Koniec produkcji

oli1975

New member
Witam,dzwoniłem dzisiaj do panasonic polska pytajac o brak dostepnosci plazm [konkretnie chodziło mi o model 42 th-py80].Pan odpowiedział ze przyczyna jest koniec produkcji.Nowe modele beda dostepne w miesiacach marzec-maj.Konkretow i cen nie znaja.Pozostaje chyba tylko czekac...
 

emski

New member
Garść informacji o nowych plazmach.

http://translate.google.co.uk/trans...9&ct=result&prev=/search?q=P42G1&num=30&hl=en


pana1_14.jpg




pana1_20.jpg


pana1_21.jpg



pana3_04.jpg


CES_2009_-_Image_-_TC-P50G10.jpg


head.jpg



pana1_23.jpg



pana3_06.jpg
 
Ostatnia edycja:

emski

New member
Ciekawy pilot.

To jest chyba pilot tylko dla praworęcznych, tę "narośl" obsługuje się kciukiem. :p
 

yanky

New member
bogdan_bronowice napisał:
A co to za narośl na pilocie? ;) Mam nadzieję, że to tylko prototyp przedprodukcyjny :)

Pozdrowienia!


ご使用の扇風機についてのお知らせとお願い, ależ to proste. Tam znajduje się dzyndzel czyli przełącznik pomiędzy trybem pracy LCD i plazmą. W ten sposób nastąpi wieczna zgoda pomiędzy zwolennikami obu technologii ;)

Na wiosnę chciałem zmienić swój LCD na plazmę Panasonica, ciekawe kiedy te nowości (i za ile) będą dostępne w Polsce?
 

MJot

Member
Ciekawa zagrywka Panasonica, całkowite odświeżenie gamy tv, plazm i lcd. Szkoda, że marketingowcy w Polsce to amatorzy i nie potrafią odpowiednio "podgrzać" rynku przed rozpoczęciem sprzedaży, bo mogliby zagospodarować trochę rynku. A tak o nowościach trzeba się dowiadywać na http://panasonic.jp/viera/index.html
 

12345a12345b

New member
Bardzo ładnie się to prezentuje, co do "narośli" to widzę, że coraz ciekawsze pomysły się tworzą ;). Mi się wydaje, że koło jednego przycisku bocznego jakimś cudem jest "SD". Swoją drogą popatrzcie, że na różnych zdjęciach są w mniejszym rozmiarze te piloty, koło telewizorów, tylko co jeden to inny. W każdym razie to by było kiepskie rozwiązanie, bo jeśli już dodawać guziki, to co szkodzi nowy rządek we właściwym pilocie, jednak patrząc na jego obecny rozmiar.. (porównajcie do ręki trzymającej) ;)

Obraz (na porównaniach) rzeczywiście lepiej wygląda (jak się przyjrzeć), ale to wiadomo - na porównawczych zdjęciach tak już być musi. Mnie bardziej ciekawi jak się spisze to nagłaśniane "pierwsze na świecie ruchome 1080lini w poziomie".

Hm, w linku na dole są odnośniki do innych stron, gdzie jest wszystko dokładnie opisane, tylko że i u mnie tłumaczy tylko do pewnego momentu, i nie ukrywam, że wolałbym to poczytać po naszemu, ewentualnie po "nietranslatorowatym" angielskim ;), mam nadzieję, że wkrótce będzie mi to dane.

Co do ceny, to wyszukałem kursy i 1 PLN - 25.572 JPY, czyli cena najtańszej opcji - TH-P42G1 w przeliczeniu wynosi około 10k PLN, co budzi większe nadzieje na ceny u nas, niż modele Z1, których przeliczenie w innym temacie wynosiło ponad 20k PLN, no ale za nowości (1cal szerokości, bezprzewodowe - pomyślcie o ile taniej wychodzi taka maskownica :eek:) się nie od dziś płaci.
Aha, parę dni temu natknąłem się na artykuł, że można już zamawiać w Brytani na jakimś serwisie X1(0) (sam nie wiem, X1 czy X10, co strona to inaczej, w każdym razie to ten jedyny nowy model HD Ready), by dostać go właśnie na samym początku marca - cena w przeliczeniu funtów na złotówki za model 42 calowy - 3500zł.
Oczywiście, by nie było nieporozumień, chyba oczywiste (mam nadzieję!), że przedział cenowy dla naszego państa będzie nad tym brytyjskim, i liczę, że jak najniżej pod japońskim ;).

I jak z tym prądem, bo już zupełnie się gubię - tutaj znowu PZ85 używa 438W (u nas max miał być ok. 385), a w dodatku nad nimi wywieszka "ECO", mam nadzieję, że dotyczy tylko modelu G1? Straszne z tym zamieszanie.

Jak myślicie, jak to będzie z tym "Amazon - video on demand"? W Polsce będziemy też to mieli, a zamieszczane filmy będą zaopatrzać w szeroką gamę napisów i lektorów? A może będzie się wybierało preferencje i region i na tej podstawie będą dostępne napisy oraz lektor? Czy może będzie się trzeba osobno zaopatrzać (co by było baaardzo kiepskim rozwiązaniem). A może nie będzie dla nas takiej możliwości, bądź też ktoś się wysili (jakaś nowa firma/alternatywa owego Amazona) i zastąpi to czymś innym (dla poszczególnych krajów)? Chyba trochę namieszałem :). W moim odczuciu najlepsza by była ogólna dostępność do Amazona, i żeby chociaż te napisy udostępniali. :)
Jestem bardzo ciekaw. No, i ważne jaka będzie tego cena, bo chyba bym sobie coś zrobił, gdyby taniej wychodziło podskakiwać pod wypożyczalnię.. :mrgreen:

MJot - popieram.
 

12345a12345b

New member
Hmm, jak rozumiem nazwy na zdjęciach na te same modele są wymiennie pisane: G1 i G10, V1 i V10, X1 i X10, a na Twoim "małym info" modele G1 i G10 są rozdzielone, nie mówiąc już nic o rzekomym "G15" i "U1", które nie wiem skąd się pojawiły.

Nie mogę tego pojąć, co strona to podają inne nazwy, tutaj i jakieś inne modele. W dodatku wszędzie podają inne rozmiary nowych modeli (nagle V10 się zrobiło 42'-50', a na polskiej stronie Panasonica wkleili jakieś informacje, że ma być 50'-65').

No chyba, że te G1 i V1 to jednak nie G10 i V10, wtedy by to odrobinę wyjaśniało, ale i tak jest to strasznie pogmatwane.

Aha, uwielbiam te kilkuzdaniowe porównania, gdzie w takim wykonaniu nie wiadomo, czy dana informacja została pominięta, uznana za nieważną, czy może rzeczywiście konkretny model jej nie ma.
To samo było (i jest) na polskiej stronie Panasonica, jak się wybrało opcję porównania modeli, to nie mogli zrobić tego przejrzyście i napisać np "brak", albo chociaż puste okienko, tylko obok siebie są dwie osobne listy i trzeba wyszukiwać, bo jak czegoś nie ma, to pomijają kategorię i przechodzą do następnej.
 

apol

New member
wlasnie sie zastanawiam nad jakims modelem pdp panasa do kupienia i 2 najwieksze sklepy w uk mialy th42pz85 w cenie 799funa do 11lutego wiec chyba ida zmiany ;) poczekam jeszcze troszke
 

miles19

New member
Na angielskiej stronie Panasonica jest już seria X10

I chyba jest nieścisłość wobec obrazka z wcześniejszej strony - seria X10, mająca być odpowiednikiem serii PV/PX80 ma kontrast natywny 20000:1 a nie 30000:1. Chyba że to ta "tańsza" seria, a model serii X1 będą miały owe 30000:1...

Bardzo sensownie wygląda TX-P50X10, o ile będą prawdziwe dane ze specyfikacji a nie nagłówka (czyli kontrast 2000000:1 oraz natywny 20000:1):

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/2078737/index.html?trackInfo=true

Wypełniłby by lukę niestniejącego wcześniejszego odpowiednika TH-50PX/PV80, dostępny obecnie jest tylko PV8 z kontrastem 10000:1 i 2 HDMI. A tak to będzie strzał w dziesiatkę - HD Ready ale znane z LCD, czyli 1366 x 768 i ceną na poziomie 900 funciaków powinien być hitem w PL:

http://www.directtvs.co.uk/Panasoni...ma_TV_TX-P50X10B/version.asp?refsource=dtawin

Cena modelu TH-P42X10 wynosi w tym samym sklepie 700 funciaków. Więc pogląd cenowy jest :) U brytyjczyków te modele są wyposażone w tuner DVB-T i satelitarny FreeView z obsługą MPEG-4, szykuje się naprawde ciekawa seria [budżetowo]..
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Plazmy się wreszcie skończyły.
Są nieopłacalne w produkcji. Nikt ich nie kupuje.

Czytamy: koszty produkcji 1000 usd sprzedajemy po 580 usd.
Tak zrobił PIONEER KURO 9G. I padł bo był małą manofakturą z najlepszym produktem na rynku.
 

12345a12345b

New member
Geezer, już wcześniej widziałem ten link - zabawne zachowanie sklepu, który na kilka miesięcy przed zaoferowaniem telewizorów już je dodał do "oferty", w dodatku z jaką atrakcyjną ceną! :krol:

bluray, a polityka Panasonica oraz kilku innych producentów plazm całkowicie popiera Twoje słowa ;).

Co do Pioneera, to jak się można było spodziewać, pojawiło się info, że rozgłośniona informacja nie była oficjalnym stanowiskiem firmy - pożyjemy zobaczymy. Zresztą, cokolwiek się z nimi nie stanie, kto będzie w najbliższym czasie chciał kupić ich telewizor to to zrobi, bo w magazynach sklepów raczej trochę jeszcze posiedzą.
Swoją drogą ciekawe, co będzie z tymi "Fugo", zaczęli produkcję, czy tylko była informacja o tym modelu i w przypadku definitywnej rezygnacji Pioneera z rynku TV nie pojawi się jednak ów nowa seria?
 

zoll

New member
Nowe modele

znalazłem nawet sklep co już wstawił listę nowych modeli wprawdzie bez cen , ale świadczy to chyba o czekającej rychło wymianie : maximedia
 

emski

New member
Odnośnie cen nowych panasów

Ciekaw jestem, czy telewizory panasa produkowane w Czechach będą u nas drogie? Czy Panasonic stosuje tu przelicznik Korona - Złoty, czy Euro - Złoty?
 

xxxxxx

New member
Panowie skończcie z płaczem nad plazmami

Panowie nie trzeba płakać nad plazmami.Odchodzą one obecnie do historii
sprzętu RTV jak odeszło wiele świetnych technologii często lepszych od tych
które je zastępowały.Każdy tu obecny na tym forum może podać
takich przykładów kilka.
Plazma się skończyła wg mnie z kilku powodów
1.Coraz większe rozpowszechnienie HDTV.(LCD nie miało szans na konkurencję z plazmą w SD. Prawdę mówiąc w ogóle LCD nie nadawało się do SD.Dopiero obecnie (druga połowa 2008 topowe! LCD grają w SD dobrze.
2.Zapowiedzi nowej generacji LCD (led i oled) z parametrami przewyższającymi plazmy nawet PIONEER-a.
3.Plazmy parametrami ekonomicznymi (waga,zuzycie materiałów,komplikacja
produkcji itp) mają się tak do nowych LCD jak CRT do ówczesnych LCD i plazm.
LCD-ki nie mogły stanąć obok topowych CRT Sony czy Panasonic ,to była
przepaść w jakości obrazu a jednak to CRT zniknęły(gabaryty,waga,cena!).A przecież teraz tak nie jest. Nowe Sony,Samsungi, LG,JVC itd. w nowych technologiach (te które są
zapowiedziane na ten rok) przewyższają jakością wszelkie plazmy.
Którą plazmę 46" możesz powiesić sobie na magnesikach na ścianie? (vide nowy JVC):razz:
W/g mnie to koniec wszelkich plazm.(wszystkich firm, drogich i tanich dużych i małych).LCD+LED oraz OLED powoli i po cichu wykańczają technologię plazmową.
4.Nie zapominajcie że w UE przebąkują o administracyjnym zakazie produkcji
i sprzedaży plazm (na coś mają tam szkodzić) Toż to by było jak kciuk w dół
Cezara nad leżącym gladiatorem.Kto zaryzykuje dalsze inwestowanie w technologię która ma zostać ZAKAZANA w UE.(i to jest najważniejszy i najcięższy argument)
W pioneerze to zrozumieli(coś tam jeszcze kombinowali z wyświetlaczami od Panasonica) .Pewnie kalkulowali na wszelkie sposoby jak tu utrzymać się na rynku ale wreszcie się poddali.Kryzysik na rynku dóbr tylko przyspieszył ich (słuszną!) decyzję.Zobaczycie że po nich polecą deklaracje następnych firm.Ja stawiam na Panasonica a później całą resztę.
Możemy mieć sentyment do plazm i sobie powzdychać jakie to fajne KURY robił Pioneer ale to już KONIEC (dziesiątej generacji nie będzie).
 
Ostatnia edycja:
Do góry