Końcówka mocy do amplitunera.

miroski

Member
Rozbudowuję swoje kino 5.1 na 7.1.2. Poprowadzę również kable na drugą parę głośników sufitowych aby docelowo mieć 7.1.4. Amplituner Denon AVR-X3600H to umożliwia ale potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz. Czy taka końcówka się nada?
https://allegro.pl/oferta/denon-poa-800-wysokiej-klasy-koncowk-mocy-stan-bdb-9543251885
W cenie poniżej 1000 zł. można też znaleźć np. Rotela lub Marantza. Na co zwrócić uwagę? Czy pokrętła regulacji wzmocnienia w powyższym Denonie w czymś przeszkadzają?
 

miroski

Member

Co to w ogóle jest? W tych pieniądzach dla moich potrzeb lepszy chyba by był
https://www.olx.pl/oferta/koncowka-mocy-rotel-rb-980bx-CID99-IDGVRLc.html#b17819ba26
Końcówki mocy kojarzą się z zestawami audiofilskimi - większa moc, lepszy dźwięk itd. Ja potrzebuję końcówki do zasilenia 2 głośników efektowych. 9 końcówek Denona X3600H razem będzie pracowało z mocą pewnie około 45W. Nawet ta końcówka Denona z pierwszego postu z "mizernym power consumption" powinna być wystarczająca. Bardziej nurtuje mnie kwestia tych pokręteł. Ustawia się je na max i amplituner steruje głośnością wszystkich kanałów czy działa to jakoś inaczej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do sufitowych, najzwyklejsza 2 kanałowa końcówka z odpowiednimi gniazdami (nic nie kręcisz, podłączasz/zapominasz, ampli steruje)
Cały wątek mamy gdzieś na forum.
Swojego czasu, do atmosowych systemów na amazonie była jedna bardzo popularna i wykorzystywana do tych celów, groszowe sprawy.

Nie ma sensu pakować się w drogą elektronikę, jeżeli to ma być do pary sufitowych.
Co innego, jeżeli chcesz zasilać tym fronty, szczególnie te prądożerne, lub w ogóle budować cały system oparty na końcówkach, ale to osobny temat.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Nie lepiej dodać dynamiki do frontów,a 3 i 4 atmos zasilić z amplitunera ?


ale musiał by budżet zwiększyć 2 lub 3 krotnie , bo do tysiąca to co znajdziesz ? jak już ma wysoki model denona to żal chyba kupować jakiś syf do tysiąca, a do tego co ma to pma 1520ae żeby to wyglądało
 

miroski

Member
ale musiał by budżet zwiększyć 2 lub 3 krotnie , bo do tysiąca to co znajdziesz ? jak już ma wysoki model denona to żal chyba kupować jakiś syf do tysiąca, a do tego co ma to pma 1520ae żeby to wyglądało

Nie lepiej dodać dynamiki do frontów,a 3 i 4 atmos zasilić z amplitunera ?

To raczej rozważania z tematu "jak mieć lepsze stereo w kinie domowym". Dobra końcówka stereo na fronty w KD niewiele wniesie bo i tak dźwięk zostanie skalibrowany z pozostałymi głośnikami. Co innego w stereo. Pewnie byłoby trochę lepiej ale zaraz puryści powiedzą, że przedwzmacniacz w ampli słaby i powinien to być wzmacniacz z main-in, jak właśnie pma-1520. Wtedy źródła audio pod wzmacniacz a wideo pod amplituner. Na (nie)szczęście nie jestem melomanem i w stereo słucham głównie spotify, czasem CD z odtwarzacza BR. Inna rzecz mnie teraz zainteresowała. Skupiłem się na końcówkach bo to naturalny wybór do wyjść pre-out jednak ktoś wcześniej napisał, że do zasilania Atmos'ów wykorzystuje wzmacniacz. Czy rzeczywiście może to być dowolny wzmacniacz z pokrętłem ustawionym na max i nie będzie problemów z ustawianiem głośności na amplitunerze.
 
Do góry