KOMUNIKAT "Ci plus key fail.."

blaca

New member
Witam.
Posiadam od tygodnia tv Philips 47" PFL4606H.
Podczas podłączenia dysku zewnetrznego przez usb wyskakuje komunikat u góry ekranu na czerwono z napisem "Ci plus key fail..".
Moge normalnie wejsc w dysk,obejrzeć film ale komunikat nadal jest. Znika dopiero po ponownym uruchomieniu tv wraz z podłączonym dyskiem. Gdy odepne dysk i znowu podepne komunikat sie pojawia. Dysk ma pojemność 1 TB i jest podzielony na dwie partycje- jedna fat 32(950 Gb), druga ntfs (50 Gb).
Po podpieci dysku po chwili wyskakuje ten komunikat i gdy wchodze w "przegladaj usb" raz otwiera sie jedna partycja, gdy wyjde i z powrotem otwieram dysk pojawia sie druga partycja.
Nie mam na to wpływu.
Nie moge sam wybrac, która ma sie otworzyc. Dziwna sprawa. Macie jakies pomysły. Czy mam poprostu zrobić jedna partycje i tyle. Ale to bez sensu przecież ten tv czyta ntfs i fat 32. Przed tym tv miałem Lg 42 ld420 i normalnie otwierał całą zawartość dysku i mogłem sobie przełączac miedzy fat 32 a ntfs.
 

blaca

New member
Nie, nie używam karty Ci. Telewizor jest nowy i jest do niego podłaczone kino domowe przez hdmi i ps3 również przez hdmi plus zwykła telewizja z kablówki no i od czasu do czasu właśnie dysk przez usb.
 

shaduel

New member
Jeśli wyskoczy ci taki komunikat to oznacza on błąd klucza CI czyli tak jakby oprogramowanie zawiodło . Nie jest to związane z kartą cyfrową. Taki błąd może wyskoczyć w każdej chwili nawet przy strojeniu kanałów. Jeśli jest jeszcze na gwarancji to oddaj do serwisu . Taki klucz trzeba wgrywać przez tryb serwisowy i w zależności od modelu kosztuje około 1 $ . Jestem naprawiaczem w firmie która produkuje Philipsa i jest to całkiem częsty przypadek w tych markach . Mam nadzieję że pomogłem .

Pozdrawiam
 
Do góry