Koncerty DVD

norbiATV

New member
witam.
Za pewne wśród nas są osoby, które mają sporą kolekcję płyt dvd z muzyką, np. koncertami,teledyskami w formacie
Dolby_Digital.gif
,
dts-logo_small1.gif
.
Mam tu prosbę właśnie do tych osób:
Jakie polecacie płyty dvd z muzuką?

Moje najlepsze pod względem jakości dżwieku to: Ambra
ambra_child_of_universe.jpg



nasptępnie fajna płytka to również Jean Michael Jarre nagrana również jak powyższa zarówno w sytemie Dolby Digital jak i DTS -
Jarre-In-China_Jean-Michel-Jarre,images_big,28,5046769602.jpg


Fajny jest również koncert Armin Van Buuren
armin_van_buuren_imagine.jpg
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Dorzucę parę pozycji:
1. Within Temptation - "Black Symphony" - bardzo dobry obraz, dźwięk również DTS 96/24 - jak dla mnie rewelacyjny koncert z orkiestrą symfoniczną w tle.
2. Peter Gabriel - "Growing up live" - DTS - tak powinny wyglądać koncerty.
3. David Gilmour -"Live at the Royal Albert Hall - dźwięk "tylko" DD koncert z udziałę dwóch członków Pink Floyd ... i nie tylko.
4. Hey - "Unplugged"- DTS fajny koncert "bez prądu".
5. J.M.Jarre -"Aero" -obraz, właściwie brak, DTS - rewelacyjny dźwięk.
6. Kraftwerk - "Minimum-Maximum" DTS, obraz minimalistyczny , dźwięk maks.
7. Enigma - "Seven Lives Many Faces" - DTS 96/24 - teledyski
Polecam poczytac tutaj: http://www.superaudio.pl/phpBB2/index.php
 

boromirep

New member
Przecież to zależy głównie od tego co się słucha , ale jak już coś polecić co jest dobrze nagrane to proszę bardzo np.
Porcupine tree - Arriving somewhere ( jest tam taki dodatek z bebnami - bajer )
Marillion somewhere in london ( bardzo dobrze nagrane w 5.1
wznowienia genesis w dts-ie brzmią rewelacyjnie
loreena McKennitt - Nights from the alhambra
No-man kazde wydanie w 5.1
opeth - lamentations

Mozna by tak długo wymieniać ale niektóre płyty niby są wydawane w 5.1 ( mówie tu o koncertach ) ale brzmią nieszczegolnie i lepiej je słuchać normalnie w stereo , mozna odnieśc wrazenie że robią to 5.1 bo muszą tak wydać płytę bo nie wypada inaczej .
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
a ku ku!

I wreszcie trafiłem ;)
Tak tak właśnie koncerty na dvd!!! a nie na blu-ray bo ceny trochę masakryczne,choć różnica w jakości dość spora na kożyść blu-ray!
Ale do rzeczy,od niedawna stałem się posiadaczem nowego sprzęciku i niby nic w tym nadzwyczajnego gdyby nie fakt że nagle odkryłem nowe brzmienie płyt dvd!!!
Szczególnie tych z DTS.
Już w kilku wątkach poruszyłem ten temat i specjalnie nic:(
A WARTO OJ WARTO NA PEWNO!!!
bo się ludziom wierzyć nie chce że niby jak stara technologia dvd może lepiej zabrzmieć???
Okazuje się że może i to wcale ,,NIE WĄSKO,,:)

W przypadku moich spostrzeżeń to połączenie dźwięku przesyłanego w formacie
LPCM przesłanego za pomocą kabla HDMI.

Jeżeli ktoś z was ma taką możliwość to namawiam do wypróbowania tej metody,a dotyczy to nowych doznań i odkryć na zasłużonych płytach DVD z filmami i muzyką!!!
DVD-KONCERTY
-Within Temptation - "Black Symphony"dts 96/24 !!!!!
-Pet shop boys ,,Perforrmance,,
-Madonna ,, The Confessions Tour,,
-J.M.J. ,,Jarre in China,, THX
-Genesis ,,Live in London,,
-U2 ,,Zoo tour,, kapitalne DTS
-mike oldfield ,,milenium bell,,
-Nick Cave-live , ABATTOIR BLUES TOUR ,,

i są też takie gdzie ściezka STEREO wyraźnie góruje jakością dźwięku co zresztą zostało już dostrzeżone w tym temacie.
-POLICE ,,live,,

i na pewno jeszcze dużo fajnej muzy której jeszcze nie słyszałem;) i nie widziałem,
i filmów też:grin:
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Punk rock i nie tylko

Witam ponownie w temacie, i już śpieszę donieść o nowych nabytkach live na DVD.
-UK SUBS ,,Warhead,, fajna płytka z przyzwoitym jak na ten rodzaj muzyki obrazem i dźwiękiem. (tylko jacyś tacy starzy) jak byłem na koncercie w Olsztynie to prawie tak samo grali, 81r. lub 83r. nawet nie pamiętam.
-Green Day ,,live without warning,, kiepski obraz,kiepski dźwięk. Trochę szkoda,mogło by być dużo lepiej.
-DIE TOTEN HOSEN ,,Live in Buenos Aires,, To prawdziwa gratka dla lubiących ten rodzaj muzyki,obraz na przyzwoitym poziomie ale dźwięk to jak na punk-rock po prostu SUPER i to w DTS !!! Gorąco polecam,warto!

teraz inne dvd
-Mike Oldfield,,the milenium bell,, dvd w 5.1 i w PCM stereo. Ten drugi o wiele lepszy,dynamiczny i czysty dźwięk,obraz na przyzwoitym poziomie. Fajne.
-Electric Light Orchesta ,,zoom tour live,, Klasyka w dobrym wydaniu,zarówno obraz jak i dźwięk na wysokim poziomie!!! DTS.
-Pet Shop Boys ,,Performance,, to prawdziwe widowisko! Coś w rodzaju opowiadania w formie muzycznego spektaklu,świetne kostiumy,wspaniała muzyka DTS.
Polecam bo fajnie się to ogląda słuchając tej muzyki.
Bardzo dobry obraz i dźwięk.
-U 2 ,,live from Chicago,, Też piękny koncert z 2005r. Są chyba wszystkie największe hity U2,a to wszystko w DTS i do tego całkiem fajny obraz.
I Wesołych Świąt Wielkanocnych zyczę!:)
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Phil Collins

To z całą pewnością jedna z NAJLEPIEJ nagranych płyt DVD jakie miałem przyjemność oglądać i słuchać!!!!
Phil Collins-,,Finally...The first fareweell tour,,
Doskonały pod każdym względem obraz!!!-
cudowne kolory,brak zaszumienia,niesamowita ostrość obrazu !!!
Dźwięk w DTS jest też najwyższej próby!
Innymi słowy naprawdę referencyjne wydanie płyty DVD !!!
Polecam! Ten koncert w Paryżu.
 
Ostatnia edycja:

MORFEUSZFX

New member
Witam serdecznie i polecam:
NIGHTWISH - End of an Era

B0915862.JPG


Jeden z najlepiej zrealizowanych koncertów jakie widziałem. Jakość obrazu i dźwięku znakomita, wszystkie największe kawałki zagrane jak zwykle z mocnym wykopem. Poza tym to ostatni koncert z Tarją Turunen - pozycja podstawowa w domowych zbiorach.
AUDIO: DD5.1 ang i DD2.0 ang

Pozdrawiam - Morf
 

Robkas

New member
Czy ktoś miał okazje słyszec jak brzmi Live Aid z 85r???Podobno kiepska jakość.Mam koncert Queen z wembley gdzie słychać publiczność i wiadomo co za tym idzie jest wrazenie ze całość jest nie czysta a mimo to ten koncert mi się podoba.To jeszcze przejdzie ale czy wie ktoś jak jest z tym Live aid??Totalna porażka???
 

digitalus

Banned
witam
troche nie na temat ale 1 maja na kanale 3sat beda przez caly dzien koncerty.


GB 2008
06:45 John Mayer: "Where the Light is" Konzertaufzeichnung aus Los Angeles von 2007

USA 2007
07:50 Foo Fighters: "Skin and Bones" Konzertaufzeichnung aus Los Angeles von 2006

USA 2006
08:45 Coldplay: Live at the BBC Konzertaufzeichnung aus London von 2008

GB 2008
09:15 Lenny Kravitz: Unplugged Konzertaufzeichnung aus New York von 2007

USA 2007
09:45 Jeff Beck and Friends: Live at Ronnie Scott's Konzertaufzeichnung aus London von 2007

GB 2007
10:30 Van Morrison: Live at Montreux Konzertaufzeichnung von 1980

CH 1980
11:15 Bob Dylan: "The Other Side of the Mirror" Konzertausschnitte vom Newport Festival 19631965
Die Auftritte von Bob Dylan beim Newport Folk Festival der Jahre 1963 bis 1965 sind legendär.

12:15 David Gilmour: Live in Danzig Konzertaufzeichnung von 2006


13:15 Eric Clapton & Friends Konzertaufzeichnung aus Bridgeview von 2007

14:15 Sheryl Crow: Live from Irving Plaza Konzertaufzeichnung aus New York von 2008

USA 2008
15:00 ZZ Top: Live from Texas Konzertaufzeichnung von 2007
ZZ Top - das heißt Blues, Boogie, Rauschebärte, Sonnenbrillen oder auch eine Band aus Texas, die zu ..

USA 2007
15:45 AC/ DC: "No Bull The Directors Cut" Konzertaufzeichnung aus Madrid von 1996

E 1996
16:30 Foreigner: Soundstage Konzertaufzeichnung aus Chicago von 2008

17:30 Bon Jovi: "Lost Highway The Concert" Konzertaufzeichnung aus Chicago von 2007
Er ist der Schwarm vieler Frauen: Jon Bon Jovi, Sänger und Bandleader der Band Bon Jovi aus New

18:15 Genesis: "Turn it on again" Konzertaufzeichnung aus Rom von 2007
Genesis sind Vorreiter des Progressive Rock, bis sie zu Superstars der Popmusik werden. Mitte der



19:15 Simply Red: Live at the Royal Albert Hall Konzertaufzeichnung aus London von 2007
Fast 25 Jahre lang sind Simply Red ein Garant für zeitlose Popmusik. Die Seele der Band ist Mick



20:15 Queen: Rock Montreal Konzertaufzeichnung von 1981
Mit über 150 Millionen verkauften Tonträgern sind Queen bis heute eine der kommerziell

CDN 1981
21:30 Elvis: Aloha From Hawaii Konzertaufzeichnung aus Honolulu von 1973
Das legendäre Konzert "Elvis: Aloha From Hawaii" leitete Anfang der 70er Jahre Elvis' zweites

USA 2007
22:25 Tina Turner: "One last time in concert" Konzertaufzeichnung aus London von 2000
Tina Turner wurde am 26. November 1939 in Nutbush bei Brownsville geboren. In der Clubszene von St.

23:05 Lionel Richie: "Coming Home" Konzertaufzeichnung aus Paris von 2007
Er ist der Grandseigneur des Schmusepops: Lionel Richie. Zunächst ist er als Sänger der Motown-Band

23:50 Madonna: "The Confessions Tour" Konzertaufzeichnung aus London von 2006
Mit über 300 Millionen verkauften Platten ist Madonna die erfolgreichste Sängerin aller Zeiten.

01:20 Kylie Minogue: KylieX2008 Konzertaufzeichnung aus London von 2008

GB 2008
02:10 Christina Aguilera: "The Back to Basics Tour" Konzertaufzeichnung aus Sydney von 2007

AUS 2007
03:05 Rihanna: Good Girl Gone Bad Live Konzertaufzeichnung aus Manchester von 2007

GB 2007
03:50 Beyoncé: "The Beyoncé Experience" Konzertaufzeichnung aus Los Angeles von 2007

USA 2007
04:35 Nelly Furtado: Loose The Concert Konzertaufzeichnung aus Toronto von 2007
5.20 Sugababes
6.05.Alanis Morissette
najlepiej zajrzec na strone 3 sat, jest tam dokladny program
http://www.3sat.de/
 
Ostatnia edycja:

Robkas

New member
digitalus napisał:
witam
troche nie na temat ale 1 maja na kanale 3sat beda przez caly dzien koncerty.
06:05 Alanis Morissette: Live from Carling Academy Brixton Konzertaufzeichnung aus London von 2008


Potwierdzam!! Zapowiada sie ciekawie:)Bedzie trzeba odpalić nagrywarke.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
pamiętam jak....

Od kilku lat 3 sat pokazuje taki maraton,chyba dwa razy w roku.
Kiedyś to była prawdziwa gratka,lecz dziś to bardziej ciekawostka,jak to powiadają
"apetyt rośnie w miarę jedzenia"
ale można mieć jakieś rozeznanie co wybrać do kupienia na
DVD lub BLU RAY.
Na moim tunerze na 3 sat jak dotąd dość słaba jakość dźwięku.
Ale zobaczyć warto. Nagrywarka w ruch.
 

Robkas

New member
Od kilku lat 3 sat pokazuje taki maraton


He he niezła jazda bo nie mam tego kanału na UPC.Porażka no chyba ze przeoczyłem jak szukałem ale nie sądze.Szkoda
 

sempik

New member
3 sat jest w Nce?

ps. Z listy koncertów zainteresowały mnie 4... ale 3 już mam a czwarty (David Gilmour z Gdańska) właśnie do mnie jedzie z merlina:)
 

digitalus

Banned
3 sat to kanal z astry. musialbys miec jeszcze jeden konwerter ."zeza" na astre,wtedy moglbys ogladac kanaly fta z astry. mysle ze warto. maly koszt instalacji, potrzebny tylko jeszcze jeden konwerter , diseqc, uchwyt do konwertera. dojdzie kilka kanalow hd np arte hd,anixe hd,astra hd promo
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Czy warto????

Oj,czy warto??? to zależy,a konkretnie jest tak
kanały FTA na dziś to dośc duza kompresja,na dużym odbiorniku wyglądają w mojej opinii gorzej niż kanały z kablówki.
Dźwięk też marnej jakości.
I może pokusił bym się o zdanie-
Bo to wina tunera i małej czaszy
Lecz i jedno i drugie jest na przyzwoitym poziomie.
A porównując w sklepie przekaz kanałów FTA wiem że cóż tak właśnie już jest.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
już se nagrywam

3 sat trwa. Z dźwiękiem trochę lepiej niż ostatnio.
Obraz ,jakby to ując no widać co nieco,aż takiego bólu nie ma;)
 
Do góry