Konkurencja dla SONY KDL-55W905A ale z MATOWĄ matrycą?

Areka9

New member
Witam,
Wiem, ze jest milion wątków z podobnymi tematami, ale już prawie zdecydowałem się na Sony KDL-55W905A, no ale jednak ma błyszcząca matrycę. A ja mam dość nasłoneczniony pokój..
Domyślam, się, że to będzie problem??
Szukam konkurencji z matową matrycą, ale podobną jakością..
A może plasmę? One są lepsze w naświetlonych pomieszczeniach???
Jakieś pomysły?
Pozdrawiam
Arek
 

paeru

New member
Bez reklam
Wszystkie wysokie modele mają błyszczące matryce, ale i też radzą sobie ze światłem lepiej, niż te ze średniej i niskiej półki. Całkiem matowych matrych już się nie stosuje w telewizorach (oprócz 19, 22 i najtańszych-słabych 32 calowych).

Średnie półki mają półbłyszczące matryce, więc ze światłem i tak średnio sobie radzą, a jakość zdecydowanie lepsza w modelach z najwyższej półki typu właśnie Sony 905.

Plazma ze światłem radzi sobie zdecydowanie gorzej od LCD.
 

paeru

New member
Bez reklam
Kiki, Sharp nie ma matrycy matowej - nie wprowadzaj ludzi w błąd. Matryce matowe to teraz już tylko matryce TN - a chyba nie o takiej jakości tutaj piszemy!

Sharp to co najwyżej pół-mat, chociaż i tak błyszczy bardziej niż pół-maty sprzed dwóch lat...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam w domu ten telewizor więc nie opowiadaj bzdur.
Kupiłem specjalnie bo mam okna z tyłu i zboku.
Teraz mi się nic nie odbija jak na błyszczących telewizorach.
 

paeru

New member
Bez reklam
Mam w domu ten telewizor więc nie opowiadaj bzdur.
Kupiłem specjalnie bo mam okna z tyłu i zboku.
Teraz mi się nic nie odbija jak na błyszczących telewizorach.

OK, ponieważ Ci się nic nie odbija, to możesz z czystym sercem i swoim autorytetem pisać, że jest to matowa matryca? No proszę Cię...

Na całe szczęście we własnych testach zamieszczasz zdjęcia. Jeżeli to jest MATOWA matryca, to chyba coś tu jest nie tak:

thumbs_P1660289.JPG


Poza tym w pracy mam ten telewizor na co dzień dostępny i doskonale wiem, jak "te gadanie bzdur" przeze mnie ma się do Twoich wypowiedzi.
 

Grendel

New member
Matowych tv już nie ma (tzn. ja mam :) ale jest za mały, ma 6 lat i czas na zmianę :)). Z grona tych "półmatów" w kwestii odbić i tak najlepiej wypada Sharp, bez dwóch zdań. Tyle że jest (jak dla mnie) trochę za drogi.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
No prawdziwych matów już nikt nie robi, bo są za drogie i przepuszczaja za mało światła. Bardzo fajnie to widać na niektórych tanich tv z właśnie taką matrycę - z tureckiej produkcji. Może i jest mat, ale kolorystyka absolutnie fatalna. Gdzieś wyprodukowali kiedyś za dużo i teraz za bezcen sprzedają do najtańszych tv.
 
Do góry