koszty N-ka

Marek36

New member
Witam

Mam zamiar zakupić platformę N. Jakie są całkowite koszty na starcie ?
Polsat dokładnie opisuje ile kosztuje start , tuner , konwerter , niestety przy N jest kilka niejasności. Czy są jakies ukryte koszty ?

Nigdzie nie pisze czy do platformy N dodają antene i konwerter.... mam sobie sam to kupić czy jak ? Serwis pewnie ma kosmiczne ceny więc chciałbym sobie kupić to sam .... tylko jaki do N-ki HD z recorderem

Proszę czy może mi ktoś napisać jak na dzień dzisiejszy wygląda to cenowo czyli :

Jaka jest faktyczna jakość obrazu : ??
koszt tunera : ?? ( HD rec)
koszt konwertera : ?? ( jaki konwerter ? )
Koszt anteny : ?? ( jaka antena ? , ja posiadam antenę Cyfry + , chyba 60 )
koszty inne : ??
Koszt montażu serwisu N : ??
Ile kosztowało by mnie to wszystko na starcie ??

Proszę o podpowiedzi tych , którzy w ostatnim czasie zakupili tą platformę.
 

peter81

New member
Mnie w Warszawie całkowity koszt montażu wyniósł 1000zł u autoryzowanego przedstawiciela "n".
W tym: dekoder 450zł , 2x konwerter z anteną + 2 diseq (robiłem zeza na Astrę) 400zł, reszta montaż.
Nie korzystałem z żadnych promocji, a antena (90 cm) jest na własność.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Jaka jest faktyczna jakość obrazu : w moim przypadku lepsza niż z anteny naziemnej oraz kablówki
koszt tunera : 449zł w opcji bez promocji (można wziąć dwa pakiety płatne) lub 199zł w promocji (obowiązkowo 3 pakiety programowe + przez 6 miesięcy 2 płatne kolekcje VOD). Bez promocji możliwy niższy abonament, w promocji wyższy abonament za pakiety plus koszt kolekcji VOD.
koszt konwertera : przykładowo Twin GI-202 (odbiór tylko z HotBird) 59zł
Koszt anteny : 60-ka raczej będzie za mała, przykładowa czasza Corab ASC 80 P - 59zł
koszty inne : kabel - około 0,60zł-1,30zł za każdy metr
wtyki F-4, 4 sztuki, 0,50zł/szt.
stojak/uchwyt do zamocowania anteny - około 25zł
koszt ewentualnych narzędzi potrzebnych do montażu, opasek do podwiązywania luźnych kabli (dla estetów)
Koszt montażu serwisu N : tego nie wiem, w przypadku montażu własnego jest to koszt poświęconego czasu i drobnych rzeczy takich jak opaski czy silikon dla estetycznego wykończenia i zamaskowania ewentualnych dziurek w futrynie okiennej
Ile kosztowało by mnie to wszystko na starcie ??

W przypadku montażu własnego oraz rozwiązania dla odbioru jednego satelity (HotBird) myślę, że około 170zł plus koszt recordera.
W przypadku chęci odbioru programów z dwóch satelitów, koszt mógłby wynieść około 100zł więcej.

W moim przypadku było to jeśli dobrze pamiętam 449zł za recorder + 135zł za całą resztę (montaż własny, odbiór HotBird).

Pozdrowienia!
 

Marek36

New member
Serdeczne dzięki za wyczerpującą odpowiedz :)

Teraz jest już wszystko jasne , ale mam tylko jeszcze jedno pytanko.
Po co dla jednego Tunera dwa razy ten sam sygnał z Twin GI-202 ??
Nie rozumiem dlaczego jeden dekoder potrzebuje dwa te same ale niezależne sygnały z Twin GI-202 w którym obydwa są na ten sam HOT-b. Rozumiem żeby był zez na Astrę ale dwa te same ?
O co w tym chodzi ?


Druga sprawa. Jak wygląda sprawa gdybym został tylko przy n-box hdtv bez recordera ? Jaki konwerter będzie potrzebny do tego ? i czy czasza 60cm wystarczy ?
 
Ostatnia edycja:

allabahal

New member
Dwa konwertery są potrzebne, aby korzystać z opcji nagrywania.
Gdy nie korzystamy z N-recordera, to wystarczy "zwykły" konwerter.
Czasza 60cm to trochę mało, lepiej 85-90cm.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry