Konwerter Dolby Digital Plus -> Dolby Digital

Mr Groch

New member
Witam

Poszukuje urządzenia, które zdekoduje dźwięk Dolby Digital Plus (EAC3) do starego Dolby Digital (AC3). Najlepiej, by skonwertowany dźwięk do AC3 był przesyłany przez HDMI out a nie przez wyjście optyczne.

Czyli:

HDMI IN (Dolby Digital Plus EAC3) -> HDMI OUT (Dolby Digital AC3).

Po co mi? Aktualnie wszystkie urządzenia mam podpiete pod TV, które daje sobie rade ze starym Dolby Digital i przesyła przez wyjście optyczne do mojego kina domowego. Dzięki temu nie muszę przepinać kabli - wystarczy, że coś jest podpięte pod TV i mogę to puścić na głośniki kina domowego. Ale telewizor nie obsługuje Dolby Digital Plus a teraz kupiłem urządzenie, które przesyła dźwięk przestrzenny tylko jako Dolby Digital Plus (Chromecast) i telewizor odbiera tylko sygnał stereo z tego urządzenia...

Bardzo dziękuje za pomoc.

PS. Ubiegając pytania - wiem, że w teorii jeśli urządzenie wejściowe potrafi dekodować Dolby Digital Plus, a urządzenie wyjściowe tylko Dolby Digital to sygnał zostanie zdekodowany jako Dolby Digital, ale tutaj moje urządzenie wejściowe (Chromecast) nie potrafi dekodować dźwięku Dolby Digital Plus tylko go przesyła dalej (passthrough) - stąd problem :)
 
Ostatnia edycja:

Art_P

New member
Czy może komuś udało się rozwiązać ten problem?
Konwersja sygnału z Dolby Digital plus na Dolby Digital
E-AC3 na AC3
Jakiś sprzętowy konwerter?
 
Do góry