Komputer --> Projektor --> Ekran

Chuppa

New member
Wprowadzenie:
Jestem zielony w temacie projektorów, ustawieniem wszystkiego żeby był jak najlepszy obraz, kolory itp. Normalnie to jest tak mam film HD na razie oglądam na komputerze ale nie wiem jak to wszystko poustawiać tyle jest opcji że można zgłupieć w samym odtwarzaczu KMP jest z milion funkcji, a do tego jeszcze kodeki itp. Tak czy siak jestem zielony a mam zamiar kupić projektor + Ekran elektryczny i jeszcze to podłączyć pod komputer żeby oglądać filmy.

PLAN: Kupno podanego projektora + ekran + ustawienie komputera. A potem będe musiał przez kabel hdmi podłączyć komputer pod ten projektor i oglądać filym na nowym ekranie.

Dane techniczne:
Komputer: AMD Phenom 9550 Quad-Core Processor 2.20Ghz + 4GB ramu, Vista 64bit, karta graficzna Ati Radeon 9550 HD.

Projektor: Sanyo PLV-Z700

Ekran Elektryczny: Jakieś 90" 16:9
może coś takiego: http://allegro.pl/item534165559_elektryczny_ekran_projekcyjny_90_16_9.html
albo http://allegro.pl/item536086431_ekran_elektryczny_205x115_pilot_i_ramki_kraftmann.html

Czego oczekuje:
Porady jak ustawić komputer pod filmy hd, jakie opcje zastosować w kmp.
Pytanie najważniejsze czy to wszystko będzie działać jak trzeba nie będę mieć problemów żeby podłączyć kompa do projektora, będę musiał coś w karcie graficznej przestawiać, cholera nie wiem co wogóle połowy opcji w samej karcie grafinczej nie wiem do czego, czy moge mieć obraz jednocześnie na prokejtorze i monitorze od komputera? Za i przeciw czy te ekrany które dałem w linkach są OK, będę tylko oglądał filmy z komputera i grał z PS3, czy grzebać coś w ustawieniach projektora, czy zostawić tak jak było. Jakie ten projektor ma wady, bo wszedzie co coś czytałem to wielkie oczy wszystko cud, ale wszystko ma jakieś wady, może żarówka x) ile kosztuje jak często trzeba zmieniać? Ogólnie potrzebuje porad dla zielonego dotyczące tego sprzętu jak to ustawić żeby działało i miało łądny obraz soczyste kolorki czerń itp.

--> nie dawajcie linków do innych tematów, bo wszedzie jest chaos i troche pisane nie na temat, komputer + projektor = ?
 

Chuppa

New member
instalowalem wszystko tak jak w poradniku tylko ze ja mam karte ati a tam jest pod geforce, a tak wogole to byly jakies problemy nie bylo chyba wszystkiego dokladnie takiego samego jak w tym poradniku (programy,kodeki) i potem mi czegos w kmp brakowalo, i ten poradnik jest na dwa playery a ja potrzebuje tylko na KMP i wyjasnienie tych opcji pod ppm, bo ja tam klikam jakies wyostrzenia jasniej ciemniej nic sie nie zmienia.

a co do ekranu to znalazlem tu na forum ze do mnie bedzie chyba pasowal ekran HD, HC jakis grain 0.8 chyba albo 1.0 cos takiego, nie wiem czy napewno, wiem tylko ze filmy bede ogladac w calkowitym zaciemnieniu tylko hd, grac na ps3 tez raczej przy zaciemnieniu wiec, to chyba ten graint czy jakos tak jest do zaciemnionych pomieszen, jeszcze sie zastanawiam nad zwyklym ekranem znaczy nie elektrycznym bo ceny sa duzo lepsze tylko ze wiele osob pisalo ze mechanizmy zwiajnia w takich ekranach sa kiepskie cos tam im nawalao niechce miec takich problemow, staram sie narazie ten komputer ustawic, tylko widzisz kolory w monitorze (narazie, samsung T220HD) ustawilem nie wiem czy dobrze, do ogladania filmow jest Kontrast 75, jasnosc 30, ostrosc 60, do tego w karcie graficznej tez jakis tryb filmowy wlaczylem czy cos takiego, jak recznie tam zmienialem w grafice to chyba sie nie zapamietalo bo tez nie wiem czy ta fukcja gdzie zmienialem kolory itp jest wogole wlaczona, a jak w KMP zmienialem pod ppm jasniej, ostrosc itp to nic sie nie zmienia, moze przez to ze zly generator video mam wybrany, a pod F2 to wogole chaos jest jeszcze wiecej opcji mozna zglupiec, chyba jeszcze raz zrobie tak jak w tym poradniku to co sie da tak samo, tylko sam KMP bo niechce innego odtwarzacza, musze jeszcze zamowic nowe meble i potem bede mogl dokladnie wymierzyc jaki ekran wielkoscia bedzie pasowac, a mam nadzieje ze w tym projektorze lampa nie przepala sie co tydzien, ciekawe ile taka lampa kosztuje...

cos tam jeszcze zmienilem tak jak w poradniku ale nie mam np. powerdvd i jego kodekow ktore tam trzeba bylo wybrac, nie wiem poprostu czy lepsza jakosc mozna z tego jeszcze wycisnac czy nie, np. kung fu panda wyglada przebajecznie, reszta filmwo troszke slabiej chyba przez to ze nie sa to animowane co daje efekt ziarna w tle co bardzo mnie od zawsze denerwuje, zobacze jak bedzie to wygladac z projektora jak uda mi sie do wogole podlaczyc, bo jak znam zycie bedzie problem zeby wyswietlal sie obraz komputer nie bedzie mi projektora widzial albo jeszcze gorzej ale tym to potem bede sie martwic, co do karty graficznej nie mam pojecia co tam mozna poustawiac zeby byly jakies widoczne efekty przy filmach, chyba najwiecej dalo jak sie troche kolorami w monitorze pobawilem. no dobra narazie czekam na meble potem wymierze ten ekran czy napweno 90" bedzie ok, no i bedize potem problem jaki wybrac elektryczny, nie elektryczny jakiej firmy, hc, hd czy jakies inne diabelstwo, bo projektor to chyba ten co wybralem zostanie nie widze innej opcji zeby mial fullhd i jeszcze ciekawa cene...

p.s Smartek widzialem twoje foty jakie zrobiles projekotra ekranu itp. bardzo fajnie tezn iedlugo zrobie takie fotki xD
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
O projektorach pojęcia zielonego nie mam ale o odtwarzaniu filmów hd na kompie-tak i to spore. Moja propozycja dla Ciebie jak ustawić kompa:


Media Player Classic HC+ac3filter+haali media splitter (reszta kodeków zbędna)+reclock (do płynnego odtwarzania)

W Mpc Hc w output jako renderer ustawiasz vmr9 renderless lub Evr
W output jako renderer audio ustawiasz reclock
W zakładce internal; filters odznaczasz wszystko z wyjątkiem x264/avc DXVA,x264/avc FFmpeg,Vc1 DXVA i Vc1 FFmpeg - praktycznie wszystkie filmy x264/avc/vc1 za pomocą mpcvideodecoder będą Ci hulać w dxva (15% procka). Podczas odtwarzania filmu w mpc-ppm.-filters-mpcdecoder-zaznaczamy dxva i voilla. Żaden coreavc czy ffdshow do plików mkv/x264/avc/vc1 nie będzie Ci potrzebny a nawet powiem że będzie zbędny.Żadne klite codec paki czy inne bzdury to zwyczajne zaśmiecanie kompa.Po resztę info lub know-how zapraszam na priv. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry