Koncowa decyzja ...LCD 32''

PLASTI

New member
No to po kilku tygodniach wertowania tego i innych FORUM na placu boju zostały:
SHARP P-55E
Panasonic LX52
SHARP GA6

Panasa widzialem w pracy i w miare mi sie podoba...
SHARPa nigdzie nie widzieli...niestety

Pytanie zasadnicze: TV ma byc glownie do PAL czyli do kablowki /moze byc cyfrowa/ i ogladania filmow DIVx ew. DVD

Preferuje obraz o barwach ciepłych / zawsze lubilem Panasonica/
i jestem dosc upierdliwy jesli jest cos nie tak z kontrastem, ostroscia czy wyrazistoscia obrazu.
Oczywiscie zalezy mi na glebokiej czarnej czerni.

i teraz czy matryca PALowska z P-55 bedzie na tyle dobrym / lepszym/ rozwiazaniem ze pozniejsze ew. problemy ze skalowaniem obrazu HD w dół, bedzie mozna pominac?
czy jednak odwrotnie? stawiac na szybki dostep sygnalu HD / w co osobiscie nie wierze!!!/ i cierpiec ogladajac skalowanie PAL w gore?

co jest lepszym ? bardziej oplacalnym rozwiazaniem?

P>S>
Bylem w salonie PANASONIC i porównywalem LX-50 26'' i 32''
Obraz byl zdecydowanie lepszy na 26'', wieksza glebia czerni, ladniejsze kolory, bardziej soczyste, ale mniejsza skala szarosci ustawienia identyczne..z czego to wynika?
Byl tez SHARP ale tylko 20''.... i jakoscia obrazu pobil wszystko co tam stało.
Sygnal z satelity TVN 24
i nawet CRT 32'' PX 20 wymiekal, to pozwolilo mi zdecydowac o wyzszosci LCD
Pozostaje nadal pytanie matryca PAL czy HD?
I 26'' z lepszym obrazem czy 32'' z jasniejszym?
 
Ostatnia edycja:

gad7

New member
No to cie troche wyprostuje:
1 Dotarlem do dokumentow gdzie telewizja polska miala po dwoch od wejscia do unii w dwa lata najpozniej, poprawic sygnal telewizyjny i wprowadzic cyfrowy i co!
2 Rozmawialem z gosciem dosc wysoko postawionym w tvp na temat wprowadzenia w 2012 cyfrowego sygnalu w mpeg4 i co wysmial mnie prawie! Powiedzial krotko: Zostalo to rzucone dziennikarzom aby sie uwolnic od tego tematu a jak wroca to i tak nas juz tu nie bedzie! Nam bardziej chodzi o to jak zwiekszyc sciagalnosc za abonament telewizyjny.
 

.Kuba

New member
gad7 napisał:
No to cie troche wyprostuje:
1 Dotarlem do dokumentow gdzie telewizja polska miala po dwoch od wejscia do unii w dwa lata najpozniej, poprawic sygnal telewizyjny i wprowadzic cyfrowy i co!
2 Rozmawialem z gosciem dosc wysoko postawionym w tvp na temat wprowadzenia w 2012 cyfrowego sygnalu w mpeg4 i co wysmial mnie prawie! Powiedzial krotko: Zostalo to rzucone dziennikarzom aby sie uwolnic od tego tematu a jak wroca to i tak nas juz tu nie bedzie! Nam bardziej chodzi o to jak zwiekszyc sciagalnosc za abonament telewizyjny.


Oto nasza POLSKA telewizja! Naprawde czasami sie wstydze ze jestem Polakiem:(
 

xroma

New member
PLASTI napisał:
czy jednak odwrotnie? stawiac na szybki dostep sygnalu HD / w co osobiscie nie wierze!!!/ i cierpiec ogladajac skalowanie PAL w gore?

W tym zdaniu czegoś nie rozumiem.
Jesli zakupisz LCD z matrycą HD to obraz oglądany na np. kablówce nie będzie skalowany tylko bedzie miał rozdzielczosc PAL ( 640x480 - chyba ze się mylę )

A tak ogólnie to aby nie być zawiedziony zakupem zamów sobie prezentacje, gdyż kablówka to nie jest najlepszy sygnał dla LCDka.
 

Tom0000

New member
Na panelu 1080i/p mozna pokusic sie o wyswietlenie sygnalu PAL tak aby jednemu pixelowi PAL odpowiadaly 4 pixele matrycy.
W poziomie pozostana czarne przestrzenie (cos kolo 500 pixeli) a w pionie nie zmiesci sie pewnie kilkanascie lini.
Cos jak obraz 4:3 na paloskich kineskopach panoramicznych.

Za to nie bedzie zadnych zniksztalcen w obrazie wynikajacych z konwersji rozdzielczosci obrazu.
Czy w takim przypadku slaby sygnal z kablowki nie powinien wygladac tak samo dobrze na matrycy HD jak i na matrycy/kineskopie PAL ?

Ma to sens ? Czy tvhd maja taki tryb ?
 

ortax360

New member
Witam
Koledzy dajcie na luz .Słaba jakosc sygnału PAL na lcd z matryc. 1366/768 to MIT !!!!!!! MIT Obraz jest lepszy od CRT ...................
Miałem kilka LCD i zapewniam, ,ze obraz jest swietny ( no zalezy tez od posiadanego modelu i firmy) .
Sygnał HD W TVP nie ma szans moze za 100 lat .
Jedyna wada LCD to taka sobie czern raz lepsza raz gorsza tez zalezy od firmy i modelu np: Sony V10 czern wpada w granatowy , ale to kwestia przyzwyczajenia

PLASTI
Z podanych modeli ONLY Panasonic LX52 LUB 55 a najlepiej LX500.
pozdrawiam .
 

Paolo

New member
gad7 napisał:
No to cie troche wyprostuje:
1 Dotarlem do dokumentow gdzie telewizja polska miala po dwoch od wejscia do unii w dwa lata najpozniej, poprawic sygnal telewizyjny i wprowadzic cyfrowy i co!
2 Rozmawialem z gosciem dosc wysoko postawionym w tvp na temat wprowadzenia w 2012 cyfrowego sygnalu w mpeg4 i co wysmial mnie prawie! Powiedzial krotko: Zostalo to rzucone dziennikarzom aby sie uwolnic od tego tematu a jak wroca to i tak nas juz tu nie bedzie! Nam bardziej chodzi o to jak zwiekszyc sciagalnosc za abonament telewizyjny.
nie można opierać się na dokumentach KRRiT gdyż podobnie jak i nasi politycy jest ona wysoce niewiarygodna. Jedyną podstawą do przewidywania terminu "urzędowego" wprowadzenia HDTV w Polsce są dyrektywy unijne: COM(2005)204 oraz SEC(2005)661, które wyraźnie mówią, że przewidywany czas wprowadzenia HDTV w 23 krajach UE (oprócz Albanii, Irlandii i Czech, które wprowadzą hdtv później) to 2015 rok.
Póki co zakup tv przystosowanego do HDTV jest zwyczajnym podkręcaniem sprzedaży w celu sprzedaży bajeru, z któego można okazjonalnie skorzystać.
Do czasu wprowadzenia ogólnie dostępnego hdtv obecnie sprzedawane modele tv można będzie znależć na śmietniku za darmo a nie za minimum 3 średnie krajowe pensje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w przypadku tak dużych rozterek - tylko Ty mozesz wybrać najlepiej.
Ja sprawdziłbym :
Sharp Ga 6
JVC s 60
Panasonic LX 50
Loewe Concept
Jesli masz mniej kasy i tylko do kablówki - Sharp P 55
pozdrawiam
 

izon

New member
Paolo napisał:
nie można opierać się na dokumentach KRRiT gdyż podobnie jak i nasi politycy jest ona wysoce niewiarygodna. Jedyną podstawą do przewidywania terminu "urzędowego" wprowadzenia HDTV w Polsce są dyrektywy unijne: COM(2005)204 oraz SEC(2005)661, które wyraźnie mówią, że przewidywany czas wprowadzenia HDTV w 23 krajach UE (oprócz Albanii, Irlandii i Czech, które wprowadzą hdtv później) to 2015 rok.
Póki co zakup tv przystosowanego do HDTV jest zwyczajnym podkręcaniem sprzedaży w celu sprzedaży bajeru, z któego można okazjonalnie skorzystać.
Do czasu wprowadzenia ogólnie dostępnego hdtv obecnie sprzedawane modele tv można będzie znależć na śmietniku za darmo a nie za minimum 3 średnie krajowe pensje.

Pozwól że nie zgodze sie z tobą.Zauważ że większość osób kupuje LCD w określonym celu.Wiadomo ze jak masz zamiar ogladac na takim tv cyfre + i nic wiecej to nie ma to żadnego sensu gdzyz obraz jest do bani.Ja np. kupilem swoj LCD do xboxa 360 i filmow HDTV z kompa tudziez za niedlugo ze Snazio.Cyfre tez mam i pod tym wzgledem jestem totalnie zawiedziony ale liczylem sie z tym..Wiec jak widzisz z tym podkrecaniem bajeru to nie do konca masz racje..
 

PLASTI

New member
PLASTI napisał:
No to po kilku tygodniach wertowania tego i innych FORUM na placu boju zostały:
SHARP P-55E
Panasonic LX52
SHARP GA6

Panasa widzialem w pracy i w miare mi sie podoba...
SHARPa nigdzie nie widzieli...niestety

Pytanie zasadnicze: TV ma byc glownie do PAL czyli do kablowki /moze byc cyfrowa/ i ogladania filmow DIVx ew. DVD


Pozostaje nadal pytanie matryca PAL czy HD?
I 26'' z lepszym obrazem czy 32'' z jasniejszym?

Ponawiam pytanie bo mi sie spieszy a zeszlismy nieco z tematu....

Więc...?:confused:
 

xroma

New member
izon napisał:
Cyfre tez mam i pod tym wzgledem jestem totalnie zawiedziony ale liczylem sie z tym..

a tak być wcale nie musi. polecam Ci zakup tunera sat. zajżyj na mój opis samsunga A200 może się skusisz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale tak się nie da.
Musisz określić preferencje
Jaśli kasa - to wybierałbym zdecydowanie P 55
Jeśli Pal - czyli kablówka - również .
Jeśli - wszystkiego po trochu - to poprosiłbym o pokaz.
 

PLASTI

New member
kiki napisał:
ale tak się nie da.
Musisz określić preferencje
Jaśli kasa - to wybierałbym zdecydowanie P 55
Jeśli Pal - czyli kablówka - również .
Jeśli - wszystkiego po trochu - to poprosiłbym o pokaz.


OK

A bteraz jeszcze zostaje dylemat 26 czy 32''...kiedy to na 32'' obraz jest gorszy....
 

szok-k

New member
CZERŃ w LCD

Mam od kil;kunastu dni 32LX2R LG. Co do czerni to maja wszyscy po "małej" zcesci rację!!
Ale prosze zwrócic sie do serwisu LG _grzecznie _ i osobiście, jak beda mieli dobry humor dadzą wam Obsługe Serwisową tego LCD wraz z dokłądnym opisem. Można z tym ^Tv zrobic dosłownie wszystko. A co najważniejsze, jak sie cos "zwali" to wejść ponownie i wybrac "ustawienia fabryczne".
Naprawde rewelacja !!
Ale pytanie pozostaje, dlazcego nie ma takich ustawień fabrycznych???
na to niestety nie odpowiada dzis fabryczka z miasta LG - Mławy.
Niestety ze wzglkędu na ochronę technologii nie moge podac szczegóło dotyczących zdobycia opisu "TRYBU SERWISOWEGO".
Serwisy je maja, trzeba zaąłtwic!!
Pozdrawiam
 

PLASTI

New member
PLASTI napisał:
OK

A bteraz jeszcze zostaje dylemat 26 czy 32''...kiedy to na 32'' obraz jest gorszy....

czy ja moge poprosic o jeszcze chwilke uwagi?

decyzja zapadla bedzie SHARP P55

tylko jest problem jak duzy..
czytalem ze niektorych 32'' wqrzalo i zamieniali na 26''

blagam ..ja nie bede mial takiej mozliwosci..powiedzcie z jakiej odleglosci taki 32'' wyglada OK?
3? 4? metry??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy Twoich warunkach lepszy bedzie 32"
Później i tak dojdziesz do tego ,ze za mały.
Sharp P 55 / cena specjalna /
pozdrawiam
 
Do góry