Konwersja zdjęć 3D z formatu MPO do Samsung 3D (SBS)

shyha

New member
Czy istnieje jakiś tutorial jak przekonwertować zdjęcia MPO 3D (stosowane np przez Sony) do formatu czytelnego przez TV 3D Samsunga czyli SBS?

Używam program Stereo Photo Maker stphmkre.exe, ale wychodzą za szerokie.
 

shyha

New member
Hmm...powiem szczerze, że mnie zaskoczyliście.
Robiłem zdjęcia Sony NEX-5N w trybie Panorama 3D właśnie w formacie MPO. TV nie znalazł mi tych zdjęć.

Czy istnieje w ogóle jakiś sposób aby oglądać panoramy na TV aby zdjęcie było dopasowane w pionie i z możliwością przesunięcia w poziomie?

Może problemem nie jest format MPO, ale rozdzielczość zdjęcia (w poziomie).
P.S.Mam najnowszą aktualizację FW.
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
Hmm...powiem szczerze, że mnie zaskoczyliście.
Robiłem zdjęcia Sony NEX-5N w trybie Panorama 3D właśnie w formacie MPO. TV nie znalazł mi tych zdjęć.

Czy istnieje w ogóle jakiś sposób aby oglądać panoramy na TV aby zdjęcie było dopasowane w pionie i z możliwością przesunięcia w poziomie?

Może problemem nie jest format MPO, ale rozdzielczość zdjęcia (w poziomie).
P.S.Mam najnowszą aktualizację FW.


Daj link do zdjęcia ..może Sony inaczej koduje swój format :?:
 

shyha

New member
Panorama 3D z NEX-5N załączona. Jest to fotka zrobiona w pokoju przy słabym oświetleniu więc efektu 3D nie będzie pewnie prawie żadnego, ale tu chodzi mi tylko poprawne wyświetlenie go na Samsungu LED UE55D8000 w SBS.

A Wasze panoramy w jaki sposób są wyświetlane na TV? Są spasowane w pionie do ekranu?
 

cacumen

Member
Bez reklam
Panorama 3D z NEX-5N załączona. Jest to fotka zrobiona w pokoju przy słabym oświetleniu więc efektu 3D nie będzie pewnie prawie żadnego, ale tu chodzi mi tylko poprawne wyświetlenie go na Samsungu LED UE55D8000 w SBS.

A Wasze panoramy w jaki sposób są wyświetlane na TV? Są spasowane w pionie do ekranu?

Wyświetla się zgodnie z rozdzielczością fotki ..w pionie jest ..4razy wyższa od poziomej .

To determinuje jej sposób wyświetlania na ekranie ..normalne :smile:

Zrób identyczne z rodziałką Full HD ..tak jak obsługuje telewizor..sam zobaczysz , że zajmie pełny ekran ..jak tego oczekujesz .
 

shyha

New member
Wyświetla się zgodnie z rozdzielczością fotki ..w pionie jest ..4razy wyższa od poziomej .

To determinuje jej sposób wyświetlania na ekranie ..normalne :smile:

Zrób identyczne z rodziałką Full HD ..tak jak obsługuje telewizor..sam zobaczysz , że zajmie pełny ekran ..jak tego oczekujesz .

Aby był prawdziwy efekt 3D to musi być panorama - algorytm nakłada wtedy stereo tak jakby zdjęcie było robione z 2 różnych ujęć.
Nie można zrobić ze statycznego zdjęcia 3D o dobrej jakości (tak przynajmniej zostało wytłumaczone w instrukcji)
 
Do góry