Kropki na matrycy.

marcco124

New member
Witam,po dwóch miesiącach użytkowania leda UE40D5500 przy wycieraniu matrycy zuważyłem plamkę.Wyłączyłem tv a potem wł. aby bacznie przypatrzeć się,plamka a wlaściwie mały kwadracik świeci na czerwono na białym ekranie.Moje pytanie to? Czy taki objaw to martwy piksel czy jeszcze cos innego i czy matryca podlega wymianie na nową.
 

tdx

New member
Bez reklam
jest to świecący subpixel (każdy pixel składa się z 3 subpixeli -czerwony zielony i niebieski)
Producent dopuszcza występowanie tego typu usterki jak Twoja ale podchodzi do tematu bardzo indywidualnie najlepiej zrób fotkę gdzie wyraźnie to widać opisz jak bardzo Ci przeszkadza i ślij do samsunga...
 

marcco124

New member
Dzwoniłem do serwisu,spec ma przyjechac w poniedziałek tylko dreczy mnie jedno koszt czy bede musial pokryc dojazd serwisu czy nie jesli stwierdzi to co kolega napisał wyżej i czy moge domagac sie wymiany matrycy.
 

marcco124

New member
Serwis powiedzial ze moze byc aż 7 martwych pixeli,bardzo dziwne co mam czekac az pojawi sie 6 kolejnych a w tym czasie skonczy sie gwarancja.Firma Samsung robi sobie jaja z klijenta bo nie wiadomo kiedy nastepne poleca.Po prostu śmiech no cóż poczekam na serwis zobacze co powie i dam znac.
 

marcco124

New member
Witam,wczoraj byl serwisant i stwierdził że plamka swiecaca to poprostu subpixel i to nic dziwnego.Potem stwierdzil że to może byc wina przy produkcji matrucy gdzies cos nieprzebite i to samo może odpaśc i bedzie OK.A ja powiem tak zamiast trzech kolorów które powinny sie swiecić świecą tylko dwa niebie. i czerw..
 
Do góry