Konfiguracja w oparciu o Amplituner STEREO

franeek

New member
To mój ostatni wybryk odnośnie zestawienia mojego sprzętu.
Złapałem się na tym , że gdzie bym nie odsłuchiwał czegokolwiek - skupiam się wyłącznie na stereo.
Kino domowe raczej mi wystarczy z poziomu 2.0 ew 2.1
Teraz przyszedł czas na inny kierunek.
Jak może niektórzy zauważyli byłem prawie zdecydowany na Yamahę 663 z Jamo 606. Udawałem ,że nie widzę iż najwłaściwszym przeznaczeniem dla tego sprzętu jest KD. Wszędzie tylko czytałem jak to JAMO zagra w Stereo
Nie chcę rezygnować z Tunera stąd mój typ odnośnie Ampli Stereo.
Następna sprawa - podłączę do niego DVD a 2 kolumny nie przekroczą budżetu jaki planowałem na JAmo 606 więcsugestie że wzmacniacz będzie najwłaściwszy nie pokryją się z całościową jakością zestawu a już dodatkowy tuner radiowy to wogóle na NIE.
Reasumując , chciał bym uzyskać odpowiedź czy dobrze kombinuję?
Mój typ Yamaha 797 - recenzje b.dobre i cena dla mnie do zaakceptowana oraz design który o wiele bardziej mi się podoba niz HK
W kolumnach szukam ładnego "cykania" niezbyt wyeksponowanego środka i bardzo "zamaskowanego" ciepłego basu :confused: :confused: co zapewne sobie ustawię ;)
Proszę nie traktować tego wpisu jako błędnego zawracania gitary.
Macie wielką wiedzę i proszę o wypełnienie nią luki spowodowanej brakiem możliwości odsłuchiwania wszystkich swoich pomysłów.

Jako ,że mam tendencję do słowotoku wypunktuję

1. Czy YAmaha 797 to dobry wybór stereo?
2. Jakie kolumny do 1,7zł ładnie cykające z metalicznym "zgrzytem" - ( zakochany w brzmieniu akustycznej gitary) Moze KEF C7?

CZłowiekiem który otworzył mi oczy na ten pomysł jest ARMI - wielkie dzięki.
 

franeek

New member
;) Bardzo dziękuję - dziś nie przeprowadzimy nocnej pogawędki:p :p .
Miałem bardzo ciężki dyżur.
Mam nadzieję że mam dobry tok myślenia. Bardzo bym chciał by to pięknie zagrało. Ostatnie lata mnie nie rozpieszczały , zwłaszcza finansowo- nie mogę sobie pozwolić na kolejną wtopę ;)

Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
franeek --> nie zrozum mnie źle, nie chce już mieszać :) (swego czasu miałem Y i byłem zadowolony), lecz czytałem (tutaj także), że amplitunery Cambridge Audio ładnie grają w stereo. Może warto sprawdzić. :)
 

franeek

New member
Byłes bardzo zadowolony z Yamahy 797 - napisz cosik o niej jak możesz :cool:

A do niej KEF c7 bądź Monitor Audio BR5 - jakies sugestie?
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Miałem Y z niższej półki (seria 4 lub 5, nie pamiętam). Wtedy grała w stereo b.dobrze (jak dla mnie). Teraz mam do KD Denona 1908, a do stereo "zestaw" stereo CA :) Kefów nie słyszałem, ale czytełam opinie pozytywne. Trzeba posłuchać, jak się da :)
 

franeek

New member
Musi być to ampltuner - musi być DVD - i musi zmieścić sie w 3,7k z MA
Jeśli sprawdzą się czarne wizje tak znacznego wzrostu cen , nie dam rady zestawić sią z żadnym ampli CA - który zagra mi tak dobrze w stereo jak ta Yamaha 797. Chyba ze znowu sie mylę . wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :rolleyes:

zrezygnowałem z 5.0 szukając kompromisu między stereo a KD.
MAm nadzieję że brak wielkiej przestrzeni jakie oferują zestawy KD wypełni mi jakość stereo. KD - będzie z 2 ew. sub kolumn a stereo dzięki tym monitorom zabrzmi conajmniej zadowalająco.
Żona nie wyobraża sobie czegoś bez radia , ja zreszta równiez bym nie czuł się komfortowo. Mam nadzieję że ta konfiguracja to właśnie TO
 
Ostatnia edycja:

franeek

New member
Nie da rady - finansowo i definitywnie rozstaję się z koncepcją 5.0 - więc nie ma potrzeby ;) wielokanałowego rozwiązania. Dziękuję za zainteresowanie samego szefa:p
Poczytałem - swietna pozycja, będe polecał w gronie znajomych ;)
 

franeek

New member
Czytam czytam i nie rozumię ;)
Kolumny Monitor Audio BR5 - mpedancja nominalna 6 Ohm

jak to ustawić?



Tak mnie pokręcił ten opis że zdurniałem ;)



A or B min 6-om?
Czy dobrze rozumuję że im mniejsza impedancja tym większy pobór mocy?
Czy w przypadku tych ustawień nie trzeba zastosować jakiejś zasady odwrotności :hmm:
 

armi

New member
Bez reklam
franeek cieszę się że Ci troszkę pomogłem :)

kierunek stereo wydaje się bardzo trafiony

a zestaw yamaha + MA br5 to chyba najlepszy stosunek cena/jakość przy Twoich potrzebach...

jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to dawajcie :) będziemy dyskutować
 

franeek

New member
marivs napisał:
Kolumny, które nie wyglądają ciekawie
Ano nie wyglądają :p Ziarenko niepewności nnie zakiełkuje - NIE MA SZANS ;)
Dzięki za zainteresowanie. mam nadzieję ze do momentu zakupu mój watek stanie się moją skarbnica wiedzy wiec proszę o odpowiedź odnośnie impedancji ;) jak na obrazkach ;)

Monitorki Audio BR5 zamówione u blackninji ;) Jeden problem z głowy :grin:

:eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: BLACKNINJA :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k:

Monitory doszły cena SKANDALICZNIE niska - jutro będę słuchał tego z YAmaHA RX 797 którą po dziesiątkach esemesów po znajomych udało mi się za połóweczkę dobrej wódeczki zaprosić na odsłuch.
Jutro o 11 rano będzie wszystko jasne.
Jeśli wszystko pójdzie ok - jadę do Bydgoszczy gdzie mają owy model w bardzo korzystnej cenie i zapewnili mnie że zarezerwują do jutra tak miłemu człowikowi :):):):):hmm:
Jeśłi tylko będzie faktycznie gwarancja "audioklanu" kupuję.

Oby tylko ładnie to jutro zagrało :confused: :confused: :confused: .
Trzymajcie kciuki - JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI dla "czarnego wojownika" o niskie ceny jak i dla ARMIEGO - za zwrócenie mojej uwagi na ten model jak i cała koncepcję Amplitunera Stereo ;) jeeeeeeeeeee
 

franeek

New member
amplituner zakupiony ....................szkoda gadać o całej otoczce zakupu tym bardziej polecam zakupy u profesjonalistów :???:
Mimo wszystko skończyło się dobrze - wieczorem odsłuch całości zestawu :grin:

Zmontowałem zestawik.
Yamaha RX797 + Monitor Audio br5 + DVD Philips DVP 630
JAk by to ubrać w słowa by nie przesadzić.
Porównując do mojego plastikowego Technicsa to walnęło mnie o ziemię.
DOSŁOWNIE.
Z dozą nieśmiałości spodziewałem się takiego dźwięku po wcześniejszych odsłuchach zestawów które uwazane były za zestawy nie nadające się do stereo. odsłuchanie kilku utworków z płytki Doug MacLeod - Come To Find - naprawdę wydusiło niesamowite akustyczne brzmienie. Niektórych dźwięków to wcześniej nie słyszałem :-D :-D :-D :-D :-D .
Obawiałem się że będzie za mało basu - czytałem takie recenzje o br5 - dla mnie styka ;)
JEdnak dźwięk wydaje mi się troszke twardy
Cholercia a moze będzie jeszcze subtelniej? Okablowanie miałem TRAGICZNE - wątpie bym gdzies kupił gorszy kabelek niż ten który wyrwałem Technicsowi by połaczyć ten zestaw.
CZy będzie lepiej na solidnych kablach - takich powiedzmy za 25zł meterek? bo nie dam się namówic na cos trzycyfrowego za metr w najbliższym czasie.
Czy będzie lepiej jak to się "wygrzeje" bo jak będzie jeszcze lepiej to aż abstrakcyjnie?
Jestem zadowolony bo to jest moje - moze przesadzam z tą jakością ale dla mnie jest to skok w kosmos ;)
Mają moc te małe kolumienki - POLECAM
Co powiecie? - jak z tymi kablami ?co wybrać i czy można jeszcze coś dzięi takiemu wyborowi ugrać?

Sprzęt zaraz wraca do kartonów - niestety. Premiera oficjalna w lipcu. Nie mam miejsca by się z tym rozstawić - i brakuje mi jeszcze źródła którym będzie DVD a docelowo jakiś CD w późniejszym czasie.
Cholerne podwyżki trzeba było działać i na dzien dzisiejszy zrobiłem niezłe interesiki na tym co wyrwałem ze szponów wzrastających cen ;) (Dzięki dla wiadomo kogo :P )
 
Ostatnia edycja:

szymon735

New member
Witam. Gratuluję wyboru. Też mam zresztą 797 i jestem równie zadowolony. Miałem podobne dylematy odnośnie wyboru czy kino czy stereo i z podobnych powodów zdecydowałem się na stereo. Co do pytania... Lepsze kabelki na pewno pomogą i na pewno będzie lepiej. Warto się zainteresować i coś zamówić np z testów na audio . com . pl

jest tam spory wybór łącznie z testami i opisami.
Co do stereo polecam zastosowanie jako źródła zamiast dvd jakieś przyzwoite, nawet używane CD powinno być lepiej a i dvd mniej się będzie zużywało. I sprawa najważniejsza ... ustawienie kolumn warto poczytać i poeksperymentować. Daje to często dużo lepsze efekty niż kupowanie nowych gadżetów.
Pozdrawiam.
 

Nana

New member
Witam :krol:
Franeek bardzo fajny i przydatny post ja też jestem na etapie "eksperymentu" i przyda mi się Twój tok myślenia , bo jednak muzyka musi mieć swoje brzmienie. Ale wiesz Szymon ma rację co do odtwarzacza CD bo sama się przekonałam. A zestaw mam taki ( jak na razie:p ) Telewizor Pioneer 42" plazma kino domowe Sony Home Theatre System HT SS 1100 odtwarzacz Blu-Ray Sony BDP S 300 . NO :mrgreen: ale muzyki to sobie nie posłucham jak należy więc kupiłam sobie wczoraj na allegro ( jako przejściówkę :roll: ) używany odtwarzacz CD Sony CDP C265 na 5 płyt za 100 słownie sto zł :D i muszę Ci powiedzieć , że różnica jest bardzo wyraźna w odsłuchu . Nie umiem tylku ustawić kolumn bo w tym zestawie można mieć 5,1 lub tylko 2 . No ale uświadomiono mnie , że żadne na 5 tylko na 1 płytę bo wtedy jest lepszy odbiór muzyczny . Dlatego zainteresowałam się Twoim postem i chyba wszystko pozmieniam . Ło matko :hmm: i do czego tu zacząć, wiem na pewno że telewizor na pewno zostawię .
Pozdrawiam Nana
 

Nana

New member
Łaaał to znowu ja :rolleyes: kurcze nie do końca przeczytałam Twój pierwszy post i rozpędziłam się , bo zrozumiałam iż masz sprzęt w domku . Za to ja błysnęłam talentem :p poszłam dzisiaj do Salonu HI-FI w Sopocie i kupiłam zestawik :twisted: Marantz CD5003, Aplituner Marantz SR 5023 i kolumny B&W 684 NO ! pojutrze mi go dowiozą bo sama nie dam rady :( Kurcze ale jazda, ten zestaw dla mnie jest bezkonkurencyjny (oczywiście po małym kompromisie - metraż) Pierwszy zestaw to podłączono mi Yamahę 797 i CD też Yamaha z kolumnami Mission o dosyć dobrych parametrach . Potem poprosiłam o zmianę kolumn właśnie na B&W i od razu notowania Yamahy poszły w górę :eek:k: . Potem zmieniłam zestaw na Marantza i po pierwszych taktach wiedziałam , że to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Różnica była bardzo wyraźna nie tylko w brzmieniu muzyki ale również głos wykonawcy był bardziej czytelny dla ucha , dlatego już więcej nie kombinowałam . Całość kosztowała 7.880,- kurcze żebym kupiła to w Lutym to zapłaciłabym o 30% mniej szlak abo jak :eek: tak ceny poszły w górę . Ale różnica w cenie pomiędzy Yamahą a Marantzem nie jest duża przynajmniej w Sopocie
Pozdrawiam Nana
 
Do góry