Konkurent dla TCL 55EP640

szopaaa

New member
Witajcie,


jako, że producentów, modeli i innych parametrów jest wiele a oglądanie TV w sklepie (jeśli nie mamy konkretnego wybranego modelu) mija się z celem to mam pytanie do was.


Czy jest jakiś konkurent dla TCL 55(50) EP640 w cenie 1500zł? (z promocją cashback) Musi być to raczej TV z sieciówek (raty 0%). Rtv euro agd ma do jutra promocję na niego (1899zł - 200zł - 200zł cashback) więc przydało by mi się szybko tego dowiedzieć ;).



TV (naziemna) + seriale/filmy po hdmi z laptopa + netflix + sport + konsola (czyli właściwie standard...)



Oglądanie na wprost + ekran na przeciw oknom (czyli słońce - mieszkanie wynajmowane więc nie mam jak inaczej go postawić ale są rolety + raczej oglądnie filmów i seriali wieczorem)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raty zero masz też dla niebieskich członków forum.
I cena 1650 zł - 200 zł = 1450 zł , więc taniej.I Masz jeszcze dla niebieskich pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.

Masz jeszcze : Sharp 55BL2 za 1599 zł
 

szopaaa

New member
pomijając fakt rzeczywistego działania obydwu telewizorów (philips i tcl) to czy warto dołożyć 200zł do hdr10+, dolby vision, większej jasności (350 dla philipsa/270 dla tcl) mocniejszych głosników i dolby audio? Wybiorę się jutro do sklepu jednak będzie to raczej pobieżna ocena (ze względu na puszczane tam materiały...)



co do aplikacji to nawet nie wiem co mi jest potrzebne (nigdy nie korzystałem ze smart tv) - wiem, że napewno netflix. Filmy/seriale będą oglądane właśnie przez netflixa lub hdmi z laptopa.
 

janusz

New member
Bez reklam
Zanim się nadmiernie nie nakręcisz cyferkami pamietaj, że TCL ma dużo lepszą matrycę VA o dużo lepszej czerni i znacznie bardziej rozbudowany system android 9 z gwarancja aktualizacji do 10 i 11 (płacze o wolno działającym androidzie można w modelach 2019 roku między bajki włożyć, chyba, że ktoś instaluje po kilka nowych aplikacji tygodniowo). Obraz na korzyść TCL-a z 2-3 metrów widać gołym okiem. Nawet jak dziś aplikacje w w Saphi w miarę będą wystarczające to za 2-3 lata na pewno nie, a android zapewni dostęp do większości nawet jak trzeba będzie instalować spoza oficjalnego sklepu.
Do 1700 zł tylko EP640, a jeszcze taniej kupić u Kikiego, który jeszcze pomoże w ewentualnej reklamacji, odpukać.
 

Lechu1956

New member
Potwierdzam to co napisał @janusz w praktyce. Telewizor z androidem 7 z 2015 roku posiada nowsze wersje niektórych aplikacji , niż drugi z 2017 z innym systemem smart tv. Przykładem jest np. YT. Do sportu prawie wszyscy szukają telewizorów z matrycą VA. EP660 ,który od niedawna posiadam działa szybciej od tych dwóch poprzedników.
 

szopaaa

New member
Bylem teraz w media expert, sprzedawca powiedzial, ze seria 660 (te same parametry co 640) ma problemy z dekoderami. Podal przyklad dekodera canal + gdzie automatyczny hdr z telewizora (podobno nie da sie wylaczyc) powodowal, ze twarze pilkarzy wygladaly jakby spedzili 3 dni na sloncu - prawda to?

Jak wyglada sprawa z tymi wszystkimi dodatkami w philipsie? (Hdr, dolby itp) da sie to powylaczac w razie jakiejs ewentualnosci?
 

szopaaa

New member
sam już nie wiem... byłem w sklepie i akurat 660 była niesprawna, a na pytanie w innym sklepie czy jest możliwość puszczenia czegoś w lepszej jakości niż to co jest to usłyszałem, że tak... telewizję naziemna :-|:-|:-|
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL - jak umiesz obsłużyć gra normalnie.
Jaki masz tuner i jaką platformę cyfrową ?
 

szopaaa

New member
narazie nie planuję kupować żadnego cyfrowego pakietu, obecnie będzie to netflix + ncplusgo przez laptopa (a tam żadnego 4k nie ma więc jakość i tak będzie "mizerna") + filmy/seriale również z laptopa


telewizja będzie z kanałów naziemnych więc to również żadna jakość premium


zależy mi na tym aby filmy/seriale/sport/konsola była na jak najwyższym poziomie w tym przedziale cenowym + nie lubię jaskrawych kolorów (uważam, że są nienaturalne)



rozumiem, że doradzić w ten sposób ciężko - natknąłem się na informację, że ep640 nie ma sobie równych w tej cenie, z tym, że ja mogę dopłacić aby mieć jednak coś więcej na przyszłość


dodatkowo mam pytanie - bo zauważyłem z daleka w sklepie, że TCL na tle innych telewizorów ma poświatę (podświetlenie) dookoła ramki (podświetla ekran) - czy jest to zauważalne na ciemnych tłach? Niestety w RTV euro agd leciała w koło jedna i ta sama (niebieska) reklama...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz wątpliwości jakiekolwiek - odpuść sobie TCLa.
Masz LG 55UM7050, Sharpa 55BL2, LG 55UN71003 , Toshibę 55', Philips 58PUS7555. To modele w programie gdzie sam wybierasz ceny, podaj maila to CI wyślę cały program.
 

szopaaa

New member
tak też zrobiłem

biorę dziś materiały 4k do sklepu, mam nadzieję, że uda się przetestować kilka TV

email poszedł na PW
 

szopaaa

New member
wziąłem sobie kilka materiałów 4k + 2 materiały w 1080p

powiem tak - jak laik przeczyta, że IPS to słabsza czerń to wyobraża sobie niewiadomo co i się nastawia, że będzie oglądał wyblakły kolor... nic z tych rzeczy a dodatkowo myślę, że regulacja pod siebie załatwi wszelkie niedogodności

kupuję 55PUS6754/12 ze względu na ambilight - 300zł różnicy (obecnie 1999) pomiędzy 55PUS6554 (1699) a jednak ambilight mam nadzieję, będzie robił fajny klimat w filmach akcji czy grach - wolę mieć i żałować, że wydałem 300zł niż nie mieć i żałować, że nie dołożyłem 300zł

mam tylko nadzieję, że sport będzie równie dobrze odbierał (nie odtworzyło mi jednego z formatów 4k - nawet go nie widziało jako pliku) - zresztą przez internet jest 14 dni na zwrot to zawsze sobie mogę sprawdzić wszystko na spokojnie w domu

mimo wszystko dzięki za pomoc ;)
 
Do góry