Koniec ery analogowej? nie kaman

Marian999

New member
Witam, ponoć za półtora roku ma przestać być nadawany sygnał analogowy w Polsce - ale o co chodzi?
Nie mam pojęcia czy kablówka u rodziców jest analogowa czy cyfrowa czy jeszcze jakaś, mają stary tv kineskopowy i właśnie się zastanawiam nad kupieniem im czegoś nowego, tylko właśnie jak sie teraz do tego zabrać :niewiem:

img714.imageshack.us/img714/8608/dscn1986c.jpg takim czymś jest podłączona kablówka do tv, czy po zakończeniu emisji analogowej obecna u nich kablówka przestanie działać? albo jak to sprawdzić?

HELP!
 

Marian999

New member
Witam, ponoć za półtora roku ma przestać być nadawany sygnał analogowy w Polsce - ale o co chodzi?
Nie mam pojęcia czy kablówka u rodziców jest analogowa czy cyfrowa czy jeszcze jakaś, mają stary tv kineskopowy i właśnie się zastanawiam nad kupieniem im czegoś nowego, tylko właśnie jak sie teraz do tego zabrać :niewiem:

img714.imageshack.us/img714/8608/dscn1986c.jpg takim czymś jest podłączona kablówka do tv, czy po zakończeniu emisji analogowej obecna u nich kablówka przestanie działać? albo jak to sprawdzić?

HELP!

Edit: nie moge dodać linka więc jest jak jest ;p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli mają kablówkę to się nie martw. Operator kablówki aby nie stracić klientów wykona zmiany na czas. Większość kablówek od dawna jest nadawana cyfrowo . Jeśli już masz sygnał cyfrowy u rodziców to innych zmian już nie będzie.
 

Marian999

New member
Tylko że rodzice mają starego, kineskopowego Philipsa sprzed 2000r zdaje się
Nie znam się ale raczej nie ma dekodera DVB-T który ponoć ma być wymagany

Tak czy inaczej chce im kupić nowy TV, który powinien mieć DVB-T oraz takie wejscie jak w linku wcześniej (nie wiem co to: euro? rgb?) służyć będzie do odbioru zwykłej kablówki SD i nie wiem czego szukać? chyba raczej czegoś 'nieFullHD' ?

Jakieś rady?
 

deywies

New member
Bez reklam
Przecież to wejście antenowe.
Wszystkie TV posiadają takie wejście oraz wszystkie (nowe ze sklepu) muszą posiadać dekoder cyfrowy dvb-t.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor może być nawet monitorem bo tuner i tak będzie zewnętrzny. Problem będzie jednak z tym że nowe tunery będą miały tylko wyjścia cyfrowe HDMI - a tego w starym telewizorze niestety nie masz.
 

Marian999

New member
OK, troche mnie uspokoiliście
Obecna kablówka jest analogowa z tego co się dowiedziałem

Tak czy inaczej chce im kupić nowy tv - na co zwracać uwagę? powinien mieć dobre głośniki i dobrze odbierać SD/sygnał analogowy
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
OK, troche mnie uspokoiliście
Obecna kablówka jest analogowa z tego co się dowiedziałem
A cóż to ma za znaczenie, że jest analogowa? Skoro jest analogowa, to i taka zostanie.

Proces cyfryzacji dotyczy tylko naziemnej emisji sygnału telewizyjnego, nie dotyczy innych metod jego dostarczania.
 

Blendor

New member
do autora polecam tobie najpierw lekture techniczną moze wikipedia zapoznac sie z podstawami techniki , nazw złącz telewizji analogowej cyfrowej potem pytaj daej na forum bo tego typu pytania co zadales to 80 forumowiczow traktuje na tej zasadzie ze chyba "ktos sobie robi z nas jaja"
 

Marian999

New member
OK, trochę poszperałem w tych złączach i dalej jednego nie rozumiem: Mając tak zakończony kabel antenowy http://img714.imageshack.us/img714/8608/dscn1986c.jpg nie ma znaczenia czy kupię TV z wejściem takim jak ma mój obecny TV http://www.hdtvtest.co.uk/image/hdtv/Panasonic-TXP42C3/rear-connections.jpg czy też taki jak tutaj w czasie 5:15 LG 42PT353 - Filmy | Znalezione w sieci filmy - VideoTesty.pl ?
Czy będę musiał zmieniać końcówkę? Czy w ogóle odpada?

PS: Nie robię sobie jaj, po prostu się nie znam ;]
 
A że tak jeszcze odświeżę i zapytam o radio analogowe.
Czy jeśli zniknie analogowa naziemna TV to czy radio również zniknie w tym samym czasie? Pytam, bo jakoś tematu radia nie porusza się, a przecież dotyczy to chyba prawie wszystkich odbiorników radiowych w naszych domach.
Czy DAB-T zaistnieje wraz z zakończeniem analogowej naziemnej TV?
 
Do góry