Koniec roku jaki LCD 55" zamiast TX-55FX700

pepeso

New member
Witam kolegów,

koniec roku dobre ceny, więc szykuję szybką wymianę swojego LCD Pana na IPS-Alpha 100Hz.

Budżet do 2,85 k zł, najlepiej ekran półbłysk/półmat, jeden grzyb czy VA/IPS, może być bez Andka.

1. TX-58EX700 wysokiej jasności błysku matrycy nie przeżyje …mam cenę 2,8k lecz rok gwara.
2. TX-55FX700 gorszy niż starszy dziadek z 2017, ale ekran zwykły gloss i lubie markę cena 2,6k
2b. Panasonic TX-55FX740E 55" dziś znalazłem za granicą w promo za 740 euro z przesyłką (ehh brak w nim cpu: HCX i lepszej LCD).
3. Philip 55PUS7503 (za 2,85k) czy 55PUS7303
4. Sharp nowa seria 60" LC-60UI7652E cena 2,75k ???


Dalej preferencje :
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Nie są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Tak prawa strona południe+wczesny wieczór latem,
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panas. LCD 37" E30
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? USB 2-3x, diody RGB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Horizon UPC, DLNA, Pendrive + 1-2 HDD (wskazany dobry 'polepszacz' + upscaler)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Głośniki po toslink, Xbox 360 (jako DVD)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat , półmat/półbłysk
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? mix
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Youtobe, może HBO Go
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - tak Xbox.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? mix
17. Preferencje co do wielkości? 55-60
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? High-gloss
19. Preferencje co do marki ? Panasonic, LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez 3d.


Proszę bez TCL lubię LG lecz TV najlepiej bez Androida- może jestem w błędzie...?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic w Polsce kończył będzie przygodę z telewizorami.
Więc musisz brać pod uwagę braki update i problemy z serwisem jak w USA.
Z tych co podałeś to Philips 55PuS7303 za 2650 zł z kalibracją , wtyczkami i dostawą. Sharp z podświetleniem extra direct led - będzie za kilka dni w super promocji.
Więc jeśli Sharp 60UI75 na matrycy z Japonii to bym zaczekał.
Promocja będzie bardzo mocna !
 

sodalit1990

New member
PANASONIC FX740 to bardzo dobry telewizor z panelem IPS .Jakość obrazu i wygląd telewizora na bardzo dobrym poziomie.


https://www.youtube.com/watch?v=woacXpNObQg

Panel z boku wygląda prawie jak telewizor OLED.
Niżej zdjęcie fx740.

p1cv5iji6ep7e6uo1dfqa0pk2l5.jpg
 

pepeso

New member
Pepeso chce model 100hz ty wyjeżdżasz z 60hz, płacą ci za to?

W zakładanej kwocie raczej nie znajdę 100Hz, zweryfikowałem FX740 generalnie oprócz wyglądu, troszkę większej jasności (500cd) i lepszego wygaszania diod więcej nie wnosi.

Jak napisał kiki Panas wycofuje się z Europy z TV :( i myśle o zmianie brandu na Philipa lub Sharpa.
 

sodalit1990

New member
Pepeso chce model 100hz ty wyjeżdżasz z 60hz, płacą ci za to?
Przecież w pierwszym poscie jest cytuje


2. TX-55FX700 gorszy niż starszy dziadek z 2017, ale ekran zwykły gloss i lubie markę cena 2,6k
2b. Panasonic TX-55FX740E 55" dziś znalazłem za granicą w promo za 740 euro z przesyłką (ehh brak w nim cpu: HCX i lepszej LCD).
koniec cytatu.

Z wymienionych najlepszy jest PANASONIC fx740

Zakonczenie sprzedazy telewizorow panasonica w Polsce to wymyslona bajka.Nie ma i nie bylo takiego komunikatu.
Jak bedzie komunikat na reuters.pl to uwierze.
 
Ostatnia edycja:

pepeso

New member
Z wymienionych najlepszy jest PANASONIC fx740

Zakonczenie sprzedazy telewizorow panasonica w Polsce to wymyslona bajka.Nie ma i nie bylo takiego komunikatu.
Jak bedzie komunikat na reuters.pl to uwierze.

FX740 nie widzę w tym modelu rewelacji prócz wyglądu, a cena = 3,2k pln, to już lepiej pójść w FX780 za ok. 3,95k pln lecz to wszystko wykracza poza mój budżet.

Widziałem i wykonałem lekkie testy na obu FX700 i EX700 niestety w dużym natężeniu światła lecz są w miarę ok.
 

pepeso

New member
Panasonic w Polsce kończył będzie przygodę z telewizorami.
Więc musisz brać pod uwagę braki update i problemy z serwisem jak w USA.
Z tych co podałeś to Philips 55PuS7303 za 2650 zł z kalibracją , wtyczkami i dostawą. Sharp z podświetleniem extra direct led - będzie za kilka dni w super promocji.
Więc jeśli Sharp 60UI75 na matrycy z Japonii to bym zaczekał.
Promocja będzie bardzo mocna !

Wyszukanie oryginalnych informacji o Sharp to porażka, UMC Słowacja tylko info prasowe.

Krzyś tego to promujesz w super promo ale go nie widzę : Sharp 60UI75 , wszędzie tylko zapowiedzi

Odnośnie tego Philipa S7303 to ma w końcu tego DirectLED? Generalnie dlaczego nie S5303 skoro wyższy model ,z faktu że EdgeLED ?
 
Ostatnia edycja:

jasssu

New member
Co do Androida najpewniej jesteś w błędzie. Jeśli sugerujesz się opiniami co do działania sprzed kilku lat to nie warto już tego czytać. Ja nie będę pisał jakie ochy i achy na temat tego systemu, najlepiej pobaw się sam przy okazji oglądania telewizorów.
 

pepeso

New member
Panasonic w Polsce kończył będzie przygodę z telewizorami.
Więc musisz brać pod uwagę braki update i problemy z serwisem jak w USA.
Więc jeśli Sharp 60UI75 na matrycy z Japonii to bym zaczekał.
Promocja będzie bardzo mocna !


Krzyś twoje mity należy korygować : Sharp 60UI75 => 60Ui7652e: LCD VA Direct LED 60Hz ?!
:x
Te osądy Nad marką Panasonic to też mity czy żarty??? Patrząc na portfolio serii FX na europę to wątpie ??? :x

Czy ktoś tego Sharpa widział na oczy jak świeci w realu ?

:popcorn:
 

strazakp

Banned
Mam od ponad 1,5roku Panasonic 58dx710 i jestem bardzo zadowolony. Super tv do praktycznie wszystkiego. Ja oglądam telewizję z Nc+, sporo sportu i gram również w Xbox. Tv świetny i bez większych wad. Owszem jak ktoś chce mieć tv jak smartfon czy tablet to tutaj Smart TV jest bardzo ubogi w stosunku do konkurencji. Ja nie korzystam więc kupując tv nie patrzę na Smart TV.
 

pepeso

New member
3,5m od telewizora i Ty chcesz tylko 55" brać ??


Dlatego łamie się nad Sharpem 60" LC-60UI7652E polecany promocyjnie od kikiego lub dziś odkrytym
niby lepszym sprzętowo LC-55UI8652E. Oba są na matrycy VA 60Hz.
Dochodzi jeszcze do analizy LC-60UI9362E niby ma lepszy procek APQ i HDR+, ale LCD Edge LED, a stronka displayspec... twierdzi że DirectLED???
 
Ostatnia edycja:

pepeso

New member
Jesteśmy w trakcie testu - jak widać na zdjęciach.
Model UI76 jest DIrect Led.

Krzyś kiedy wyniki:
Łyka divix z USB, jest PVR, jakie DLNA, miracast. WiFi direct jest? Można dobrze skalować obraz na multimediach?
Jaka jasność, czerń i czy jest efekt smurzenia przy obróbce video?

To czekamy na testy by Sharp...
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Panasonic GZ2000 - pierwszy telewizor obsługujący zarówno Dolby Vision jak i HDR10+. To taka mała wzmianka apropo plotek jednej z osób, że Panasonic ucieka z Polski. Zarówno dział polski jak i europejski stanowczo zaprzecza jakoby mieli w tym roku zniknąć z Polski.
 
Do góry