Konkurencja dla W4500 - 42 cale

Lance

New member
Witam
Witam
Pół roku wybieram TV do domu, pierwszy wybór padł na 46W4000 ( w centrum sony 40cali wydawało sie małe).... jednak, z powodu problemów przełożyłem zakup na święta, dziś na pewniaka pojechałem na do MediaMarkt, pooglądać konkurencyjne modele, byłem na Maxa nakręcony na 46W4500 jednak cena jest zdecydowania za duża, a w dodatku dziewczyna powiedziała ze 46 to za duzo i że 40 wystarczy...... po małej kłutni doszliśmy do porozumienia - 42 cale....... ALE! Sony nie robi 42 ;P

Po chwili do pomocy przybył nam konkretnie wykwalifikowany pracownik MM, na tyle konkretnie że powiem szczerze, zmiażdżył mnie swoją wiedzą, zadawałem mu pytania dotyczące wszystkich szczegółów których dowiedziałem się przez pół roku na forum, i na wszystko miał oparte na faktach odpowiedzi.
Przekonał mnie że musze sam ocenić, co dla mnie dobre i nie sugerować się danymi (np. o kontraście i czasu reakcji matrycy) gdyż są one nieobiektywne i nie ma stałego sposobu ich pomiaru..... spytał o odległość od TV - ok.3,8m i bliżej *(TV do jadalni), postawił mnie koło 50hz i 100hz TV, odczułem różnice co przekonało mnie to 100, potem oprowadził po różnych stanowiskach...... wiele tego było, wczensiej wybór był prosty - SONY, teraz mam dosłownie sprany mozg, każdy TV zachwycał na swoj sposób, świadomy jestem tego że niektóre modele robiły wrazenie głownie ze względu na filmy które na nich leciały ale.........

Cóż, po wielu godzinach spędzonych na czytaniu forum i wybieraniu TV, musze niestety się poddać i założyć ten oto temat , w którym wprost proszę o pomoc, sprawa jest dość pilna, bo czas mam do środy...........Chciałbym ogarnąć te wszystkie tematy i nie być "kolejnym" zakładającym "laikowy" temat, jednak w tydzień bez waszej profesjonalnej pomocy nie uda mi się to......

Dane do pomocy
42 cale
100Hz
Full Hd
odległość - ok max, gównie 3.8m do min.2m
Odbiór HD - N tv + w niedalekiej przyszłości Xbox

CENA - MAX 4.500zł

Z góry dziękuje za serdeczną i pełną zrozumienia pomoc :p
Pozdrawiam

Czyli co wybrać, jeżeli 40 to za mało, 46 za dużo :)
 
Ostatnia edycja:

awujotka

New member
Bez reklam
Ja ci odpowiem w kwestii cali: miałam do niedawna tv 37 cali, wydawał się przez 3 lata akurat. Potem zachciało nam się z mężem zmiany, no i stanęło, że kupimy większy - mąż chciał od razu 46-47, a ja (zupełnie jak Twoja dziewczyna), że za duży i namówiłam go na 42 cale. Telewizor powisiał na ścianie (odległość w okolicach 4 metrów) miesiąc (słownie: MIESIĄC) i mąż przeprowadził ze mną batalię i wygrał... w tej chwili na ścianie wisi 46 cali i jest faktycznie akurat:) tak więc dobrze się zastanówcie w kwestii doboru rozmiaru, żeby potem nie żałować:hmm:
 

Lance

New member
To nie jest takie proste gdyż nie jest to salon a "jadalnio-salon" i kanapa stoi za stołem, który jest wzdłuż pokoju. Dlatego TV będą oglądały osoby i przy stole, i wieczorem na kanapie....... czyli od ok. 2.5 do prawie 4m...... i tu jest ten ból.....
 

piqs

New member
Witam,

To jesteśmy w podobnym punkcie:twisted:
OD lutego jestem stałym czytelnikiem (a czasem, jak teraz i uczestnikiem) tego forum i napaliłem się na plazmę Panasonica. Niestety wizyta w kilku marketach o profilu RTV i łącznie kilka godzin poświęconych na oglądanie wystawionych tam modeli odbiorników TV doprowadziły do rekapitualcji moich poglądów. Niestety w warunkach marketowych obraz z plazmy sprawia wrażenie mocno "przygaszonego". Biały jest szarawy a i czarny wcale tak nie zachwyca. A trudno przekonać małżonkę, że w domu może to wyglądać zupełnie inaczej. Po obejrzeniu na wielu modelach sygnału SD wybór padł na ... LCD Sharp XL2E i właśnie ewentualnie Sony 40W4500. Sharp to model sprzed roku i nie jest tak dobrze wyposażony (brak portu USB lub czytnika SD, brak DLAN, DVB-T mpeg-2 zamiast 4). Ale za to ma te dwa cale więcej :twisted:. Ponadto obraz SD na Sharpie mimo wszystko bardziej nam się podobał (gładszy, mniej makrobloków, lepsze formatowanie). Za Sony przemawia jeszcze 5 letnia gwarancja, ale przeciw te wspomniane w różnych wątkach problemy z cloudingiem i serwisem, który nie chce uznawać reklamacji z tego tytułu.
Jeśli chodzi o przekątną to wybraliśmy z żoną 42" z uwagi na sygnał SD i odległość od TV w granicach od ok.1,8 do 3,5 m. Ale od paru dni mamy N-kę i biorąc pod uwagę ten sygnał może jeszcze spróbuję żonę namówić na 46" :twisted:. Tym bardziej, że różnica w cenie pomiędzy 42XL2E a 46XL2E jest praktycznie żadna...

Pozdrawiam,
 

Lance

New member
i stało się - kupiłem 40 cali..... ;( ale cóż, czego się nie robi dla drugiej połowy....
temat do zamknięcia
Pozdrawiam
 
Do góry