji juz nie wypada tak dobrze.
Po wielu przeczytanych testach/recenzjach i poczytaniu roznych opinii zrezygnuje chyba z jvc hm400 na rzecz sony cx305.
Na korzysc sony przemawia:
-lepsze nagrania w slabym swietle
-lepsza stabilizacja
-szeroki kat (28.9mm a jvc az 48mm)
-o wiele mniejsza i co za tym idzie lzejsza
-200zl tansza od jvc
-mozliwosc kopiowania filmow bezposrednio na dysk zewnetrzny bez uzycia komputera(potrzebna przejsciowka usb za 80zl) co jest niewatpliwym plusem na wakacjach, bo coprawda ma wbudowane 16gb pamieci ale wystarczy to na 2h filmu w najwyzszej rozdzielczosci, a wystarczy podpiac dysk i zgrac sobie caly material, pozostale wczesniej wymienione modele tego nie maja.
Poza tym w testach ten model sony przebija wszystkie omawiane wczesniej modele i jest korzysty cenowo wiec mysle ze bylby to dobry wybor.
Co o tym wszystkim sadzicie?
 

Beskit

New member
właśnie pojemność tego dysku mnie martwi!! Żeby to było chociaż 32GB. W sumie zawsze można dorzucić kartę pamięci... A te 2h skąd wziąłeś? Ja gdzieś czytałem, że 16gb styka na 6,5h w HD?
 

digit6

New member
Czy to 16gb czy 32gb to co za problem? Karta 16gb kosztuje 200zl a 32gb kolo 300zl wiec lepiej kupic dysk zewnetrzny 1TB za 300zl z kieszenia i miec problem z glowy zgrywajac sobie material od razu bezposrednio na dysk.
Przypuszczam ze sony podalo czas nagran 6,5h dla najgorszej jakosci, skoro jvc hm400 nagrywa na karcie 16gb filmy w jakosci:
Uxp (24Mbps) 1godzina i 20min
XP (17Mbps) 2godziny
SP (12Mbps) 2godziny 56min
PE (5Mbps) 7godzin 20min

Wiec stad moje przypuszczenia ze na 16gb wbudowanej pamieci sony nagra ok 2h filmu. Zalezy po prostu od trybu, ale ma jeden plus ze po zakupie przejsciowki za 80zl zgrywamy sobie material i nie ma problemu z miejscem.

Jeszcze jedno pytanko:
Czy model CX305E rozni sie czyms od modelu CX305EB czy to to samo?
 
Ostatnia edycja:

pdkl

New member
Mam Panasonica HDC-SD66, koszt 1680 PLN + karta 16 GB ca 150 PLN.
Z kamery jestem bardzo zadowolony. Na moim telewizorze Toshiba 40 cali, b.dobra jakość. Na najwyższej jakości czas nagrywania ca 2 godziny. Moim zdaniem do weekendowego nagrywania, nadaje się doskonale.
Pliki zrzucam na komputer przy pomocy prostego programu Panasonica HDwriter i obrabiam w Pinnaclu 14 HD. Do obróbki uzywam laptopa z procesorem Inlet Core 2 Duo 2,3 GHz i zintegowaną z płytą główną kartą graficzną, pamięć 2 GB RAM. Jest cięzko ale ostatnio zmontowałem 25 minutowy film.
Niestety jest to moja pierwsza kamera HD i nie mam porównania do Canona czy Sony.
 

pdkl

New member
O mojego wcześniejszego posta jeszcze dodam, że zmontowane z kamery filmy HD, na telewizorze odtwarzam przy pomocy odtwarzacza multimedialnego ASUS O!play, którego bardzo polecam. Koszt zakupu to ca 400 PLN. Mam wreszcie spokój z płynnym odtwarzaniem filmów HD.
 

digit6

New member
to to samo... podobno B to oznaczenie koloru obudowy (tak usłyszałem od gościa w salonie...) Modelowo to to samo...
Dzięki ;) zdecydowales juz jaka kamerke kupujesz?

Mam Panasonica HDC-SD66, koszt 1680 PLN + karta 16 GB ca 150 PLN.
No tak, cena oczywiscie kusi, ale nie ma ona praktycznie wejsc na mikrofon, lampe, nie posiada gwintu na jakis dodatkowy obiektyw.
Model TM60 chyba nie rozni sie niczym, cena rowniez niska i ma wbudowane juz 16GB wiec nie trzeba dokupywac karty.
Poza tym to zupelnie inna polka i niestety ale w porownaniu do reszty modeli z tego tematu SD66 jest na samym koncu.

..na telewizorze odtwarzam przy pomocy odtwarzacza multimedialnego ASUS O!play, którego bardzo polecam. Koszt zakupu to ca 400 PLN. Mam wreszcie spokój z płynnym odtwarzaniem filmów HD.
Masz racje, niezly sprzecik, wiem bo znajomy kupil dokladnie to samo, ale rownie dobrze moge puszczac filmy bezposrednio z laptopa przez HDMI i nie mam problemu z plynnym odtwarzaniem, ale jesli komus laptop 'nie wyrabia' to jak najbardziej sprzet godny polecenia.
 

pdkl

New member
"Poza tym to zupelnie inna polka i niestety ale w porownaniu do reszty modeli z tego tematu SD66 jest na samym koncu."

Porównałem na HD Camcorder Test und Vergleich von Sony PMW-EX3 (PMWEX3),Sony PMW-EX1R (PMWEX1R) und Sony PMW-EX1 (PMW-EX1E/ PMWEX1) beste Werte hervorgehoben oraz na Skąpiec.pl :: Porównanie cen w 1700 sklepach internetowych
JVC HM 550 357 punkty ocena gut, cena 2216 PLN
JVC HM 400 352 punkty ocena gut, cena 2790 PLN
Sony CX305 370 punktów ocena gut, cena 2541 PLN
Canon HF 21 367 punktów ocena gut, cena 2849 PLN
Sony CX 350 370 punktów ocena gut, cena 3177 PLN
Panasonic HDC SD66 350 punktów ocena gut, cena 1638 PLN + karta 150 PLN

Moim zdaniem różnica 2 punktów to zbyt mały powód by dopłacać ca 1000 PLN do np. JVC 400
Nie spotkałem jeszcze nikogo by do amatorskiej kamery kupował dodatkowy obiektyw.
 

digit6

New member
Masz racje, sam zauwazylem juz wczesniej roznice zaledwie 2pkt i tez nie doplacilbym 1tys do jvc hm400, ale jak ktos tu juz napisal, ogolna ocena za testy jest ocena nie tylko jakosci nagran ale tez ergonomii, wygladu itp.
Jestem teraz praktycznie caly czas za Sony cx305 bo ma niewatpliwe zalety w porownaniu z reszta omawianych modeli, ale zastanawia mnie tez ten panasonic tyle ze model tm60 z wbudowana pamiecia 16gb, ktory jest tanszy o caly tysiac zl.
Jednak nie podoba mi sie jego wyglad, zabardzo "plastikowy" i tak jakby ten plastik byl slabej jakosci, ale moze sie myle bo nie ogladalem jej na zywo, poza tym ogladalem filmiki (nie na YT) nagrane ta kamera i widzialem ze miala problemy ze stabilizacja, sony pod tym wzgledem lepiej sobie radzi no i ma o wiele szerszy kat, praktycznie nie spotykany w modelach z tej polki cenowej.
Mysle, nadal mysle, moglbys wrzucic na serwer jakis krotki filmik (1min nawet) nagrany ta kamera w dzien przy ladnej pogodzie i wieczorem? Nigdy nie wiadomo czy ktos w internecie nie poddal ich jakims dodatkowym obrobka, a sprawdzilbym sobie na plazmie jak to sie prezentuje.
Pozdr.
 

digit6

New member
A no widzisz kurcze, to szybko podjales decyzje ;)
Mialbym ogromnaaaaaaaaaa prosbe....moglbys wrzucic na jakis serwer np. hotfile.com doslownie kilkusekundowy filmik z nagran w dzien i wieczorem?
Mam surowe pliki z Panasonica SD66 i chcialbym porownac go do sony cx305, byloby super gdybys wrzucil takie surowe pliki *m2ts. Poswiecilbys temu kilka chwil i umiescil link tutaj na forum?
 

Beskit

New member
A no widzisz kurcze, to szybko podjales decyzje ;)
Mialbym ogromnaaaaaaaaaa prosbe....moglbys wrzucic na jakis serwer np. hotfile.com doslownie kilkusekundowy filmik z nagran w dzien i wieczorem?
Mam surowe pliki z Panasonica SD66 i chcialbym porownac go do sony cx305, byloby super gdybys wrzucil takie surowe pliki *m2ts. Poswiecilbys temu kilka chwil i umiescil link tutaj na forum?

No dobra - na ten moment jestem bardzo zadowolony - nawet wieczorem nagrywane filmiki przypadają mi do gustu. To co załączone to przy bardzo niskim świetle (w pewnym miejscu zupełnie ciemno) a sprzęt radzi sobie nadzwyczaj dobrze.
Kamerę zdecydowałem się kupić nie w internecie, tylko w salonie SONY. Wiem - przepłaciłem w porównaniu z najtańszą ofertą na ceneo 200 PLN, ale mam pewność, że jak się coś pierdyknie - zwracam i po bólu.
W załączeniu tylko film wieczorny, bo bawiąc się sformatowałem przed chwilą flasha - więcej ewentualnie jutro.
Ważna rzecz- potwierdzam to co kolega mówił o bezpośrednim zrzucie na dysk zewnętrzny. To chyba uspokaja jeśli chodzi o pojemność nagrania. Ponadto jest opcja bezpośredniego wypalenia na płycie DVD.
Co do czasu nagrania przy maksymalnych nastawach rozdzielczości - 1h 29 min. :) W najniższej HD 6h 50min. Pośrednie 2,5h (w mej opinii optymalna) i 3,5h.
Pilot sterowania - fajna zabawka jeśli ktoś sobie ustawi na statywie kamerkę, gdzieś z boku i zdalnie odpala rejestrowanie gdy zachodzi potrzeba.
Pytajcie - w razie czego postaram się uzupełnić swoją lamerską recenzję:):popcorn:
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
 

digit6

New member
Ok dzieki, juz zasysam:smile:
Jutro puszcze to na plazmie i zobacze dokladnie jak to wyglada.
Co do nagran to jest tak jak mowilem optymalnie miesci sie 2,5h a wlasnie dzisiaj wyczytalem ze w max jakosci 1,5h. Kabelek usb do zewnetrznego dysku kupiles tez w sony center? Ile taki kabelek tam kosztuje? Planuje jechac wlasnie w ten weekend do sony w poznaniu, wiec zobacze ile tam ta kamerka kosztuje na miejscu.
 

Beskit

New member
kabelek usb kupujesz na allegro, lub w każdym innym sklepie za 9 pln :) Taki o:
80610


No chyba, że masz dysk zewnętrzny, który ma gniazdo USB (czyli żeńskie wejście), wtedy załączony kabelek w pełni wystarczy:
82735230.jpg
 
Do góry