konwersja do 16:9

jam2

New member
Witam,


Mam problem z rozmiarem obrazu wyświetlanego na ekranie. Mam ekran 16:9 i gdy czasem oglądam film który jest w formacie 'kinowym' mam dwa pasy na dole i górze. Oczywiście matryce w projektorze mam 16:9.

Chciałbym się ich pozbyć poprzez powiększenie wyświetlanego ekranu - nie chcę jednak rozciągać obrazu.:grin:

Próbowałem skonfigurować ffdshowa w sekcji 'resize & aspect' - lecz niestety tylko mi rozciąga :(

Ma ktoś może pomysły jak to skonfigurować albo użyć jakiegoś innego narzędzia do tego aby na proja wypuszczać 16:9 ?:eek:k:
 

jam2

New member
wiem że 16:9 nie jest to format kinowy , format kinowy to najczęściej 2,39:1

Chodzi mi o to aby film który jest w formacie 2,39:1 wyświetlić w 16:9 - ucinając go po bokach a nie rozciągając ...
 

jam2

New member
no w tym cały problem że ustawienia playera nic nie dają obraz wyjściowy jest taki sam i trzeba coś pozmieniać w ustawienia rendera video
 

PolChicken

New member
A zoom w opcjach projektora? Czy inny pan scan. Tylko po co tak majstrować? Czy te pasy tak bardzo przeszkadzają? Raczej niewiele zyskasz. Pasy znikną, ale część obrazu również...
 

timonek

Member
Bez reklam
Zgadzam sie z poprzednikeim pasy sa mniej znaczace niz utrata czesci filmu wystarczy zebys sobie powiekszyl obraz tak zeby na wysokosc wypelnial ci caly ekran a zobaczysz ile obrazu po bokach stracisz.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No ba, ale do takiej zabawy w powiększanie to dobrze mieć zmotoryzowany zoom (albo drabinkę jeśli projektor wisi pod sufitem... ;) ); a co z offsetem w DLP? Ruszając zoom zmieniamy pionowe położenie obrazu na ekranie...

Dlatego bardzo podoba mi się pomysł Panasonica z PT 3000, Memory Lens... :)
 

timonek

Member
Bez reklam
nie mialem na mysli zeby sie ktos w takie zabawy bawil przed kazdym seansem, tylko zeby sobie jeden raz zobaczyl ile straci obrazu po bokach jak dostosuje go do wysokosci ekranu
 
Do góry