Konsole nowej generacji - Sony PS4 punktuje Xbox One

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
plus.png


Dzięki odbywającym się w Los Angeles targom gier - E3 doczekaliśmy się wreszcie konkretów na temat nadchodzących nowych platform do gier. Zarówno Microsoft jak i Sony wiedzą, że jest o co walczyć. Niedawna zmiana pokoleniowa przełożyła się na proporcjonalny wzrost przychodów w branży elektronicznej rozrywki. Ilość pieniędzy z tej działalności w minionych latach przegoniła przychody branży filmowej. Jest więc o co walczyć.

Zarówno użytkownicy jak i branżowi obserwatorzy są zgodni. Sony ze swoją Playstation 4 wypunktowało Xbox One od Microsoftu. Tam gdzie Amerykanie planują dodać coraz bardziej restrykcyjne regulaminy, tam Japończycy chcą dać użytkownikom więcej swobody.

Według zapowiedzi aby gry na Xbox One działały wymagane będzie podłączenie do Internetu, które zapewne ma na celu sprawdzić legalność oprogramowania. PS4 piractwa się nie obawia lub ufa swoim użytkownikom (niepotrzebne skreślić).

Konsumencie, kupiłeś grę, przeszedłeś ją lub Ci się nie spodobała? No to nie będzie Ci do śmiechu jeśli zdecydowałeś się na platformę Xbox One. Wtórny rynek ma być maksymalnie ograniczony. Nabywcy używanych kopii aby uzyskać pełną funkcjonalność będą musieli wykupywać specjalne przepustki (podobne jak już stosowane w niektórych przypadkach) lub jeśli w przyszłości firma zechce całkowicie wyeliminuje taką możliwość. Sony (miejmy nadzieję) poszło po rozum do głowy i daje pełną dowolność użytkownikom. Kupisz grę na Playstation 4, możesz z nią zrobić co chcesz.

Ceny, ceny, ceny. O ile ceny samych systemów nie da się w łatwy sposób bezpośrednio porównać o tyle ceny softwareu jak najbardziej. Nie wiadomo do końca z jakiego powodu Sony zdecydowało się na taki krok... Sony Playstation 4 będzie wspólnym systemem dla całego świata. Koniec z regionalizacją! Powinno się to z pewnością przełożyć zarówno na ceny gier, które jak wiadomo za oceanem były tańsze, jak i cenę konsoli Sony, która została wyceniona na 399 USD - 399 EUR. Zapewne aktywni użytkownicy zacierają już ręce w poszukiwaniu wiarygodnych sklepów zza oceanu. Co na to Xbox one? Regiony jak były tak będą a cena wyjściowa ma wynieść 499USD - 499 EUR. Xbox One w zestawie będzie posiadał czujnik Kinect, natomiast kamera do PS4 kosztować będzie 60$ i będzie dostępna opcjonalnie.

Xbox one ma się się pojawić w listopadzie. Data premiery Playstation 4 nie została jeszcze ujawniona.


P.S. Nie myślcie, że wszystko będzie wyglądać różowo... Sony wprowadza opłaty za możliwość grania online. Xbox pobiera je od lat.

cc94c8f8-881e-4108-8ce9-5a74ed3d03b1.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
PS4 i tak bedzie lepsze a podlaczenie do netu to glupota juz na maxa ... ile ludzi mieszkajacy poza miastem nie ma internetu od np UPC czy tez nie chce dac zarobic firmom tzw. inetrnetem radiowym i ma mobilny internet to ci juz nie kupia takiej konsoli.... a to jest kupa ludzi patrzac chocby na taka Polske...
 

asffaf

New member
Miesięcznie granie online będzie kosztować ok 20 zł (cena abonamentu ps+) i w cenie gry na ps3, vite i ps4. Więc dla mnie żadna strata. Nawet podali że jedno konto plusowe odblokowuje tryb online innym użytkownikom. Możliwe że nadal będą możliwe zrzutki.

Wysyłane z mojego Blade za pomocą Tapatalk 2
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie oplata za granie online nie preraza, placilem za Xb to i zaplace za PS4, jeszcze jak maja usprawnic rozgrywki i ma to sie przelozyc na jakosc, to jestem za. Troche zaluje Xbox'a, podswiadomie mu kibicowalem, czuc tez ostrzejsze glosy na zagranicznych serwisach branzowych, wiec pewnie przelozy sie to negatywnie na ogolny odbior tej konsoli. Znam tez sporo osob ktore nie maja internetu, a posiadaja konsole. Jak to ma byc ograniczeniem, to jestem pewny ze ta konsola do nich nie trafi na polke.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja tam nie lubie dodatkowych nieporzebnych oplat, mało to od nas wyłudza sie miesiecznych oplat, a to tylko pare zł, to to, to tamto i ani sie obejrzysz i z portfela znika Ci kilka stowek miesiecznie na same "male" oplaty, kablowka, i inne, w skali roku to juz konkret, nie mowiac o zwykłym czynszu ;)
Ja np. gram nie duzo, a sieciowo niemal wcale, wiec mnie taki niedrogi miesieczny abonament by nieprzekonał. Fakt, ze nikt nas nie zmusza, ale wg mnie Microsoft strzelil sobie w kolano. Oby Sony nie popelnilo tego błedu.
 

radoskur

New member
Porównując samą cenę startową to różnica 40E czyli u nas jakieś 200zł nie jest jakąś tragedią a znając historię to microsoft zawsze szybciej obniżał ceny więc Wielkanoc 2014 sprzęt za pewne będzie w tej samej cenie. Zastanawia mnie natomiast wydajność obliczeniowa konsol... PS4 ma z tego co wyczytałem szybsze pamięci (większa przepustowość). Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądać jak zaczną porównywać tytuły multiplatformowe bo do tej pory takie gry wyglądały nieco lepiej na xboxie...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja tam nie lubie dodatkowych nieporzebnych oplat, mało to od nas wyłudza sie miesiecznych oplat, a to tylko pare zł, to to, to tamto i ani sie obejrzysz i z portfela znika Ci kilka stowek miesiecznie na same "male" oplaty, kablowka, i inne, w skali roku to juz konkret, nie mowiac o zwykłym czynszu ;)
Ja np. gram nie duzo, a sieciowo niemal wcale, wiec mnie taki niedrogi miesieczny abonament by nieprzekonał. Fakt, ze nikt nas nie zmusza, ale wg mnie Microsoft strzelil sobie w kolano. Oby Sony nie popelnilo tego błedu.

Krzychu, to wlasciwie po co Ci konsola? ;) BR konkretny masz, wiec ten argument tez odpada.
Zostaja w takim razie sprawy sieciowe i generalnie maszynka multimedialna? :)
Mnie natomiast interesuja tylko gry, i jeszcze raz gry, ale w sumie to tez juz malo co gram, normalnie mi sie nie chce... chyba sie starzeje. Mam nadzieje ze PS4/Xone wzbudzi we mnie Tigera, ktory nie mial litosci dla noobow, cos co pochlanialo mnie kiedys przez cale lata. Zobaczymy :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mysle ze wiele innych zajec masz niz kiedys i stad się to wzielo ze mniej grasz , ja tez czasu nie mam , ale dzieci graja wiec stoi sobie konsola na pieterku :) ale online ja nigdy nie gralem nawet jak kiedys tam więcej gralem... tearz to sama muzyka, filmy i koncerty plus kochana praca :) i rodzina zajmują więcej czasu niż kiedys...
 

kini0

New member
Bez reklam
Myślę że jest to wybór pomiędzy kopem w jajca ze strony MS, a liściem w paszczę od Sony. Znowu zadziała magia "mniejszego zła"....
 

emibewu

New member
Porównując samą cenę startową to różnica 40E czyli u nas jakieś 200zł nie jest jakąś tragedią a znając historię to microsoft zawsze szybciej obniżał ceny więc Wielkanoc 2014 sprzęt za pewne będzie w tej samej cenie. Zastanawia mnie natomiast wydajność obliczeniowa konsol... PS4 ma z tego co wyczytałem szybsze pamięci (większa przepustowość). Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądać jak zaczną porównywać tytuły multiplatformowe bo do tej pory takie gry wyglądały nieco lepiej na xboxie...

Twórcy gier o nowych konsolach – Xbox One i PlayStation 4 przed, czy za PC-tami? <<<-----tu masz wszystko ciekawie opisane.
"układy graficzne nowych Xboksa i PlayStation zapewnią moc na poziomie odpowiednio 1,23 TFLOPS i 1,84 TFLOPS" . Co ciekawe moja karta graficzna kupiona jakieś 2 lata temu ma 1488 GFlops a po podkręceniu da radę wyciągnąć i ponad 2000 (czyli w liczbach jest lepsza od XBoxa :):),a na upartego i od PS4 :cool:). Ja wiem, ja rozumiem różnicę, architektury i te sprawy- ale odsyłam do artykułu.

Szybkie streszczenie dla tych, którym nie chce się czytać; wg autorów artykułu: PC będą rządzić, PS4 jest lepsze od XBox One.
No cóż chyba nastał koniec epoki kiedy konsole przynajmniej na początku swego istnienia wyprzedzały o 1 krok branżę komputerową.

Pożyjemy zobaczymy.

W XBox One natomiast zainteresowala mnie jedna fajna rzecz, nazywają to IllumiRoom. Przy tym Ambilight wygląda jak CommodoreC64 przy dzisiejszej generacji komputerów :grin::twisted:

IllumiRoom: Peripheral Projected Illusions for Interactive Experiences
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Mnie natomiast interesuja tylko gry, i jeszcze raz gry, ale w sumie to tez juz malo co gram, normalnie mi sie nie chce... chyba sie starzeje. Mam nadzieje ze PS4/Xone wzbudzi we mnie Tigera, ktory nie mial litosci dla noobow, cos co pochlanialo mnie kiedys przez cale lata. Zobaczymy :)
Oj i ja mam podobnie, chyba jakiś klub old userów trzeba będzie założyć ;) Bo coś nie wydaje mi się by nowe maszynki wzbudziły ten dawny zapał do grania po nocach w HoMM3, C&C Red Alert czy DukeNukem3D w kawiarenkach wynajmowanych na nocki...eh, piękne czasy, aż mi się łezka na wspomnienie zakręciła :) Dzisiejsze granie już wyzwala we mnie takich emocji, gram dla przyjemności od czasu do czasu, ale to już nie to samo. Dlatego prorokuję, że pojawienie się nowych maszynek nie wyzwoli we mnie tamtych emocji i wypieków na twarzy.
Być może dopiero za parę lat, gdy mój junior podrośnie, to jakiś zapał się we mnie wzbudzi, aczkolwiek patrząc w którą stronę zmierzają gry... mam wątpliwości.

PS: jak się podsumuje wszystkie elementy (skrzynkę, pady, kamery etc) co w XBOX ONE oraz PS4 będzie niezbędne do grania to wyjdzie w podobnej cenie jedno i drugie. Marketing jest od górnie sterowany, nie dajcie się zwariować że coś jest dziełem przypadku lub wojny między koncernami. Wszystko jest umówione i dogadane by żadna ze stron nie straciła na tym. To są za wielkie pieniądze, inny poziom sterowania.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Jako ze nie mieszkam w Polsce to kupie nowego xboxa w dniu premiery normalnie w sklepie.Dziwne ze polacy maja czekac do 2014 roku .Wracajac do nowych konsol nie mam dylematu co wybrac ? .Kupuje obie konsole aby brac w gry ex.To beda piekne swieta .Jesli ktos pisze ze nie ma szalu ,niech zobaczy to

http://aem-static.eadwp.com/rs-prod/Titanfall_E3_Demo.mp4

To jest kosmos.
 
Ostatnia edycja:

radoskur

New member
No lepszej grafiki to się trudno będzie doczekać w konsoli ze względu na gabaryty i wydzielaną temperaturę - tutaj zawsze PC-ty będą miały przewagę :) Trudno też byłoby się pogodzić z tym, że konsola połyka podczas pracy 1000 Watt ;) co zapewne odbiłoby się na budżecie domowym.
 

Bucek

Banned
prosze mnie uswiadomic co do MKV w PS4 ... czy ten kontener bedzie w koncu obsugiwany bez kombinowania przez nowa konsole Sony?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
tego pewnie nawet najstarsi górale nie wiedza ;)

Krzychu, to wlasciwie po co Ci konsola? ;) BR konkretny masz, wiec ten argument tez odpada.
Zostaja w takim razie sprawy sieciowe i generalnie maszynka multimedialna? :)

Wiesz, nie napisałem, ze nie gram, ale, że mało ;) a poza tym widze, ze dzieciak zmienia proporcje - teraz on gra więcej, co dzien slysze " tata, włącz mi" :) a poza tym tak jak napisal Lolek, czasu mniej. Kupie na pewno, ale jeszcze chciałbym PlaySeat ;) Jesli nie oryginalny to do roboty, kilka rurek, siedzenie na szrocie i gotowe ;)
 

Slawek1979

New member
"układy graficzne nowych Xboksa i PlayStation zapewnią moc na poziomie odpowiednio 1,23 TFLOPS i 1,84 TFLOPS" . Co ciekawe moja karta graficzna kupiona jakieś 2 lata temu ma 1488 GFlops a po podkręceniu da radę wyciągnąć i ponad 2000 (czyli w liczbach jest lepsza od XBoxa :):),a na upartego i od PS4 :cool:). Ja wiem, ja rozumiem różnicę, architektury i te sprawy- ale odsyłam do artykułu.

TFLOPS (teraflops) a GFLOPS (gigaflops) to co innego.

Twoja karta jest dużo słabsza od obu konsol
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mysle ze wiele innych zajec masz niz kiedys i stad się to wzielo ze mniej grasz , ja tez czasu nie mam....

Ba, czas to jedno, ale mi nawet jak mam czas to juz srednio chce sie grac, a juz na pewno mniej jak kiedys. Zauwazylem pewna przypadlosc, bardziej mnie cieszy sam fakt kupna danej pozycji, ogladania trailerow, zapowiedzi, gameplayow, czy wspomniana wizyta w sklepie, ale jak juz odpale gre, to emocje maleja, nie jest juz tak jak kiedys. Nie podoba mi sie to :)

Oj i ja mam podobnie, chyba jakiś klub old userów trzeba będzie założyć ;) Bo coś nie wydaje mi się by nowe maszynki wzbudziły ten dawny zapał do grania po nocach w HoMM3, C&C Red Alert czy DukeNukem3D w kawiarenkach wynajmowanych na nocki...eh, piękne czasy, aż mi się łezka na wspomnienie zakręciła :) Dzisiejsze granie już wyzwala we mnie takich emocji, gram dla przyjemności od czasu do czasu, ale to już nie to samo. Dlatego prorokuję, że pojawienie się nowych maszynek nie wyzwoli we mnie tamtych emocji i wypieków na twarzy.
Być może dopiero za parę lat, gdy mój junior podrośnie, to jakiś zapał się we mnie wzbudzi, aczkolwiek patrząc w którą stronę zmierzają gry... mam wątpliwości.

Oj tak, te zakopcone kawiarenki, nocne biesiady, wory pod oczami. Te czasy juz nie wroca, nie ma co sie oszukiwac i rozczulac, ale zawsze milo powspominac. Takze kropka w kropke sie podpisuje pod tym wszystkim co napisales.

Wiesz, nie napisałem, ze nie gram, ale, że mało ;) a poza tym widze, ze dzieciak zmienia proporcje - teraz on gra więcej, co dzien slysze " tata, włącz mi" :) a poza tym tak jak napisal Lolek, czasu mniej. Kupie na pewno, ale jeszcze chciałbym PlaySeat ;) Jesli nie oryginalny to do roboty, kilka rurek, siedzenie na szrocie i gotowe ;)

No tak, doba zdecydowanie powinna byc dluzsza :) a co do kubelka (PlaySeat) to ten pomysl mi chodzi po glowie od lat, ale to juz zagracilbym kompletnie cale mieszkanie i to jest wlasciwie jedyny powod ktory mnie skutecznie ochlodzil, ale postawic takie siedzisko przed duzym tv, nie wspominajac juz o projekcji, to cud, miod, orzeszki. Jak sie zdecyduje, to na bank dokupie kask do tego, a co.. :)
Widzialem juz takich artystow na YT w kaskach.
 
Do góry