komputer jako kino domowe?

Sponsor1

New member
Witajcie.
Postanowiłem zastanowić się czy zainwestować w kino domowe a może lepiej wykorzystać kompa.Jak ktoś ma podłączony komp jako kino proszę o wypowiedz jak to działa.Ile musiałbym mieć kasy na głośniki do takiego zestawu?
 

krzychz

New member
Sponsor1 napisał:
Witajcie.
Postanowiłem zastanowić się czy zainwestować w kino domowe a może lepiej wykorzystać kompa.Jak ktoś ma podłączony komp jako kino proszę o wypowiedz jak to działa.Ile musiałbym mieć kasy na głośniki do takiego zestawu?

ja mam HTPC ktore pelni u mnie role kina domowego. Pytanie o glosniki jest troche bez sensu, poniewaz komp jest podlaczony do ampli optykiem. To, ile kasy potrzebujesz zalezy od tego, jakich glosnikow potrzebujesz :) od 100 zl do 100 tys zl, moze wiecej.:D
 

Sponsor1

New member
No kasy najlepiej jak najmniej.
Gdzieś znalazłem że mogę mieć problem ponieważ komp stoi ok 5 metrów od tv i jakość obrazu może być tragiczna to prawda?
A kompa mówicie że optykiem no to jeden problem z głowy bo mam jeszcze (służy jako radio bo tyle działa) samsunga HT-UP30 tylko by głośniki trzeba było kupić bo już nie działają.
Jak myślicie jakość obrazu będzie dobra przy tej odległości?
Co ma na to wpływ?
-karta graficzna
-kabel
-tv
.
 

lepp

New member
Bez reklam
Jakość obrazu bedzie ok, 5 metrów to nie problem. Bardzo duże znaczenie ma karta graficzna i jakość wyjść. Oczywiście kabel i tv też.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam. JA mam Samsunga a656 podłączonego do kompa (e7200+ nvidia 8400gs za 50zł i głośniki 5.1 Creative) filmów blueray mam opór (wiadomo o co chodzi). Tivik podłączony przez dvi-hdmi i NA ŻADNE KINO DOMOWE bym tego zestawu nie zamienił. Filmy rewelka, dzwięk (jak dla mnie) również (dts,flac itp itd) i mam takie multimedialne centrum rozrywki (no chyba że ktoś jest fanem płacenia 100zł za film) że hoho. Pozdrawiam
 

lepp

New member
Bez reklam
Chyba, że ktoś jest uczciwy.
Ten twój samsung to szczyt hi endu nie jest, tka sobie pierdziwka do kina.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
To ja po tej twojej "wypowiedzi" już nie wiem. Śmiać się mam czy płakać. Ty taki złośliwy jesteś bo masz zły dzień, koledzy Cię nie lubią czy taki już się urodziłeś? Czy ja napisałem że mój tv to "hi-end" (swoją drogą to znajdz mi lepszy tv do kompa...znawco). Ten twój mózg to chyba taka sama pierdziawa jak mój tv...a co do uczciwości to ja uczciwie przyznaję że piracę filmy (gier nie) bo cena 100zł za film w moim przekonaniu jest złodziejska. Lepsza już chyba moja nieuczciwość od zalewająej nas hipokryzji (założę się że Ty masz wszystko w 100% oryginalne)

P.S. Jak chcesz kogoś umoralniać to może załóż jakąś szkołę czy co, bo tutaj to możesz co najwyżej pokazać swoje kompleksy.

P.S2 - Ale najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem: gość pisze że zależy mu na kinie domowym bądz jego odpowiedniku w JAK NAJNIŻSZEJ CENIE a Ty mi tu popierdujesz coś o HI ENDZIE i przybredzasz coś o uczciwości (cholerny hipokryta, rzygam już takimi).Na dodatek pieprzysz coś o jakości karty i jej wyjść...chłopie, karta ma mieć tylko dvi lub hdmi i to wszystko. Mamy aż dwóch liczących się producentów chipów graficznych na rynku a jakość wyjść karty firmy sparkle jest identyczna jak np. karty firmy evga lub asus, więc obudz się chłopie i zastanów się co piszesz bo aż zal się robi.
 
Ostatnia edycja:

Sponsor1

New member
Dzięki za pomoc teraz mam mini kino w domku.
Co do uczciwości to się zgadzam z SierzantHarris.
Cena za film w sklepie po prostu jest kradzieżą.
 

aneks

New member
Hm 656 to pierdziawka? Może głośniki faktycznie ma słabe ale porównywałem w sobotę 40 656 z 46 sharp xl2e (którego zresztą do tej soboty chciałem kupić). W temacie obrazu HD bo tylko to ogładałem to Samsung miał ciut lepszy, ładniejszy, płynnośc ta sama na obu (przynajmniej nie widziałem róznic) tylko czemu opalone laski na Sharpie były pomarańczowe a na Samsungu brązowe.. SD nie porównywałem może tam Samsung 656 jest słaby ale SD mnie nie interesuje. A ha był jeszcze LG z serii 6000 szkoda gadać i Sony brawia (w4000 chyba jest taki model?) też nie warto wspominać.
 

lepp

New member
Bez reklam
Sorry za przejęzyczenie, miałem napisać oczywiście o Creative.
Pisząc, że nie zamieniłbyś tego na żadne kino domowe wykazujesz się totalną ignorancją i brakiem znajomości tematu kina.
Co do wyjść to miałem na myśli analogowe, różnice moga być kolosalne. Z góry założyłem, że kolega będzie to podłączał do CRT, nie wiem czemu. Przy cyfrowych wyjściach nie ma to jednak znaczenia.

Co do kradzierzy to zdania nie zmienię. Złodziejstwo to złodziejstwo.
Ceny są wysokie ale bez przesady, jest na allegro bardzo wiele filmów za ok 50zł, w sklepach coraz częściej promocje. W MM i Saturn są lub będa tytuły Galapagos po 69zł w świąteczej gazetce. Nie mówcie, że oglądacie tylko HD, a DVD kosztują grosze.
Ściąganie to ogromna plaga w Polsce, ostatnio słyszałem, że ściągamy 8% wszystkich kradzionych gier na świecie, amerykanie tylko 14%, a jest ich 10 razy więcej. Nie znam danych odnośnie filmów, ale pewnie znacząco nie odbiegają.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Creative to pierdziawka....ale czy wiesz jaki model? 8%....a Amerykanie jakieś kolejne 30% (mam inne dane)...a to przecież jeden (jeśli nie najbogatszy) z najbogatszych krajów. Uczciwość a frajerstwo (sorry ale ja tak to nazywam-no offence) to dla mnie też różnica. Piszesz że jakieśtam filmy chodzą już po 50zł. No wszystko fajnie ale dlaczego ja w kraju w którym średnia zarobków to jakieś 2500zł (wliczając w to prezesów (11000zł), miliarderów i innych bogaczy) mam płacić za ten sam film 5 razy więcej niż np. przeciętny Niemiec, Hiszpan itp? Dlaczego mam dawać się dymać temu krajowi (ja patriota...nieeee) który kładzie na mnie totalną lachę i oglądać starocie z allegro bo one są tylko 3 razy za drogie a nie 5 razy? Uwierz mi, że jeśli ceny u nas będą normalne dla naszych zarobków jak w innych krajach, to wtedy nie będę czuł że ktoś chce mnie wydymać na głupim filmie i kupię oryginał. Czy Ty uważasz że 50zł za film to nadal nie ogromna przesada? 23.99$ za film (nowość) w stanach to nie 50zł za film (staroć) w Polsce a jak widzisz dla Amerykańców to nadal za dużo bo to oni są czołówką "złodzieji".
 

lepp

New member
Bez reklam
Nie ważne jaki model. Gigaworksy też jakimś cudem nie są. Generalnie dobre to na początek przygody z kinem, ale porównania do "prawdziwych" zestawów nie ma.
Czytaj uważnie co napisałem amerykanie 14%, przelicz to sobie na liczbę mieszkańców.
Jakie 5 krotne przebicie. O czym ty piszesz. Pojęcia nie masz o rynku filmów. Pokaż mi kraj gdzie jest tak tanio to chętnie tam cos kupię.

50zł za film HD to bardzo przyzwoita cena. Może napiszesz, że 19,99 to dużo za porządny film na DVD. Jak się kradnie to każde pieniądze są za duże.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No nie mam pojęcia rzeczywiście....tu mamy film Dont mess with zohan na bluray za całe 24.99% (niedawno to było dokładnie 50zł...) a film to nowa-nowość http://www.amazon.com/Dont-Mess-Zoh...ef=sr_1_3?ie=UTF8&s=dvd&qid=1228176160&sr=1-3

a także Batman Dark knight jeszscze taniej...http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B001GZ6QEC/imdb-button/

ooo, i co ja tu znalazłem, film Dark Knight za 14 zielonych..http://shop.lovefilm.com/lovefilm/9988955.product

i Nowy Indy za 16$ (48zł?)http://shop.lovefilm.com/lovefilm/9998626.product

Szukanie zajęło mi minutę (może znalazło by się taniej)

Przypominam tylko że w stanach to sprzedawca w sklepie zarabia koło 2500$, także mało że w stanach taniej o połowę (ktoś nas dyma) to i zarobki wyższe jakieś 3 razy (bagatela 6 razy taniej). Więc chyba więcej argumentów mi już nie potrzeba... A skąd wiem że co trzeci "złodziej" to Amerykanin? Z pewnego programu p2p a nie z gazet tak jak Ty. Jak tak czytam ciągle o tym "twoim" złodziejstwie to mi się przypomina jeden taki polityk (nawet cała partia) co tak ciągle i w kółko gadał o złodziejstwie, że aż się okazało że najciemniej pod latarnią...;)
Także sam widzisz że w tym kraju jak się chce oglądać filmy hd, to albo jest się złodziejem albo...no cóż, ja to nazywam "frajerem" (w przypadku gier to ja nim jestem). I tak te same filmy obejrzę pozniej na c+ hd, za które płacę "jedyne" 140zł (jakieś 4 razy za dużo). I mnie się nazywa złodziejem, podczas gdy ludzie którzy w tym kraju kradną grube miliony, chodzą sobie po ulicach a niektórzy nawet nami "rządzą". Ąz poczułem się lepiej. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
25$ to przecież 75zł, w MM będziesz miał Dark Night za 69. Jakiś czas temu pisałeś o różnicach razy 3 i razy 5. Teraz trochę gadkę zmieniasz. Oferty za 15$ całkiem niezłe ale wciąz jest to "jedynie" dwukrotna przebitka. W przypadku krajów europejskich różnica będzie jeszcze mniejsza. Nie od dziś wiadomo, że w stanach wszystko jest tańsze, ale to temat na inną rozmowę.
Argumenty, że jak zarabiasz mniej to powinno być taniej to dziecinada.

Tak się mądrzysz o blu rayach, a jak jest z DVD. Pewnie ciągniesz filmy od lat i niskie ceny płyt DVD cię nie przekonują. To całe gadanie o frajerstwie i wysokich cenach to tylko nędzna wymówka do złodziejstwa.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ciągną to "leśne ssaki" z Bułgarii przy trasie szybkiego ruchu:p. Filmu Dvd nie mam i nigdy nie miałem żadnego, gdyż w tym temacie niezle do tej pory sprawdzały się wypożyczalnie. Ale tylko niezle gdyż jak zapragnałem z moją panną obejżeć "rodzinę soprano" to do sezonu trzeciego wszystko było fajnie, ale "trójka" była tak zmasakrowana (wszystkie płyty) że mój ukochany serial zaciął się już w czwartej minucie pierwszego odcinka. A że serial ten miała tylko jedna wypożyczka w moim mieście (250000 mieszkańców) a wersja divix ma tak podłą jakość że aż zął to....TADAM!!!!-kupiłem go na allegro. 120zł za 13 godzin to dobra cena.
 

qura12

Member
Bez reklam
To ja może trochę podepnę się pod temat choć u mnie sprawa wygląda troche inaczej. A mianowicie mam już zarówno amplituner jak i komputer ale problem leży w tym że po uno: stoją w dwóch różnych pokojach w odległości ok 8m; po duo: komputer jest już nie pierwszej świeżości ale z HD daje sobie rade za sprawą GF6800 ;] po tercjo: mam tylko zintegrowaną kartę dźwiękową i właśnie w tej sprawie piszę ;] Kompletnie nie wiem czym się kierować przy wyborze karty dźwiękowej. Jedyne co wiem to tyle że powinna mieć wyjście optyczne ^^. Możecie doradzić mi jakieś modele? Najlepiej jak najtańsze - przecież to amplituner ma się zajmować obróbką dźwięku. Ale zauważyłem jeden mały problem, przeglądając karty na allegro zauważyłem że te karty są na PCI Express(przynajmniej tak tam jest napisane) którego ja nie posiadam... Proszę o jakąś konkretną radę w tej sprawie ;]
 
Do góry