Konferencja LG Polska 2016 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jest tak źle. Wiele, wiele osób kupiło i jak sami piszą są bardzo zadowoleni i że nie widzieli różnić między 50 a 100Hz. W końcu to ich kasa , ich wybór i ich radość. Na świecie sprzedają tego miliony - widać, że ludziom to odpowiada, dlatego produkcja idzie pełną parą.
 

vigoo

Banned
A teraz ładny kwiatek:
"We wszystkich zwykłych modelach 4K (czyli bez oznaczenia Super UHD) występują matryce IPS M+. Są to niesławne panele RGBW, w których dodatkowy, biały subpiksel jest dzielony między sąsiadującymi subpikselami RGB. Co oznacza to techniczne mumbo-jumbo? Że rozdzielczość nie jest w pełni 4K"
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie jestem zwolennikiem dodawania dodatkowych pikseli i można przeczytać jak przed laty wieszczyłem szybką śmierć zażółconego Sharpa, jednak dodatkowy biały subpiksel, który pozwoli cieszyć się namiastką HDR nie jest dla mnie antybohaterem. Ilość pikseli dla UHD pozostanie bez zmian, więc o co rwetes?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę chcesz powiedzieć, że jak ktoś jest bardzo zadowolony, to jak napiszesz ma być nie zadowolony...
No proszę Cię...
 

lycone

Banned
Chodzi mi o to, że opinie ludzi są niemiarodajne w żaden sposób. Postawisz im obok TV podobnej klasy, skalibrowany na wzór monitora studyjnego, pokażesz różnicę w kontraście i kolorach. Po prostu ich uświadomisz. Ciekawe czy dalej będą bardzo zadowoleni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę ... ?
Przecież człowiek kupuje dla siebie. Mi się podoba biały sweterek i tyle .
I kupię bo taki mi się podoba nawet jakbyś pokazywał złoty...
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
A teraz ładny kwiatek:
"We wszystkich zwykłych modelach 4K (czyli bez oznaczenia Super UHD) występują matryce IPS M+. Są to niesławne panele RGBW, w których dodatkowy, biały subpiksel jest dzielony między sąsiadującymi subpikselami RGB. Co oznacza to techniczne mumbo-jumbo? Że rozdzielczość nie jest w pełni 4K"

I jaki z tego wniosek? Jak ktoś chce kupić nowy LG z 2016 r. to powinien wybierać z modeli SUHD zaczynającej się od serii UH7707 i dalej wyższych UH8xxx i 9xxx.
 

lycone

Banned
Naprawdę ... ?
Przecież człowiek kupuje dla siebie. Mi się podoba biały sweterek i tyle .
I kupię bo taki mi się podoba nawet jakbyś pokazywał złoty...
Jasne, że tak. Kolega wyżej pisał o przeżółconych kolorach, ale jak ktoś takie lubi to czemu nie. Tylko czy w przypadku telewizorów rozmawiamy o kwestiach gustu? Czy opinia takiej osoby, która lubi "żółte" kolory czy słaby kontrast jest miarodajna? Na to pytanie musi sobie każdy sam odpowiedzieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ha ha ha.
Powiedz to tym którzy mają gdzieś te wywody.
Im się podoba bardzo i nie zamierzają sięgać po gorsze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz to opowiadasz bzdury. Widać, że nie widziałeś go nawet na oczy.
 

lycone

Banned
Teraz to opowiadasz bzdury. Widać, że nie widziałeś go nawet na oczy.
Wystarczy spojrzeć na parametry. Do tego ten TV nawet po kalibracji ma problemy z kolorami. Nie potrzebnie pisałem wyżej "nie licząc chińczyków", bo te pewnie można było skalibrować, a Sharpa Quatrona nie. Do tego kontrast niecałe 2000:1. To jest dla Ciebie udany model? Sam pisałeś, że się nie znasz na kalibracji i nie kalibrujesz telewizorów, ale skoro ktoś robi to dla Ciebie to na pewno wspominał o problemach w przypadku Sharpa? Jeżeli nie to zmień firmę kalibracyjną ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Uprzedziłeś mnie lycone :)
Pamiętam, jak kilka lat temu Sharp wprowadził na rynek czwarty żółty piksel. Pamiętam przeżółcone (przeze mnie znienawidzone, tzw. tryb kino :) ) kolory na półkach w sklepach (ok, to nie argument, wszyscy wiemy jak wyglądają obrazy na sklepowych półkach), ale nie zapomnę też wielu artykułów, które się wtedy pojawiały i opisywały to co napisał lycone - telewizorów Sharpa Quatron nie dało się poprawnie skalibrować.
Ja tam nie mam z tym problemu. Quatrona na pewno nie kupię...
 
Ostatnia edycja:
Do góry