Konsola PS3 zamiast odtwarzacza DVD/Blu

bitterspy

New member
Czy ktoś używa taki zestaw - zamiast normalnego odtwarzacza dvd do kompletu z amplitunerem, konsola PS3? Ma bluraya, można przy okazji pograć a do tego kosztuje tylko 1300pln. Nie wiem tylko jak jest z dźwiękiem i dekodowaniem filmów ale zdaje się że za to odpowiedzialny jest amplituner (sorry jestem laikiem).
 

bitterspy

New member
A jak wygląda sterowanie pilotem? W życiu nie widziałem pilota. Wiem już że jeden minus to brak możliwości sterowania wszystkim pilotem multimedialnym, bo konsola działa na pilocie bluetooth
 

darkmajin

Member
Bez reklam
sa piloty na podczerwien do ps3 ... i po problemie :) ps3 sam dekoduje dzwiek DD T HD itp i wysyła jako multi channel pcm tylko taka róznica miedzy ps3 a dedykowanymi bluerayami no i jakosc obrazu ciut lepsza ale to narazie pare modeli a róznica cena<->jakosc wielka<->mała :rolleyes:
 

blackholesun

New member
Jest pilot bluetooth do PS3 i wygląda jak zwykły pilot sony. Chciałem go kupić, ale tak się przyzwyczaiłem do sterowania padem, że zrezygnowałem. Pad jest taki... intuicyjny :)

Natomiast jak tak sobie pomyślę, to jest jeden minus PS3 jako odtwarzacza. Nie pokazuje nazw napisów - np. POL POR TUR itd. tylko 'other'. U mnie widzi tylko ENG i np. 18 napisów 'other' - i potem szukaj sobie polskiego... oczywiście można to zrobić z menu filmu, ale ja zawsze lubiłem wybierać szybko napisy z przycisku Subtitles.
 

Mabri

New member
PS3 jest świetną alternatywą dla odtwarzaczy bluray, dającą jeszcze przy okazji dadatkowe możliwości. Sam zastanawiałem się nad odtwarzaczem bluray i kupiłem właśnie PS3. Jednak materiał dvd odtwarzam dalej z odtwarzacza dvd.
PS3 traktuję jako przejściowy odtwarzacz bluray i czekam na ciekawe propozycje firm kojarzonych raczej z segmentem audiofilskim.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
PS3 jako odtwarzacz BD/DVD ma jedną zaletę: ma potężną jednostkę (jak na odtwarzacz), która może przetwarzać obraz lepiej niż większość DVD/BD w tej cenie + programowe zwiększanie funcjonalności. Nowy soft naprawdę polepszył jakość DVD (początkowo DVD nie było skalowane przez PS3 do 720/1080). Ma jednak też jedną główną wadę: chłodzenie jest dosyć głośne...
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
blackholesun napisał:
Oczywiście. Jak tylko zakupiłem PS3, odłączyłem od systemu badziewne DVD Yamaha. PS3 w roli odtwarzacza DVD/Blu sprawdza się wyśmienicie.



Wcale bym nie powiedzial, ze Yamaha jest badziewnym odtwarzaczem DVD..., heh dobre sobie. Owszem, PS 3 ma wiele wiecej mozliwosci, odtwarza blu-ray, ma funkcje skalera do 1080p, nowe kodek dzwiekowe, ale zeby tak zle pisaco Yamaszce,,, ech...
 

blackholesun

New member
Pewnie masz jakąś nową Yamahę. Ja mam odtwarzacz DVD S530. Jest to straszny syf pochodzący z czasów, gdy odtwarzacze DVD Yamahy były tak naprawdę przepakowanymi Philipsami, znanymi z masowego padania jednostek lasera. Jak dla mnie, po takim ruchu Yamaha się skompromitowała.

Swoją drogą na amplituner nie narzekam. Niemniej jednak, jest to lekcja, by nie kupować amplitunera i odtwarzacza tej samej firmy, "bo ładnie wygląda".
 

Mabri

New member
Nie wiem jak wypada odtwarzacz dvd PS3 w porównaniu ze sprzętem Yamahy ale po testach porównawczych (mówię głownie o jakości obrazu) z dwoma odtwarzaczami dvd jakie posiadam, PS3 zostało w tyle. Nawet z tańszym z tej dwójki , Onkyo DV-SP 503.
 

darok

New member
Za ps3 przemawia jeszcze możliwość oglądania filmów hd pobranych;) netu (matroska itd po prostej przeróbce),które można skopiować na dysk konsoli i oglądac filmy z dysku,dysk oczywiście można wymienić na większy lub podłączyć przenośny usb co do sterowania ja wole joypada jest bardziej intuicyjny zwłaszcza jak się oglada filmy po ciemku:cool:,co do głośności u mnie się miesza z szumem projektora mi nie pszeszkadza zresztą nowa edycja ps3 mniej się grzeje i jest cichsza,częste aktualizacje oprogramowania poprawiające funkcje konsoli co do obrazu dvd których filmów i tak nie oglądam (z dvd czas się pożegnać hd rządzi)to porównywałem z onkyo 405 na 46 calowej toshiba,wygrało ps3 ja też się wachałem czy nie kupić zwykłego odtwarzacza i całe szczęście ze kupiłem ps3 nie żałuje ani jednej złotówki
http://www.blu-ray.com/players/players.php?id=65&show=specs
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Ten spec nie jest zbyt aktualny dla wersji europejskiej: odtwarzanie SACD zostało wycięte, są 2 USB, nie ma czytnika kard SD.
 

bitterspy

New member
Jakoś nie przekonałeś mnie do tego że PS3 jest lepsze. chcę kupić Onkyo 406 a grać nie grałem od wieeeelu lat. Nie wiem czy skuszę się na granie a muszę wydać dwa razy więcej i do tego nie pasuje wizualnie do kompletu (może to słaby argument ale ...)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Ja się zastanawiałem na jakimś przyzwoitym DVD, ale w cenie niewiele wyższej niż wtedy proste odtwarzacze BD dostałem jeszcze konsolę (co prawda żonie mniej to się podoba). W sumie może być użyta jako domowe centrum rozrywki: klawiatura USB plus mysz i możemy przeglądać strony www, można wpiąć dodatkowy dysk, albo odpalić serwer filmów/muzyki na ruterze i PS3 potrafi je zassać. Jakość DVD też jest niezła (każda aktualizacja poprawia jakość, czy wygodę oglądania). Poza tym aktualne modele DVD, czy BD są dosyć szybko porzucane przez producentów, jeśli chodzi o aktualizację oprogramowania - PS3 jeszcze kilka lat ma zapewnione wsparcie producenta...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
to ostatnie zdanie to bardzo ważny argument, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy trudno znaleźć rzetelny serwis respektujący konsumenckie prawa konstytucji, a klient często skazany jest na to czy serwisant wstał lewą nogą czy prawą.

Ot, taki mały OT ;)
 

darok

New member
bitterspy napisał:
Jakoś nie przekonałeś mnie do tego że PS3 jest lepsze. chcę kupić Onkyo 406 a grać nie grałem od wieeeelu lat. Nie wiem czy skuszę się na granie a muszę wydać dwa razy więcej i do tego nie pasuje wizualnie do kompletu (może to słaby argument ale ...)
Zakup odtwarzacza dvd jest bezsensu po co się cofać, co ci da onkyo 406
 

seba_00

New member
Prosze o pomoc

Mam małe pytanko bo chyba faktycznie jest lepiej sobie kupic plejaka3 bo ma bluraya i mozna pograc w gry ale czy mozna podłączyc do niego kazde kino domowe mówie o zestawie oczywiście soniaka SS-FCR4000 + subwoofer SA-2500 z góry dzieki
 

pom22

New member
ps3 fajny sprzęcik

Polecam PS3 , mam ten sprzęcik od roku i jest super i na pewno nie zamienił bym na żaden odtwarzacz BR , cały czas masz sprzęt na topie z wsparciem nowego oprogramowania , sklaowanie dvd super a do tego masz centrum rozrywki. Przez WIFI mam łącznośc w domu z trzema kompami i nie muszę płytek ładować żeby sobie zdjęcia czy muzę z któregoś kompa posłuchać .Też miałem dylemat i zaryzykowałem , jak bym kupił jakiś odtwarzacz BR to co bym teraz miał po roku - już nie pierwszej młodości sprzecicho a tak przez nowe oprogramowanie co raz wgrywane cały czas PS3 idzie do przodu i to jest najważniejsze. Pozdrawiam
 
Do góry