Konferencja Firmy TCL Polska i prezentacja nowej serii telewizorów serii C70.

pepka

Member
Bez reklam
Kurcze Krzysiek. Jesteś "weteranem" tego biznesu. Zdążyłeś pewnie zapomnieć więcej, niż niektórzy z nas w ogóle wiedzą na temat TV i tej branży... ale nie wmówisz mi, że z tym konkretnym pomiarem jest wszystko ok. Błędy zdarzają się wszystkim ;-).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to nie jest żaden błąd.
Pierwszy telewizor do testów który otrzymaliśmy z fabryki.
A wyniki pokazuje zawsze sprzęt który jest beznamiętnym urządzeniem. I to dokonuje pomiarów.i to koniec opowieści .
Resztę możesz sobie dopisać sam.
I
 

FoX88

New member
A za co Pan Marek w końcu przepraszał? Bo nie ogarniam tego, dotyczyło to kalibracji, ale za co to były przeprosiny?

Myślałem, że za błędnie zamierzony kontrast 12 900: 1, ale okazuje się, że nie o to chodzi, więc już zgłupiałem.
 

enocyl

Banned
Brawo.
Tak poza tym, na drugim forum HDTV w kolejnym tygodniu będą testować TCL C70, a możliwe, że wartości takie jak właśnie kontrast czy jasność jeszcze wcześniej podadzą, także będzie kolejne źródło do zweryfikowania.
Wyniki już są. Kontrast o połowę niższy niż ten podany przez Kikiego. Ciekawe tylko czy przez brak wiedzy czy z premedytacją ten kontrast zauważył. W każdym razie ten TCL nawet przy kontraście 2x niższym niż tutaj naprawdę nie ma się czego wstydzić. Za tą cenę warto. Boli trochę odwzorowanie ruchu, ale nie można mieć wszystkiego, przynajmniej nie za tą cenę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wyniki są takie zawsze na określonym przesłanym do testów telewizorze - jak podaje maszyna.
Jak zmienia się matryca, zmieniają się parametry wartości.
Na razie wszystkie modele serii sprzedane.
Więc zmierzymy parametry kolejnej serii która dojedzie podczas kalibracji.
Jakie wyjdą wyniki , takie wyjdą - i podamy je na forum.

Płynność jak, określają wszyscy właściciele posiadacze zakupionych modeli nawet do sportu - jest bardzo dobra.
Świetna obsługa pilotem do obsługi głosowej, świetny dźwięk z głośników JBLa, nie wiesza się Android i bardzo ładny wygląd.
Czy każdemu musi się podobać ?
Oczywiście - nie !
 

enocyl

Banned
Z tym, że ten wynik to oszustwo zrobione specjalnie, albo przez błąd. Uparcie twierdzisz, że tak nie było, ale jesteś jedynym, któremu wyszedł taki kontrast.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
19060140_1421136331281487_3902000508691129884_n.jpg


A umiesz wyraźnie czytać co jest napisane obok : modelU55C7006 -.......... ?
To przeczytaj i powiedz .
I nie zarzucaj oszustwa bo nie byłeś przy kalibracji.
 

pepka

Member
Bez reklam
Ty dalej wierzysz w ten pomiar? Zdajesz sobie sprawę, że tracisz przez to resztki wiarygodności? Gdyby wyszło Wam na pomiarze 2093839932 to też byś takiego wyniku bronił?
Najgorsze jest to, że ten tv broni się sam, a Ty bardziej zniechęcasz do jego zakupu swoim zachowaniem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz problemy z czytaniem ?
Taki telewizor testujemy jaki dostajemy !
I co mam kłamać dla Ciebie ze wyszło inaczej niż wyszło.
Kalibrację robi nam firma zewnętrzna.
O telewizor się nie martw bo on sobie radzi znakomicie.
Wszyscy którzy kupili są bardzo zadowoleni.
 

enocyl

Banned
Masz problemy z czytaniem ?
Taki telewizor testujemy jaki dostajemy !
I co mam kłamać dla Ciebie ze wyszło inaczej niż wyszło.
Kalibrację robi nam firma zewnętrzna.
O telewizor się nie martw bo on sobie radzi znakomicie.
Wszyscy którzy kupili są bardzo zadowoleni.
Daj namiary na firmę zadam im kilka pytań na które nie potrafisz odpowiedzieć. Może uda się wyjaśnić skąd ten błędny pomiar.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pan Marek Urania nie robi Kalibracji i nie zna się na robieniu kalibracji.
Przepraszał za zmianę włożonego dokumentu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest błąd przy kalibracji.
Doczytaj proszę co jest napisane na kalibracji to może wreszcie załapiesz.
 

FoX88

New member
To nie jest błąd przy kalibracji.
Doczytaj proszę co jest napisane na kalibracji to może wreszcie załapiesz.

Przecież Calman 5 to program, ja pytam jaka firma te kalibracje robi, no i jeśli każdy telewizor jest kalibrowany indywidualnie to raczej nie są to jednorazowe zlecenia, a stała współpraca praktycznie dzień w dzień więc nie rozumiem czemu nie można podać nazwy firmy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że mogę podać, jak zawsze to firma AVX.
Ale muszę jak rowie na roli napisać - napisane jest na modelu, na zdjęciu , na obrazku - obok nazwy modelu telewizora - S A M P L E !!!!
 
Do góry