Konwerter szrokokątny do HV30

WiruSSS

New member
witam potrzeuję kupić konwerter szerokokątny do mojej kamery, juz praktycznie jestem zdecydowany na Raynox HD 6600 PRO ..tylko jeszce troszkęmnie gnębi HD 7000 PRO ..czy warto dołozyć te stowkę do niego ? ...ma minimalnie mniejszy współczynnik ogniskowej ale za to sporo większą rozdzielczość ...nie znalazłem niestety żadnych sampli canona wraz ty mkonwerterem ..natomiast znalazłem kilka z HD6600 PRO i jakosć na wide mnie zadowala ..przy tele jakość jest można powiedizeć nieakceptowalna ..ale przecież nie kupuję konwertera szerokokątnego by nim kręcić na tele :p

Jeszcze Jedna istotna dla mnie sprawa ..jako że posiadam też aparat fotograficzny i ten ma gwint 58mm ...byłbym skłaniałbym się zakupić konwerter właśnie na taki gwint ..czy po założeniu go na canona a adaptery które już posiadam (dodają jakies 7 mm odległości od obiektywu) mogą wpłynąć niekorzystnie na jakość obrazu, współczynnik "oddalenia" i co najważniejsze na działanie optyki kamery?
 

jjjkkk

New member
Czy można prosić o jakieś sample z tym HD6600? (najlepiej fotki jakiejś tablicy testowej, bo witać dokładnie aberracje dystorsje i utratę rozdzielczości).
Przymierzam się do jakiegoś konwertera do mojej HD-XR500.
Testowałem konwerter Marumi, ale to co zobaczyłem na dużym ekranie kompletnie mnie zniechęciło do tego typu "przystawek".
Możesz coś opowiedzieć o współpracy swojej kamerki z tym Raynoxem?
 
Do góry