Krótka piłka JVC GZ-HM400 czy?.....

digit6

New member
Witam, przymierzam sie do zakupu kamery HD, tylko i wylacznie na karty pamieci, zadnych dyskow twardych i plyt. Moj budzet byl skrojony do 2tys zl ale przegladalem dzisiaj ranking kamer na camcorderinfo i zainteresowala mnie kamera JVC HZ-HM 400,
która w tym rankingu jest na 7miejscu zaraz po kamerach ktore kosztuja srednio 4tys zł.
W Polsce ta kamera jest za 2600zl, ale poczekam jeszcze troche az stanieje.
Zauwazylem ze jest tez kamera Panasonic HDC-SD20.
Powiedzcie mi czy lepiej brac JVC czy Panasonic'a?
W ogole jak na tej stronie mozna porownac bezposrednio te dwie kamery?
Chodzi o to ze JVC nagrywa w rozdzielczosci 1920x1080i a Panasonic w 1920x1080p poza tym JVC nagrywa dziek stereo a Panasonic w 5.1.
Czy w takim razie lepiej kupowac od razu Panasonica tym bardziej ze jest w cenie 1700zl czy poczekac i dolozyc do JVC?
Kamera bedzie uzywana do krecenia filmow na wakacjach i w domu, a obraz wyswietlany na plazmie 42".
 

digit6

New member
Sprawdzilem i jednak mimo wszystko wolalbym jvc hm 400, wyglada o wiele bardziej rasowo, ma dwa razy wiekszy zoom optyczny no i nie wyobrazam sobie filmowania jvc gz x900 bez paska na dlon...

Czy porownujac jvc hm 400 z Panasonic HDC-SD20 nie bedzie mi brakowalo w jvc tego ze nagrywa ona dzwiek stereo a nie 5.1??
Czy nie bedzie tez przeszkadzalo to ze jvc nagrywa w formacie 60i a jvc w 24p??
No i rozumiem, ze do kwoty 2500zl nie dostane nic lepszego od jvc hm400?\Nawet jeśli mogę poczekać te 2miesiące aż stanieje co innego wartego uwagi?
 

gajos

New member
Ja osobiscie nie kupilbym teraz kamery nagrywajacej 60p. Kupujac kamere musialbym zainwestowac kupe pieniedzy w komputer zeby jakos sensownie taki material zmontowac... Jestem wygodny.

Poza tym nie wiem skad masz informacje dotyczace wymienionego modelu Panasonic ale:
Shutter Speed: Motion Image 60i Auto Slow Shutter ON: 1/30-1/8000, OFF: 1/60-1/8000, 24P Auto Slow Shutter ON: 1/24-1/8000, OFF: 1/48-1/8000
Wiec jesli juz to 24p.

Dodatkowo masz watek dotyczacy tego JVC - poczytaj, bedziesz wiedzial cos wiecej niz tylko camcorderinfo. Nie wiem czy jest tutaj watek bezposrednio poswiecony temu modelowi Panasonic z bezposrednimi ocenami przecietnego uzytkownika. Oczywiscie czyjas opinia nie mozna sie do konca kierowac.
Tak czy inaczej decyzja nalezy do Ciebie.


Acha - co do dzwieku - moim zdaniem 5.1 w kamerze to zbedny wodotrysk. Ale jak mam specyficzne podejscie ;-)
 

fremen10065

New member
Witam, dołączam się do pomocy przy wyborze kamery, budzet takze do 2tys. filmowanie w domu/na zewnatrz, imprezy dom, wakacje, fil. rodziny, o dobrych parametrach przy słabym oświetleniu, to będzie moja pierwsza kamera, zainteresowała mnie Panasonic HDC-TM60 z pamięcią flash 16GB lub jej odpowiednik z dyskiem twardym Panasonic HDC-HS60 ich cena to +-2tys. zł
jednak nie wiem jak wypada w praktyce, nie znalazłem żadnych opinii na polskich forach, na camcorderinfo.com plasuje sie na 10 miejscu, patrząc na filmiki z youtube całkiem nieźle się prezentuje ;
czy może dołożyć i postawić na omawiana JVC GZ-HM400? z góry dziękuje za wszelkie doradztwo
 

digit6

New member
Czytalem, czytalem watek o JVC GZ-HM400 jeszcze przed zalozeniem tego tematu, dlatego pytalem czy jest dla niego jakas alternatywa w tej klasie cenowej.
Teraz kosztuje 2600zl ale tak jak mowilem 2mies mam jeszcze na zakup kamerki wiec pewnie cena troche pojdzie w dol do tego czasu.
Czyli oprocz wymienionego wczesniej jvc GZ-X900 nie dostane nic innego w tej cenie?

Ok czyli dzwiekiem 5.1 sie nie sugerowac i brac zwykla stereo, nagrywaniem w trybie P również, bo pewnie i tak kamerki ktore sobie z tym dobrze radza kosztuja 4tys a nie 2,5...

I tak btw....sciagnalem oryginalny filmik umieszczony w innym watku przez wlasciciela gz hm400 i na moim lapku nic nie zacina czy to znaczy ze z obrobka takiego materialu tez nie bede mial problemu?

procek: Intel Core 2 Duo T5800 2GHz,800MHz FSB, 2MB L2 cache
pamiec: 3GB DDR2
dysk: 320GB niestety predkosc 5400
karta graficzna: zintegrowana Intel 4500mHD 1244MB
 

mrtalaga

New member
Hejka :) Także mam pytanie odnośnie Panasonica :)

Czy wie ktoś jaka jest różnica między SD60 a SD66 ?? W cenie 1800 to chyba całkiem niezły sprzęt :)
 

Stilon

New member
I tak btw....sciagnalem oryginalny filmik umieszczony w innym watku przez wlasciciela gz hm400 i na moim lapku nic nie zacina czy to znaczy ze z obrobka takiego materialu tez nie bede mial problemu?

procek: Intel Core 2 Duo T5800 2GHz,800MHz FSB, 2MB L2 cache
pamiec: 3GB DDR2
dysk: 320GB niestety predkosc 5400
karta graficzna: zintegrowana Intel 4500mHD 1244MB

Problemu raczej mieć nie będziesz, ale obróbka będzie trwała wieki.
 

Galczych

New member
"Problemu raczej mieć nie będziesz, ale obróbka będzie trwała wieki."

Jezeli kupisz kamere sony to w programie Sony Vegas, o ile nie bedziesz zmienial jakosci program przelicza tylko sceny w ktore ingerujesz np:(przejscia, dodane napisy, zwolnienie) U mnie na podobnym laptopie 1 godzine filmu przelicza okolo 2 godzin. Aczkolwiek musisz sie liczyc z tym ze film w najlepszej jakosci na podgladzie przy obrobce bedzie troche skakac, aczkolwiek da rade obrabiac tyle ze nie jest plynnie.
Jezeli masz wydac okolo 2000 tys to moze i to jvc bedzie dobre, ale jezeli juz myslisz o 2400-2500 to ja bym proponowal np sony 505, widzialem na alldrogo za 2850. A to juz prawie najwyzsza polka z amotorskich kamer z poprzedniego roku. Panasonica sd60 nie znam.
 

digit6

New member
Wielkie dzieki za konkretne odpowiedzi:)
Co do obrobki materialu to nie przeszkadza mi to ze godzinny film konwertowalby sie 2h, gorzej jakby to bylo np 6h :wink:.
Czy z obrobka materialu lepiej radzi sobie Pinnacle 14 czy Sony Vegas 9?

Najnizsza cena Sony 505 w tej chwili na Skąpcu to 3300zł, wiec watpie aby w ciagu miesiaca staniala, tym bardziej ze ostatnio zdrozala z tego co widze.

Poza tym do wydania mialem max 2tys, ale po przeczytaniu recencji o JVC hm400 naciagnalem budzet do 2700zl i wiecej juz naprawde nie dam rady, poza tym w ciagu miesiaca jvc staniala o 100zl.

Poczekac moge jeszcze z 1,5miesiaca z zakupem wiec moze jeszcze troche cena zejdzie w dol.
Przy wyborze kamery kierowalem sie testami na Camcorder Ratings - Reviews, Ratings & Comparisons gdzie kamera ta zajmuje 8miejsce zaraz za kamerami w granicach 3-4-5tys, wiec mysle ze to bylby najrozsadniejszy wybor jednak.

Jesli ktos bylby tak mily i poswiecil kilka chwil na odpowiedz na moje pytania bylbym bardzo wdzieczny, poza tym zastanawiam sie nad zakupem zewnetrznego dysku.

Filmy z kamery zgrywalbym na dysk w laptopie (320GB) a material konwertowal juz na zewnetrzny dysk albo wycinal tylko niepotrzebne sceny i takie 'surowe' filmy magazynowal na tym dysku, po to aby jakosc byla idealna na tv full HD 42cali.
Dysk zewnetrzny planuje kupic 3,5cala 1TB w zewnetrznej obudowie na zlacze eSata bo takie zlacze pozwala na najszybszy transfer a mam je na wyposazeniu w laptopie. Myslicie ze to dobry pomysl?
 

Stilon

New member
U mnie na podobnym laptopie 1 godzine filmu przelicza okolo 2 godzin.

No to super, bo na moim lapku (Core2Duo P8400, 4GB Ramu, 9600GT 512Ram) przy Vegasie dodając tylko proste napisy na początku i na końcu, robiąc przejścia, wychodzi stosunek około 1:6/1:8 (1godz materiału 6 godz. obróbki). Także nie wiem w jaki sposób to robisz, że na teoretycznie słabszym lapku uzyskujesz lepszy czas obróbki. Dodam, że mój materiał jest nagrany z jakością 24mb/s.
 

digit6

New member
No i jak zwykle los ulozyl sie przeciwko mnie i kamera jvc hm400 ktora miesiac temu kosztowala 2560zl teraz kosztuje 2800zl. Myslalem ze jesli poczekam jeszcze to stanieje a tu zupelnie na odwrot.
Mam czas do konca czerwca na kupno kamerki wiec oprocz tego modelu w kregu moich zainteresowan sa:
JVC HM550 JVC GZ-HM550 10,6 - Kamery cyfrowe - JVC GZ-HM550 10,6 od 2282.00zł
Sony CX305 Sony HDR-CX305E 7,1 - Kamery cyfrowe - Sony HDR-CX305E 7,1 od 2541.53zł
Canon HF21 Canon HF21 LEGRIA 2,99 - Kamery cyfrowe - Canon HF21 LEGRIA 2,99 od 2758.99zł
Sony CX350 Sony HDR-CX350VE 7,1 - Kamery cyfrowe - Sony HDR-CX350VE 7,1 od 3192.00zł

Wszystkie wyzej wymienione w testach na stronie camcorderinfo.com sa lepsze od JVC HM400.
Pytanie ktore z nich wybrac, czy warto wziac JVC HM550?Z tego co czytalem nie ma ona optycznej stabilizacji tak jak JVC HM400.
I jaka jest roznica w modelu Sony CX305 a CX350? Bo z tego co widze roznia sie chyba tylko cena tj. 800zl drozszy jest model CX350.

Z gory dziekuje za odpowiedzi i licze na wasza pomoc.
 

iNT

New member
Widzisz miałem podobny dylemat z wyborem kamery tak jak i Ty. Ja osobiście zdecydowałem się na model Sony HDR-CX520 jak do tej pory po moich testach sprzęt jest rewelacyjny :] jedyny minus (jeśli można to tak nazwać) to to, że kamera nie posiada obiektywu szerokokątnego tak jak jest to w przypadku nowych modeli. Ale obiekty zawsze można takowy dokupić, co uczynię w bardzo bliskiej przyszłości tj. jednego tygodnia.

Jeśli chcesz jakieś sample z tej kamery z miłą chęcią mogę Ci coś gdzieś na www wystawić.

Tak na marginesie podobnie na samym początku miałem wybrać JVC HM400, ale z powodu bardzo dużej ilości ziarna przy kręceniu w słabym oświetleniu dałem sobie spokój no i zakupiłem Sonego.
 

digit6

New member
W to ze model Sony CX520 przebilby je wszystkie nie watpie, ale niestety cena 3600zl tez zabija takze dziekuje iNT za dobre checi.
Juz na model CX350 mnie nie stac bo kosztuje 3100zl wiec zostaje CX305 albo jvc hm550 albo canon HF21 tak jak juz na poczatku watku wspomnialem mam na kamerke ok 2600zl.
Czyli sa w koncu jakies roznice miedzy CX305 a CX350? Poza tym przeraza mnie to ze sony ma drogie wszystkie dodatki do kamer typu baterie itp, wiec sklanialbym sie ku Canonie HF21 ale tez nie wiem co wybrac.
Pomozcie mi prosze dokonac wyboru bo naprawde te 1,5miesiaca przegladania i czytania na temat tych kamer mnie rozwala.
 

iNT

New member
CX305 a CX350 tak jak napisałem w innym temacie różni się tylko ilością wbudowanej pamięci 16GB do 32GB i to jest tyle z różnic.

Osobiście nie znam się aż tak na kamerach aby polecić Ci cokolwiek innego...co do cen za akcesoria Sony to faktycznie nie są tanie ....ale i za te pieniądze masz pewność że sprzęt jest bardziej niż tylko O.K. (in my opinion :> )
 

digit6

New member
Dzieki iNT za aktywnosc w temacie:smile: Moze ktos inny wypowiedzialby sie na ten temat?
...juz na model CX350 mnie nie stac bo kosztuje 3100zl wiec zostaje CX305 albo jvc hm550 albo canon HF21 tak jak juz na poczatku watku wspomnialem mam na kamerke ok 2600zl.
Przeraza mnie to ze sony ma drogie wszystkie dodatki do kamer typu baterie itp, wiec sklanialbym sie ku Canonie HF21 ale tez nie wiem co wybrac.
Pomozcie mi prosze dokonac wyboru bo naprawde te 1,5miesiaca przegladania i czytania na temat tych kamer mnie rozwala.
 
Do góry