Konfiguracja PC, ktora uciagnie 1080p

topek

New member
Witam,
w srode zamowilem LCD 40" Samsunga R71B (1366x768) i w tym tygodniu ma sie u mnie zjawic z kurierem :) Zgromadzilem na dysku kilka filmow w 720p w formacie *.mkv i niestety moja obecna konfiguracja:

1. CPU:Athlonx 2200XP+ (1800MHz?)
2. Mainboard: Jakiegos taniego asrocka gdzie pamieci ddr dzialaja tylko na 266MHz
3. Graficzna: GeForce 5900XT
4: RAM 1 GB DDR 400MHz Corsair 2x512 chodzacych przez plyte na 266MHz

momentami nie wyrabia. Wystapuja problemy z rozjezdzajacym sie obrazem z dzwiekiem i chwilowymi zwolnieniami obrazu. Uzylem darmowej Matroski ale i platnego kodeca coreAVC (z platnym niestety jest troche lepiej, acz nadal wystepuja problemy). Wszystko zatem wskazuje na to, ze potrzebny jest szybszy komp. W opisie do kodeka coreAVC mozna znalezc cos takiego:

System Requirements:

CoreAVC™ for Windows

* 800 MHz Intel Pentium class or faster processor
* At least 256MB of RAM
* Windows 98, 2000 or XP


CoreAVC™ for Windows @ 480p video at 24 frames per second

* 1.4 GHz Intel Pentium 4 or faster processor
* At least 256MB of RAM
* 64MB or greater video card
* Windows 98, 2000 or XP


CoreAVC™ for Windows @ 720p video at 24-30 frames per second

* 2.2 GHz Pentium 4 or faster processor
* At least 512MB of RAM
* 128MB or greater video card
* Windows 98, 2000 or XP


CoreAVC™ for Windows @ 1080p video at 24-30 frames per second

* 2.8 GHz Pentium 4 or faster processor
* At least 1GB of RAM
* 256MB or greater video card
* Windows 98, 2000 or XP



Jesli bede juz upgradeowal kompa to wypadalo by na cos co bez problemu pociagnie 1080p. Co prawda moj TV nie wyswietla full HD ale w przyszlosci pewnie zmienie TV :)

Jaka konfiguracja pociagnie bez stresu (nie chodzi mi o at least, czyli minimum, ale taka konfiguracje ze zdrowym zapasem. Jak sie ma wymaganie z opisu kodeka coreAVC:
2.8 GHz Pentium 4 or faster processor
do prockow dwurdzeniowych, ktore przecietnie maja procki taktowane w okolicach 2 GHz ?

Ja wymyslilem sobie taka konfiguracje. Ale zanim zamowie, chcialbym poznac wasza opinie:

1. CPU:AMD64X2 3800+ (dwurdzeniowy) 2GHz
2. Mainboard: Abit KN9 nForce 4 ultra
3. Graficzna: Palit GF 7600GS "SONIC" 256MB GDDR3
4: RAM DDR2 1024MB 667MHz


Czy powyzsza konfiguracja bez problemu pociagnie 1080p ?

Z gory dziekuje za odpowiedz

Acha jeszcze jedno. Ponoc niektore geforce wspieraja dekodowanie HD. Czy jest jakis wykaz tych kart. GF 7600GS jest taka karta?

topek -> jak zawsze pozdrawiajacy
 

dnc

Moderator
VIP
Twoja konfiguracja jest w sam raz acz nie na wyrost. Jeśli chciałbyś na wyrost to trzeba by podwoić RAM, procesor Athlon 64X2 4400 z 1MB Cache no i GPU ze sprzętowym wspraciem MPEG4 AVC czyli wszystkie GeForce serii 7 i 8 oraz 6600. Prócz tego dobrze jest się zaopatrzyć w dekoder Pure Video HD Nvidii (niestety płatne). Wtedy spada obciążenie CPU o 20-30%.
Niestety taki system jest dosyć drogi. Tak więc proponuję kupić na wyrost przede wszystkim płytę główną tak by za rok czy 2 zmienić CPU na lepszy i RAM na szybszy.
Opisany system spełni wymagania HD, ale tak na styk.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
dnc dobrze Ci radzi, jak będziesz wybierał procesor to poszukaj jakiegoś co się da łatwo podkręcić można uzyskać dobre wyniki. Osobiście mam athlona 1.8 @ 2.7 bez żadnego dzikiego(głośnego) chłodzenia.

Pozdrawiam
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
A co sądzicie o tym? Core 2 duo 1.73 +1024mb ram ddr2 + ge force go 7400. Pociagnie to hd? W sumie w domu mam pentium 4 2.4ghz +512ram+geforce fx5200 i 720p chodzi bez zarzutu a 1080i troche tnie. Czy zmiana konfiguracji na tą powyżej powinna rozwiązać problem??
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Kuba_ps2 napisał:
Core 2 duo 1.73 +1024mb ram ddr2 + ge force go 7400. Pociagnie to hd? W sumie w domu mam pentium 4 2.4ghz +512ram
sam core 2 1.73 = P4 2,4 GHz
nie wymusisz na tym procesorze aby pracował najszybciej jak może.On po prostu wybierze sobie 1 rdzeniowo przetwarzanie danych.
jest to dobry procesor i na pewno lepszy od P4 ale do filmów bardziej przyda się pamięc i odpowiednia karta graficzna

jeżeli nie jest dla Ciebie problemem wydanie trochę kasy na dobre "sprawy" to kup to co ja
Intel Core 2 2,4GHz 2GB Ram + GF 8800GTX i wszelkie problemy ustąpią
Z tym ze kupowanie tego zestawu tylko dla filmów HD mija się z celem.Chyba że tek jak ja używasz PC też do innych celów wymagających dobrego sprzętu.

pozd

ps
na przytoczone przez Ciebie pytanie odpowem - w 1080p może ciąć się obraz - za mało pamięci a karta średnia
 
Ostatnia edycja:

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Nom to torche lipa na laptopa z lepsza grafika mnie nie stac...ewentulanie dorzuce dodatkowe giga ramu... mam nadzieje ze wtedy juz wystarczy. Zreszta ta karta ma sprzetowy support dla hd wiec moze jednak bedzie gi. Zreszta pod tym linkiem: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=11930
Jakis uzytkownik psize o jakims programie nvidii do materialow hd dzieki ktoremu jest o niebo lepiej z płynnoscia, mam nadzieje ze toi tez cos pomoze...

PS. a i 1.73 to nie to samo co 2.4 To tak samo jakbyś powiedzial ze Pentium M 1.6 jest strasznie słaby i 2x wolniejszy od P4 2.4Ghz... Przynajmniej tak mi sie wydaje z tego co czytalem
 
Ostatnia edycja:

wojt3k

New member
Tez nieraz haczy

P4 2,4 podkrecony do 3.0 1g ramu gf6600 gt przy 720 idzie ok ale jak zapuszcze 1080 nieraz klatkuje
 

topek

New member
dnc napisał:
Twoja konfiguracja jest w sam raz acz nie na wyrost. Jeśli chciałbyś na wyrost to trzeba by podwoić RAM,
Ram zawsze sobie doloze :) To kwestia paru zlotych i otworzeniu kompa :)


dnc napisał:
procesor Athlon 64X2 4400 z 1MB Cache
To juz koszt prawie 2x taki jak przypadku 3800. Za rok wsadze w ten socket, AM2 np
AMD Athlon 64 X2 6000+

za przyzwoite pieniadze :)

dnc napisał:
no i GPU ze sprzętowym wspraciem MPEG4 AVC czyli wszystkie GeForce serii 7 i 8 oraz 6600.
Czyli wybrany przeze mnie palit 7600GS sie nadaje

dnc napisał:
Prócz tego dobrze jest się zaopatrzyć w dekoder Pure Video HD Nvidii (niestety płatne). Wtedy spada obciążenie CPU o 20-30%.
Dzieki za info

dnc napisał:
Niestety taki system jest dosyć drogi. Tak więc proponuję kupić na wyrost przede wszystkim płytę główną tak by za rok czy 2 zmienić CPU na lepszy i RAM na szybszy.
A jaka plyte masz na mysli. Chodzi Ci o chipset (jesli tak to jaki) czy o socket (obecnie AM2)


Dzieki za taka, konkretna wypowiedz :)


topek -> jak zawsze pozdrawiajacy
 

dnc

Moderator
VIP
Tak jak napisałem na końcu mojego poprzdniego postu. Najważniejsza jest płyta głowna. Jesli bedzie obsługiwać wszystko to co obcnie jst na topie to spokojnie można po roku, dwóch rozbudować, przebudować itd.
RAM zawsze można dodać oraz zmienić CPU na lepszy za mniejsze pieniądze.
Dobrze jest też mieć płytę dla AMD socket AM2 i chipset Nvidia serii 5 lub 6 (jakie pojawiły sie całkiem niedawno, ja mam płyte na chipie NV570SLI, ale NV590SLI jest jeszcze lepsza). Oczywiście wszystko zależy od zasobności portfela, ale z mojego doświadczenia wynika, że na jednym nie warto na starcie oszczędzać: na MOBO. Resztę zawsze możesz zmienić, ale jesli podstawa będzie super to tylko każda aktualizacja sprzętowa dodaje kopa Twojemu PC.
 

topek

New member
dnc napisał:
Oczywiście wszystko zależy od zasobności portfela, ale z mojego doświadczenia wynika, że na jednym nie warto na starcie oszczędzać: na MOBO.
A moglbys podac przyklady takich plyt z tymi chipsetami(producent model)? Z tych tanszych poprosze :)



Sam znalazlem taka plyte. Czy naprawde wersja SLI jest mi potrzebna skoro gram dosc rzadko? Nie wystarczy jedna karta graficzna?

Znalazlem taka plyte:
http://www.mix-computer.de/mix/shop/productDetails.html?artNo=GEEM05&
(czesci bede kupowal w Niemczech bo tutaj mieszkam).
Chyba sie nadaje ta plyta? :)

Acha i dlaczego przy tej plycie sa 2000MHz a przy tanszych na nforce4 1000MHz?! To jest szybkosc magistrali na plycie? Duzo daje podwojenie taktowania bus'a?

590 kosztuja minimum 200zl wiecej niz 570... Narzeczona by mnie chyba ciapciem zabila... :) I tak mamy maly konflikt czy az tyle mam wydac na kompa.. :)


topek -> jak zawsze pozdrawiajacy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dnc

Moderator
VIP
Magistrala Hypetransport działa z tą szybkościa. Czyli z pełną szybkością CPU.
Ja np. używam płyty GA-M57SLIS4. To, że ma SLI wcale nie oznacza, że trzeba z funkcji korzystać. Ja mam tylko jedną kartę. Ale gdybyś nagle chciał skorzystać z większej mocy GPU, to nie trzebna kupowac drogiej karty, ale wkładasz drugą taką samą, łączysz mostkiem i masz rakietę pod maską. To, że jakaś funkcja jest, nie znaczy, że trzeba z niej od razu korzystać. Lepiej niech jest bo a nuż nagle byś jej potrzebował a tu... nici. Co prawda do SLI potrzeby jest spory zasilacz (min. 450W), ale ten też jest łatwo wymienić.
Dobrze jest kupic MOBO z dodatkowymi funkcjami podrasowania szybkości taktowania CPU, RAM itd. Jeśli tylko sprzęt wydoli zawsze można pokręcić system i wydusić z niego więcej. Pamiętaj o dobrym chłodzeniu. Przy fullHD sprzęt będzie się grzał.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Geforce go 7600 +1gb ddr 667MHz + Core 2 Duo t7200 2.0Ghz Chodzi zarówno 720p jaki 1080p. Chyba lepsza konfiguracja nie potrzebna. Chyba tylko dorzuce 2gb ramu i takie cacko za 4400 oczyiwscie jest to notebook a nie desktop
 

setunia

New member
Bez reklam
Moj Asusik (CoreDuo 2050 1,6GHz 1GB Ram Intel950) nie ma problemów z 720p i 1080p - rowniez MKV x264 - przetwarza obraz na dwóch rdzeniach i pozsumowaniu daja one 3,2GHz a to spokojnie wystarcza. Nie próbowalem jeszcze HD-DVD z VC-1 i za ten kodek nie odpowiadam, ale do MPEG-2 i x.264 w 1080p moja konfiguracja z AVC dekoderem wystarcza w zupelnosci.
 

yanq33

New member
Żeby nie zakładać nowego wątku:

Będę sobie składał nowy kofig. Ma być cichy, służyć głównie do oglądania filmów HDTV z dysku i płyt, przeglądania neta, czasem do pogrania w starsze gry (Fallout 2 itp.). Co sadzicie o tej konfiguracji? Pociągnie 1080p?

Athlon 64 X2 3600+ EE BOX [337pln]
ASUS M2A-VM - AMD690G, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, VGA, S-AM2 [260pln]
GOODRAM DDR2 2 x 1024 MB / 667, CL 5 [420pln]
RAZEM 1017pln - cena gra rolę ;)

Ze poprzedniego zestawu zostaną:
zasilacz Chieftec 360W
HDD Barracuda 250GB IDE
DVD-RW Benq
obudowa Chieftec Medium Tower
monitor, głośniki 5.1, klawa i mysz
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
yanq33 napisał:
Żeby nie zakładać nowego wątku:

Będę sobie składał nowy kofig. Ma być cichy, służyć głównie do oglądania filmów HDTV z dysku i płyt, przeglądania neta, czasem do pogrania w starsze gry (Fallout 2 itp.). Co sadzicie o tej konfiguracji? Pociągnie 1080p?

Athlon 64 X2 3600+ EE BOX [337pln]
ASUS M2A-VM - AMD690G, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, VGA, S-AM2 [260pln]
GOODRAM DDR2 2 x 1024 MB / 667, CL 5 [420pln]
RAZEM 1017pln - cena gra rolę ;)

Ze poprzedniego zestawu zostaną:
zasilacz Chieftec 360W
HDD Barracuda 250GB IDE
DVD-RW Benq
obudowa Chieftec Medium Tower
monitor, głośniki 5.1, klawa i mysz

a Kolego gdzie tu karta graficzna?? Kup sobie jakiegoś geforce 7600 z wyjściem hdmi :)
 

Goliat

New member
Bez reklam
topek napisał:
Witam,
w srode zamowilem LCD 40" Samsunga R71B (1366x768) i w tym tygodniu ma sie u mnie zjawic z kurierem :) Zgromadzilem na dysku kilka filmow w 720p w formacie *.mkv i niestety moja obecna konfiguracja:

1. CPU:Athlonx 2200XP+ (1800MHz?)
2. Mainboard: Jakiegos taniego asrocka gdzie pamieci ddr dzialaja tylko na 266MHz
3. Graficzna: GeForce 5900XT
4: RAM 1 GB DDR 400MHz Corsair 2x512 chodzacych przez plyte na 266MHz

momentami nie wyrabia. Wystapuja problemy z rozjezdzajacym sie obrazem z dzwiekiem i chwilowymi zwolnieniami obrazu. Uzylem darmowej Matroski ale i platnego kodeca coreAVC (z platnym niestety jest troche lepiej, acz nadal wystepuja problemy). Wszystko zatem wskazuje na to, ze potrzebny jest szybszy komp. W opisie do kodeka coreAVC mozna znalezc cos takiego:

System Requirements:

CoreAVC™ for Windows

* 800 MHz Intel Pentium class or faster processor
* At least 256MB of RAM
* Windows 98, 2000 or XP


CoreAVC™ for Windows @ 480p video at 24 frames per second

* 1.4 GHz Intel Pentium 4 or faster processor
* At least 256MB of RAM
* 64MB or greater video card
* Windows 98, 2000 or XP


CoreAVC™ for Windows @ 720p video at 24-30 frames per second

* 2.2 GHz Pentium 4 or faster processor
* At least 512MB of RAM
* 128MB or greater video card
* Windows 98, 2000 or XP


CoreAVC™ for Windows @ 1080p video at 24-30 frames per second

* 2.8 GHz Pentium 4 or faster processor
* At least 1GB of RAM
* 256MB or greater video card
* Windows 98, 2000 or XP



Jesli bede juz upgradeowal kompa to wypadalo by na cos co bez problemu pociagnie 1080p. Co prawda moj TV nie wyswietla full HD ale w przyszlosci pewnie zmienie TV :)

Jaka konfiguracja pociagnie bez stresu (nie chodzi mi o at least, czyli minimum, ale taka konfiguracje ze zdrowym zapasem. Jak sie ma wymaganie z opisu kodeka coreAVC:
2.8 GHz Pentium 4 or faster processor
do prockow dwurdzeniowych, ktore przecietnie maja procki taktowane w okolicach 2 GHz ?

Ja wymyslilem sobie taka konfiguracje. Ale zanim zamowie, chcialbym poznac wasza opinie:

1. CPU:AMD64X2 3800+ (dwurdzeniowy) 2GHz
2. Mainboard: Abit KN9 nForce 4 ultra
3. Graficzna: Palit GF 7600GS "SONIC" 256MB GDDR3
4: RAM DDR2 1024MB 667MHz


Czy powyzsza konfiguracja bez problemu pociagnie 1080p ?

Z gory dziekuje za odpowiedz

Acha jeszcze jedno. Ponoc niektore geforce wspieraja dekodowanie HD. Czy jest jakis wykaz tych kart. GF 7600GS jest taka karta?

topek -> jak zawsze pozdrawiajacy
Asus P5B DELUXE
Inte Core 2 Duo 1,86 E-6300 (wiesz co można wycisnąć??????)
Corsair Twin 2xDDR2 1GB CL5-5-5-12 (pomogą ci wycisnąć ;) )
GeForce 8800 GTS Asus 640MB TV & 2x DVI i
jesteś w temacie;)
Pozdrawiam.
 

yanq33

New member
Kuba_ps2 napisał:
a Kolego gdzie tu karta graficzna?? Kup sobie jakiegoś geforce 7600 z wyjściem hdmi :)
Karta graficzna jest zintegrowana na płycie głównej (Radeon X1250 ze sprzętową obsługą HDCP oraz HDMI)
 

Swiezy

New member
Magistrala Hypetransport działa z tą szybkościa. Czyli z pełną szybkością CPU.
Ja np. używam płyty GA-M57SLIS4. To, że ma SLI wcale nie oznacza, że trzeba z funkcji korzystać. Ja mam tylko jedną kartę. Ale gdybyś nagle chciał skorzystać z większej mocy GPU, to nie trzebna kupowac drogiej karty, ale wkładasz drugą taką samą, łączysz mostkiem i masz rakietę pod maską.
SLI -czy to oznacza że mozna uzywac dwóch kart graficznych na jednej płycie?Pozdro
 

dnc

Moderator
VIP
Swiezy napisał:
SLI -czy to oznacza że mozna uzywac dwóch kart graficznych na jednej płycie?Pozdro

Tak dokładnie. Musisz mieć mieć dwie takie same karty Nvidii i połączyć ich mostkiem dostarczonym razem z mobo przez producenta. Tak jest u mnie. Wiem, że jeszcze trzeba łączyć karty przez DVI jakąś przejściówkę, ale jej chyba producenci kart nie dołączają do zestawu.
 
Do góry