Konwersja filmu mkv dts na mkv ac3

Hooyraq

New member
Witam,
z racji tego, że mój tv LG 47LW5400 nie odtwarza filmów z dźwiękiem DTS postanowiłem przekonwertować go do formatu mkv ac3.
I tu pojawia się kilka problemów:
1. Plik wynikowy jest dużo mniejszy od źródłowego ( zamiast 4,7 GB mam tylko 3,8 GB ).
2. Mimo, że format pozostaje ten sam - mkv to tv po konwersji go nie odtwarza ( kodek x264\h264 ).
Po kolei co zrobiłem :
Sposób 1-szy:
-Programem Pazera video converter przerobiłem ścieżkę audio DTS na AC3.
-Programem tsMuxer połączyłem oba pliki: film mkv już bez DTS ze ścieżką dźwiękową AC3 z pazera Video Converter ( ten sposób dał mi plik wynikowy właśnie 3,8 GB !! ).

Sposób 2-gi:
-Programem bigasoft total video converter przerobiłem film mkv dts na mkv ac3 - wynik końcowy to plik o wadze 1,08 GB !sic! ( a przerabiał się około 1,5h )

Parametry kompa : Core2Duo 2,2 Ghz, 2GB RAM, GeForce 8600 GTS 256 MB, dysk Seagate Barracuda 500 GB ( wg mnie powinno styknąć do takiej zabawy w konwertowanie )

Czy ktoś zna sposób jak bez straty na jakości, wadze pliku itd przerobić w\w plik mkv dts na mkv ac3 i ma na to sprawdzony sposób nie tylko gdzieś tam zasłyszany??

Plik o którym mowa powyżej :
Nietykalni - Intouchables *2011* [720p.BRRip.x264]

Pozdr,
Hooyraq
 

Hooyraq

New member
Mógłbyś podać jakie parametry ustawić w programie, żeby nie było żadnych strat na jakości filmu??
Gdzieś czytałem, że z tym programem są problemy - nie konwertuje całości filmu tylko jakiś tam procent?
Spotkałeś się z taką opinią??
Używałeś sam tego programu do konwersji??
Pozdr,
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
metoda demux pliku konwersja strumienia audio i potem remux to najlepsza metoda - zamieniaj tylko audio - w mkv2vob i mkvtoolnix można zrobic jak pamiętam też ac3 z dtsa i potem to połączyć - mogą wystapić tez problemy z synchronizacją - zasadniczo najlepiej jest juz szukać gotowych relisów z ac3 a jest ich dużo. :szukaj:
 
Ostatnia edycja:

kwasior21

New member
Uzywam go od ponad 2 lat, jak nie wiecej. Nie mam zadnych problemow, przerabia sama sciezke audio, mozesz usunac dts, albo zostawic dts +ac3, kombinacji jest troche. Najlepiej zassaj wersje portable. Ustawienie zostawiam standardowe... nic nie zmieniam poza tym jest faq na stronie tworcy programu.

Pozdrawiam.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Nie szkoda Ci DTS-u ,u mnie dts to podstawa ale jak musisz trudno:razz:Pozdro
Dobry dzwiek to 50% filmu:shock:
 
Ostatnia edycja:

kartofel

New member
Pobierz Mkvmerge 3.4.0 - Download (w wersji 3.4.0) ,następnie to MKVExtractGUI-2 2.2.2.9 - VideoHelp.com Downloads i wklej do folderu gdzie zainstalowałeś mkvmerge, i na koniec ściągnij Megui MeGUI | Free Audio & Video software downloads at SourceForge.net .

1.Uruchamiasz MKVextract i wczytujesz film.
zaznaczasz tylko ścieżkę dźwiękową, w output dir wskazujesz gdzie ma się wypakować i dajesz extract.

2.Uruchamiasz Megui (zaktualizować) , Audio input - wczytujesz plik audio DTS, Audio output - wybierasz gdzie ma się zapisać, encoder settings - wybierasz Aften AC-3 scratchpad i dajesz config - ustawiasz : Prefer decoder - nicaudio (albo directshow) , output channels - keep original , sample rate - keep original , aften options bitrate - dajesz ile chcesz im mniej tym będzie mniejszy rozmiar i jakość, dajesz update i ok.
Wciskasz Queue i się robi (chyba, że w opcjach nie masz ustawione auto-startu to przechodzisz w zakładkę queue i wciskasz start).

3.Uruchamiasz Mkvmerge i wciskasz Add wczytujesz film ze ścieżka w dts.
W tabelce tracks chapters and tabs masz ścieżki video i audio (możne tez chaptery, napisy itp.).
Odznaczasz ścieżkę audio DTS. Ponownie dajesz Add i wczytujesz Ścieżkę audio AC3.
W tabelce tracks chapters and tabs powinieneś mieć zaznaczone wszystko oprócz ścieżki audio w dts.
Output filename wybierasz gdzie zapisać i dajesz START MUXING :eek:k:
 

kwasior21

New member
Pobierz Mkvmerge 3.4.0 - Download (w wersji 3.4.0) ,następnie to MKVExtractGUI-2 2.2.2.9 - VideoHelp.com Downloads i wklej do folderu gdzie zainstalowałeś mkvmerge, i na koniec ściągnij Megui MeGUI | Free Audio & Video software downloads at SourceForge.net .

1.Uruchamiasz MKVextract i wczytujesz film.
zaznaczasz tylko ścieżkę dźwiękową, w output dir wskazujesz gdzie ma się wypakować i dajesz extract.

2.Uruchamiasz Megui (zaktualizować) , Audio input - wczytujesz plik audio DTS, Audio output - wybierasz gdzie ma się zapisać, encoder settings - wybierasz Aften AC-3 scratchpad i dajesz config - ustawiasz : Prefer decoder - nicaudio (albo directshow) , output channels - keep original , sample rate - keep original , aften options bitrate - dajesz ile chcesz im mniej tym będzie mniejszy rozmiar i jakość, dajesz update i ok.
Wciskasz Queue i się robi (chyba, że w opcjach nie masz ustawione auto-startu to przechodzisz w zakładkę queue i wciskasz start).

3.Uruchamiasz Mkvmerge i wciskasz Add wczytujesz film ze ścieżka w dts.
W tabelce tracks chapters and tabs masz ścieżki video i audio (możne tez chaptery, napisy itp.).
Odznaczasz ścieżkę audio DTS. Ponownie dajesz Add i wczytujesz Ścieżkę audio AC3.
W tabelce tracks chapters and tabs powinieneś mieć zaznaczone wszystko oprócz ścieżki audio w dts.
Output filename wybierasz gdzie zapisać i dajesz START MUXING :eek:k:

A popcornem zrobisz to samo poprzez 3 klikniecia ;)hyhyh.
 

Skool

New member
Witam
Odtwarzam film w formacie mkv dokładnie ten.
Niepamięć - Oblivion (2013) [720p.BluRay.x264-SPARKS]
info :
Length..............: 2h 4mn
Video...............: 1280x536 (X264 @ 23.976fps)
Bitrate.............: 6271Kbps
Audio...............: DTS 1509 Kbps
Language............: English
Subtitles...........: English
Genre ..............: Action | Adventure

Posiadam kino domowe Philips HTS5593
Obraz idzie dźwięk też ale tylko z przednich kolumn i subwoofera...
Z tylnych nic nie słychać co to może być za przyczyna?, w innych filmach z płyty blu ray wszystko pięknie chodzi.
Pomoże ktoś bo zupełnie nie rozumiem o co tu chodzi...

Pozdrawiam
 

Prokop

New member
Bez reklam
Odbiega:roll: a ile kbps ma DD a Ile prawdziwy DTS ? Pozdro
Przepraszam, z rozpędu napisałem odnośnie formatów HD DTS i DD bo z takimi formatami od dłuższego czasu oglądam filmy. Owszem, w standardowym DTS kompresja jest mniejsza niż w DD. W formatach HD kompresja jest jak wiadomo bezstratna.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Nie we wszystkich bo w dts-hd high resolution audio. jest stratna, DD konwersja 10,3:1 a DTS 6:1. Pozdro
 
Ostatnia edycja:

mariusz50

New member
Witam
Odtwarzam film w formacie mkv dokładnie ten.
Niepamięć - Oblivion (2013) [720p.BluRay.x264-SPARKS]
info :
Length..............: 2h 4mn
Video...............: 1280x536 (X264 @ 23.976fps)
Bitrate.............: 6271Kbps
Audio...............: DTS 1509 Kbps
Language............: English
Subtitles...........: English
Genre ..............: Action | Adventure

Posiadam kino domowe Philips HTS5593
Obraz idzie dźwięk też ale tylko z przednich kolumn i subwoofera...
Z tylnych nic nie słychać co to może być za przyczyna?, w innych filmach z płyty blu ray wszystko pięknie chodzi.
Pomoże ktoś bo zupełnie nie rozumiem o co tu chodzi...

Pozdrawiam

Jeżeli próbujesz odtworzyć przez USB to Ci się nie uda - philips niestety nie odtwarza dźwięku DTS przez USB
 
Do góry