[krok po kroku] PC DVI -> HDMI

Sivy100

New member
Jakiś czas temu zadałem pytanie jak podłączyć TV LCD z HDMI do DVI w PC. Miałem problem z ustawieniem rozdzielczości, a jak już mi się udało to obraz migotał i był z duża przewaga czerwonego. Walczyłem z tym kilka dni i kupa :(

Dziś udało mi się sprawić żeby to w końcu działało. Więc jeśli ktoś z was napisze że zaśmiecam forum bo nie wnosze tym postem nic nowego to niech się odp****** bo mi nikt nie pomógł a na forum nic nie było jak rozwiązać ten problem.

Co mam:
system: WinXP Home
grafika: GeForce 7300GT
monitor: Philips 17" LCD
tv: LG 42LE2R
kabel: Vivanco DVI-HDMI 5 metrów

Co chcę żeby było:
Mam zwykły monitor LCD 17" podpięty kablem D-SUB i to ma byc monitor główny, TV jest podpięty na DVI i na nim mam oglądać filmy i grać w jakieś gierki.

Co robiłem do tej pory:
Zainstalowałem Powerstrip'a i próbowałem wymusić rozdzielczość 1366x768 na 75Hz. Był obraz w miarę dobry ale litery migotały a filmy miały mocny czerwony odcień. Windows pokazywał mój TV w monitorach ale mogłem ustawić tylko 640x480 30Hz 8-bit kolor

Co zrobiłem że zadziałało:
1)dowiedz się jakie rozdzielczości na HDMI obsługuje twój TV. Mój obsługuje tylko 720p
2)ściągnij ze strony nvidii najnowsze drivery do karty graficznej, zainstaluj i zrestartuj kompa
3)ściągnij sterownik force ware (też ze strony nvidii), zainstaluj i zrestartuj kompa
4)na dole po prawej obok zegarka pojawi się ikona "ustawienia NVIDIA", kliknij prawym myszki i wybierz "panek sterowania NVIDIA"
5)na panelu który się pokaże wybierz "Wideo i Telewizja"
6)kliknij "Kreator telewizora NVIDIA"
7)kliknij Dalej
8)mój TV obsługuje na HDMI tylko 720p więc wybrałem "720p (wysoka), kliknij Dalej
9)wybierz "DualView" (klon się nie nadaje bo na głównym monitorze PC też się zmieni rozdzielczość) i kliknij Dalej
10)możesz zobaczyć podgląd na TV klikając przycisk Podgląd, kliknij Dalej
11)kliknij Zakończ

Od tej pory na TV masz ostry i porządny obraz z kompa bez żadnych komplikacji.
Obraz jest z każdej strony przycięty o kilka pixeli, jak to porawić jeszcze nie wiem ale w aktualnej postaci obraz mnie zadowala.
 

dnc

Moderator
VIP
Oj, oj, nie denerwuj się tak bardzo. Przykładowa konfiguracja TV pod HDMI jest podana w FAQ do plazmy Panasonica.
Twóje doświadczenia mogą jdnak być przydatne dla innych, dlatego więcej wiary w to forum, zwłaszcza przed świętami... ;-)
 

Sivy100

New member
I jeszcze jedna istotna porada. Może się okazać że divixy odtwarzane z kompa będa miały czerwony lub zielony odcień. Odinstaluj wszystkie kodeki i ffdshow jeśli go używasz, zrób restart i zainstaluj "all in one codec pack", to rozwiąże wszystkie problemy.

Jeśli pomimo to odtwarzane filmy mają czerwone lub zielone odcienie to wejdź do panelu sterowania NVIDIA -> Wideo i telewizja -> Wyreguluj ustawienia kolorów wideo. Ustaw Gamma na 0% a reszta na 50% i daj Zastosuj. Nie wiem czemu ale te ustawienia lubią się czasem same zmieniać. Rozwiązanie debilne ale po 2 dniach walki i instalowaniu pół tony kodeków okazało się że to właśnie stanowi problem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry