Końcówka mocy Atoll do Onkyo TX-8050

faithless70

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,
od jakiegoś czasu myślę o wzbogaceniu mojego zestawu o końcówkę mocy. Mam ampli Onkyo TX-8050 z Pre-out'em i aż się prosi żeby coś takiego dorzucić. Generalnie chciałbym poprawić dynamikę dźwięku i dodać nieco "ognia", szczególnie podczas odtwarzania muzyki z płyt CD.
Mam kolumny JBL Studio 270, metraż około 17m2.
Proszę o opinię i uwagi czy Atoll AM80 SE (albo AM100 SE) to dobry kierunek. Budżet około 2500 zł.
Chętnie wezmę pod uwagę ewentualne inne propozycję.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To dobre końcówki. Jednak dużym ograniczeniem będzie pre w 8050. Dynamika powinna się poprawić. Przed zakupem dobrze by było odsłuchać. Lepiej by było sprzedać 8050 i kupić integre Atoll-a In100 Se. Jakie masz źródło?

Teraz tak sobie myślę, czy na pewno pod 8050 można podpiąć końcówkę?
 

faithless70

Klub HDTV.com.pl
vip
Płyt słucham z Pioneera PD-10. Poza tym jest dużo radia cyfrowego (szczególnie Trójka). Domownicy przede wszystkim wykorzystują ampli jako źródło dźwięku przy oglądaniu TV i filmów z Blu-raya. Sprzedaż Onkyo narazie nie wchodzi w rachubę - to prezent od bliskich mi osób. Nie mógłbym tego zrobić...:neutral:
 
To dobre końcówki. Jednak dużym ograniczeniem będzie pre w 8050. Dynamika powinna się poprawić. Przed zakupem dobrze by było odsłuchać. Lepiej by było sprzedać 8050 i kupić integre Atoll-a In100 Se. Jakie masz źródło?

Teraz tak sobie myślę, czy na pewno pod 8050 można podpiąć końcówkę?

Nie rozumiem o jakim ograniczeniu tu mówisz. Przecież napisał wyraźnie że amplituner będzie używany tylko przy oglądaniu filmów, tutaj też poprawi mu się dźwięk w frontowych głośnikach.
Całą resztę podpina po Atolla i po temacie, cd,bluray itp. Różnicę poczuje kolosalną i będzie zadowolony z każdej wydanej złotówki. Wzmak Atolla jest dobrym wyborem , fajnie gra i na dodatek
może pracować w trybie końcówki mocy (by-pass) dla amplitunera KD.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale kolega napisał, że chce kupić końcówkę mocy Atoll, a nie integre. W tym przypadku źródła będą podpięte do Onkyo. Gdyby kupił integre np. IN100SE to by było tak jak piszesz.

A to, że Atoll dobrze gra to wiem :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry