komputer+TV+amplituner Pytanie o jakość dźwieku

kokobongo

New member
Witam obecnie mam podłączone wszystko tak:
TV+komputer kablem HDMI gdzie zostaje przesłany obraz i dźwięk do TV
TV+amplituner za pomoca dwóch kabli chinch czerwony i biały. (amplituner nie ma HDMI)

Czy jeżeli podłącze TV z amplitunerem kablem optycznym to polepszy się jakość dźwięku?
Ponieważ teraz mam dźwięk stereo i jak na moje ucho lekko przymulony. Spowodowane to jest podłaczeniem za pomoca chinchy?

Czy jeżeli podłącze komputer do TV kablem HDMI a tv do amplitunera kablem optycznym, to bede miał dźwięk 5.1 w filmach HD odtwarzanych z komputera, grach? Czy telewizor jakos przeskanuje ten sygnał z hdmi i wypuści po optyku zwykly stereo??
 

kokobongo

New member
cytat z instrukcji "Kiedy gniazda HDMI IN są połączone, gniazdo DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) telewizora emituje tylko dźwięk 2-kanałowy. Aby uzyskać dźwięk wielokanałowy (5.1), należy połączyć gniazdo optyczne odtwarzacza lub odbiornika telewizji kablowej/dekodera telewizji satelitarnej bezpośrednio ze wzmacniaczem lub zestawem kina domowego zamiast z telewizorem."

Wiec czyli nie uzyskam dźwieku 5.1 musze kupic karte dźwiękową do kompra z wyjsciem optyczny albo spdif.
 
Do góry