konkretne pytanie, potrzebna konkretna odpowiedź

prozium83

New member
Witam wszystkich,
Który tv plazmowy warto wybrać?
Panasonic 42g20e (wygląda na to że idealny)
Samsung 50c550 (podobno strasznie buczy)
LG 50PK550 (kiepska jakość obrazu od ww)

Oczywiście ideałem byłby na chwilę obecną Panasonic46g20, na któy mnie nie stać. Budżet 3000zł

Liczę na szybką uargumentowaną odpowiedź. (Mam nadzieję, że modele, któe wybrałem są dobrej jakości)

pozdrawiam
 

prozium83

New member
Dzis bylem w MM g20 4299zł trochę ich pogrzało:) Najgorsze jest to, że ten model nie odtworzy mkv:(
Jeszcze się zastanowie nad samsungiem, ten sam sprzedawca powiedział, że jeszcze rok temu klienci skarżyli sie na hałasy z cewek, ale nowe modele mają to już za sobą,
za 2tyg zakup, bez względu na to co kupie napiszę jak wrażenia
pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
bzdury ci mówił, buczą dokładnie tak samo bo składają je z tych samych podzespołów. Na avs są dziesiątki postów o Samsungach buczących jak wuwuzele z datą produkcji z okolic wakacji.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Zgadzam się z cactuskiem,pomimo że można trafić model który tylko z początku nie bzyczy-buczy,ale z czasem będzie więc jeszcze przemyśl.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Śmieszne jest to, że niektórzy ponad jakośc obrazu stawiają duperele, takie jak obsługa wszystkich formatów po USB.Panowie jakość obrazu, płynnośc, skalowanie SD, później dodatki.
 

prozium83

New member
Witam wszystkich,
Oczywiście na pierwszym miejscu jest jakość obrazu i to nie ulega wątpliwości. Bajery USB rzecz drugorzędna. Pomyślałem, że zacytuje pana ze sklepu dla idiotów, może uda się pewne rzeczy zdementować:)
cyt.1 Samsungi są najbardziej zaawansowane technologicznie, pierwsze miejsce w świecie"
cyt.2 Samsungi są najbardziej rozbudowane multimedialnie (wifi,usb,ethernet itp)
cyt.3 Plazma bierze bardzo dużo prądu, może jednak kupi pan samsunga ledtv, którego jeszcze tylko dzis mamy w promocji :), poprostu zaśmiałem mu się w twarz
cyt.4 Podłączając pendrive'a do samsunga mam pan pewność, że odczyta większość formatów filmowych jakie funkcjonują, panasonic ma z tym problemy

...ale skoro piszecie, że problem hałasu nie jest rozwiązany, to samsung odpada!!!

Jeśli przychodzi wam jeszcze coś na myśl, co moglibyście polecić jako alternatywę dla g20, piszcie, na razie jestem nastawiony na panasa (choć jeszcze z tyłu głowy kusi te 50cali od LG :) )

pozdrawiam
 

prozium83

New member
No to szczegóły :)

odległość od ekranu = 3-4m
jak słońce świeci w pokoju = pokój jest nasłoneczniony
jak duży jest pokój = 25m^2
jaki masz obecnie telewizor = lg 29cali CRT
jakie programy najczęściej oglądasz = sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = po godzinie 17
preferowana wielkość telewizora = 42-46-50
preferowana marka = brak
czego nie lubisz w telewizorach = jak się zbiera na nich kurz
jakie urządzenia będą podłączone = dekoder HD vectra, (w przyszłosci blue-ray, amplituner, laptop)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 80% telewizja, 20% pozostałe.
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = na wprost
telewizor ma mieć wifi = niekoniecznie, LAN = niekoniecznie (w razie potrzeby podłącze pod PC, lub laptop)
ma czytać przez USB filmy = tak (dużo oglądam)
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = hdmi, dekoder,
ile programów HD = 7
ile godzin dziennie ma grać telewizor = średnio 4-5
ile osób zasiada przed telewizorem = 2-3
ma stać czy wisieć = stać
jaka klasa cenowa = 2800-3200
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Tak jak Kiki, w tej cenie możesz kupić tylko 42g20,ale zakładając że chciałbyś zwiększyć budżet na 50'' i oglądasz po 17-tej to proponuje pk950.
 

prozium83

New member
:)
46-50cali byłby idealny, niestety obiecałem sobie nie przekroczyć budżetu, ponieważ wiedziałem, że apetyt będzie rósł w miarę jedzenia. Dobrą wiadomością jest to że 42g20 w ciągu kilku dni (od założenia tematu) spadł o 30zł, może 18-19 paź. uda się wyrwać za pełne 3k :)
@kiki
46s20 niestety nie posiada usb, i filtru antyrefleks.
@adrian
pk950 to już za wysoka półka, (pk550?)

Tak myślałem jeszcze gdyby nastąpił niespodziewany przypływ gotówki :) pomyślę nad 46g20


pozdrawiam
 

Kilt

New member
Witam!

Pomyśl, pomyśl ... telewizor, to nie para skarpet i szybko nie kupisz nowego ;-)
Lepiej teraz dołożyć trochę złotówek, niż później pluć sobie w brodę. Z tego co piszesz, budżet masz napięty, więc TV bedziesz użytkował latami ... przemyśl zakup i ... ciesz się z dobrej decyzji latami :)

Pozdrawiam!
 

prozium83

New member
zakup dokonany :)

Witam wszystkich,
Po pierwsze dzięki za udział w dyskusji i pomoc w dokonaniu słusznej decyzji. zakup to p42g20! Telewizor jest świetny i 42 cale w zupełności mi wystarcza (3-3,5m). Jakość obrazu fantastyczna, żaden lcd znajomych nie da takiego obrazu:) (Do tego trzeba dokupić blue ray, ale to w weekend założę oddzielny temat)
Po pierwszych dniach użytkowania, przyszło mi do głowy kilka pytań natury technicznej, na które być może znacie odpowiedź. Dział o g20 pobieżnie przeczytałem, jednak tam jest więcej pytań niż odpowiedzi:)
INFO - TV podłączony (HDMI 1) do kablówki vectra (pakiet platynowy) dekoder HD digital receiver 5810cd oczywiście za pomocą dobrego kabla HDMI.

1. Jaki sygnał mam ustawić na dekoderze Ustwienia obrazu-->tryb wyświetlania: 1080i, 720p, 576i, 576p, sdtv s-video, sdtvrgb, sdtv cvbs, na zdrowy rozum zaznaczyłem 1080i. Czy wogóle ma to znaczenie, którą opcje wybiorę? I tak przy włączaniu tv pokazuje mi wejście EC/HDMI1 zaznaczone na zółto, a pod tym napisem na biało 1080i/50Hz

2. Przy włączaniu tv szuka mi wszystkich sygnałów, czy można ustawić jeden sygnał z dekodera domyślny?czyli tylko po kablu hdmi

3. Na chwilę obecną kanały zmieniam pilotem od dekodera, czy jest sposób, aby używać jednego pilota (najlepiej od tv)? w przyszłości dojdzie blueray i ampli, więc im mniej tym lepiej:)

4. Czy można zwiększyć czcionkę napisów filmów oglądanych z pendrive'a?

To tak na świeżo, to co mi przyszło do głowy:)

Będę wdzięczny za pomoc.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

prozium83

New member
Dałem 3199pln... wiem trochę przepłaciłem, ale zależało mi żeby był szybko. Co mnie zdziwiło to dostępność tego tv, bardzo ciężko zdobyć go od ręki!!! a jak już jest to w bardzo wysokiej cenie MM, Euro.

Czekam na odp w sprawie moich wątpliwości
 

Kilt

New member
Gratuluje zakupu! :eek:k: Życzę, aby ten TV był sprawcą takiego banana na twarzy i takiej radości jaką pałasz teraz, przez cały okres użytkowania!
Pozdrawiam!
 

prozium83

New member
Jeszcze mam takie offtopowe pytanko, czemu na tym forum tematy można śledzić od końca? 1 post powinien być pierwszy na górze, a u mnie jest na dole:???: i musze jechać na górę, da się to odwrócić?
pozdrawiam
 
Do góry