Konwerter do nc+

gshock11

New member
Witajcie,

Proszę Was o pomoc wyborze konwertera do dekora pace 500 GB nc+ typu TWIN dla jednego dekodera. Chcę kupić dobry konwerter tak, żeby byle jaki deszczyk nie był problemem.

Z góry wielkie dzięki i pozdrowienia dla znawców:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Inverto to dobre konwertery. Co do warunków pogodowych to chyba bardziej istotna jest średnica czaszy. Ja mieszkam na 4 piętrze i w ostatnim szczytowym bloku, siła sygnału 87%/jakość 100%, czasza Corab 80 i w czasie deszczu nieraz też potrafi zaniknąć obraz na kanałach HD.
 

prezy

New member
Bez reklam
Ja osobiście posiadam: Konwerter TWIN GT MINI T od 4 lat i jestem zadowolony. Nigdy nie miałem z nim problemów. Ostatnio nawet przestawiałem antenę (drzewa) i wszystko śmiga. Średnica anteny 60 cm. Mieszkam 200 km na zachód od Warszawy. Ktoś mądrze powiedział "ważna jest średnica anteny" zwłaszcza jeżeli mieszkasz bardziej na wschód. Oczywiście mam NC+
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja mam takie pytanko czy jest jakis czas po ktorym nalezy wymienic konwerter na nowy? Np po 4 latach? Czy wiek nie ma znaczenia?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Myslę że dopóki wszystko odbiera ok, to nie ma sensu. Zresztą, zobacz nieraz na dachach jakie ludzie mają stare anteny, aż pordzewiałe, więc pewnie konwertera tez okresowo nie wymieniają:)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wszystko się starzeje ,konwerter jest mocowany na zewnątrz warunki atmosferyczne też swoje robią .Spotkałem się z opiniami ludzi którzy naprawdę się znają na technice satelitarnej i twierdzą ,że po 4-5 latach konwerter nadaje się do kosza - oczywiście pomimo że funkcjonuje nadal

Z drugiej strony to nie jest aż taki znaczny wydatek - najtańszy sensowny konwerter Sharp kosztuje 19zł ,można wybrać Televez hiszpańska wiodąca marka kosztuje 29zł
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przemek sam wiesz jak jest, co 2 sezony powinnismy wymieniac opony w aucie, co kilka lat akumulator, co rok filtr powietrza czy paliwa, a co 2 razy w roku chodzić do dentysty na sprawdzenie zębów, nie mówiąc o innych badaniach:) Ilu z Nas to robi? Jak ząb nie boli, samochód odpala i nie spala za dużo paliwa, jak możemy wypić 0.7 na głowę i nie rzygamy jak kot to przeciągamy, bo się po prostu nie chce lub szkoda kasy. Teoria z praktyką nigdy nie szły w parze:) Kto teraz jak ma juz dobrze ustawioną antenę gramoli się na dach i co 4 lata wymienia konwerter?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Krzysiek ja nie twierdzę że to jest jakąś żelazną regułą oczywiście duży wpływa ma też umiejscowienie anteny, jeżeli jest do niej łatwy dostęp można konwerter wymieniać częściej .Z drugiej strony konwertery też są coraz lepsze - lepszy współczynnik szumów ,lepsza wartość BER
 

Mike1380

New member
Podpinam się pod ten wątek..

Zastanawiam się nad zakupem konwertera twin Inverto.

Przyczyny:
stary ma 5 lat jakiś model, który dawali do cyfry.
Od tygodnia problem, gdy np. nagrywam na TVP2HD i przeskakuje na TVP1HD lub NSport czyli inny transponder wyskakuje mi plansza słaby sygnał sprawdź antenę czasami pikseloza.(niezależnie od warunków za oknem)
Odpowiadam: Byli instalatorzy sprawdzeni antena super ustawiona, kable ok, wtyki ok, dekoder pace 500GB wymieniony na nowy egzemplarz i to samo. Antena nie jest uszkodzona, żadnych śladów. Przed anteną brak barier.

Zostaje konwerter

Jaki Inwerto twin z serii Black Ultra ok 90zł czy Black Premium ok 50zł

Dziękuję za opinie

Pozdrawiam

Michał
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może antena ma za małą średnicę np.70cm lepiej gdyby było 80cm zwłaszcza jeżeli jest miejsce .Moje zdanie ( a także profesjonalnych instalatorów) jest takie ,że co kilka lat powinno się wymieniać konwerter ,jeżeli nie jest to uciążliwe w Twoim przypadku to warto zmienić

Inwerto do bardzo dobra firma ,możesz wybrać ten tańszy .Z innych jakie mogę polecić to Megasat Diavolo (ok.60zł ) ewentualnie Megasat High Gain ma potężne wzmocnienie 70db świetnie się nadaje do miejsc gdzie są problemy z odbiorem satelitarnym lub jest mniejsza antena koszt ok.85zł
 

Mike1380

New member
dziękuję za info... pooglądam... Czasza 80cm

I jeszcze pytanie.... Czy zbyt duże wzmocnienie przy 9m kablu oraz czaszy 80 nie pogorszy, lecz polepszy odbiór w gorszych warunkach pogodowych....???
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
sygnał nie może mieć zbyt dużej wartości ponieważ zacznie się "dusić" głowica tunera satelitarnego gdyż poziom sygnału jest napięciem AGC na głowicy tunera - z tego powodu kabel antenowy musi być dłuższy niż 5 metrów

Sygnał cyfrowy w przeciwieństwie do analogowego musi mieć jakąś wartość aby obraz pojawił się na ekranie ,oprócz mocy ważna jest jeszcze jakość sygnału docierającego do głowicy ,tunery satelitarne szacują jakość na podstawie dokonanej korekcji .Błędne ustawienie anteny ,niedopasowanie konwertera ,uszkodzenie kabla itp .powoduje znaczne osłabienie sygnału na pewnych częstotliwościach co objawia się np.problemami w odbiorze niektórych kanałów
 
Do góry