komputer do montazu avchd

luki00775

New member
Czy ten komputer w pelni poradzi sobie z obrobka avchd, nie bedzie mulil ale szybko i sprawnie funkcjonowal, montaz - skladanie amatorskich filmow

Oczywiscie do tego jakis specjalny program

System operacyjnyOryginalny Windows Vista® Home Premium PL ProcesorProcesor - producentIntel TypProcesor Intel Coret2 Quad Q9300 Częstotliwość taktowania procesora2,50 GHzPojemność pamięci podręcznej procesora (L2 Cache)6 MBCzestotliwość taktowania magistrali (FSB)1333 MHzTechnologiexD-Bit (technologia antywirusowa), EM64T (wsparcie dla systemów 64 bitowych), EIST (technologia osczędzania energii), Intel Virtualization Technology (), IntelR Coret2 Quad (4 rdzenie wykonawcze) Płyta głównaChipset płyty głównejIntel G33 Pamięć operacyjna RAMZainstalowana pamięć RAM2048 MB Częstotliwość pamięci RAM800 MHzTyp pamięci RAMDDRAM2 Ilość wolnych banków pamięci RAM2 Dysk twardyPojemność dysku twardego500 GBPrędkość obrotowa dysku twardego7200 obr/minPamięć podręczna dysku twardego16 MBInterfejs dysku twardegoSATA2 NapędyNapęd optyczny wbudowanyDVD+/-RW Lightscribe Parametry zapis/odczytPrędkość zapisu: DVD+R (Double Layer) 8x DVD-R (Double Layer) 4x DVD+R (Single Layer) 16x DVD-R (Single Layer) 16x DVD+RW 8x DVD-RW 6x CD-RW 24x CD-R 48x / Prędkość odczytu: DVD 16x, CD 48x Czytnik kart pamięciCompact Flash I & II, Secure Digital, Mini SD, MMC, MicroDrive, SM, Memory Stick, Memory Stick Duo/Pro, Memory Stick Pro/MagicGate Karta graficznaProducent karty graficznejNVIDIA ModelGeForce 9600GT Pamięć graficzna512 MB WyjściaD-Sub, TV-out, 2 x DVI Karta dźwiękowaTyp:zintegrowana 8 kanałowa (7.1) KomunikacjaKarta sieciowaGigabit LAN 10/100/1000 Mbps Porty komunikacyjne6 portów USB 2.0, port równoległy LPT Klawiaturamultimedialna bezprzewodowa Myszoptyczna bezprzewodowa OprogramowanieDodatkowe oprogramowanieMicrosoft Office Home & Student 2007, Norton Internet Security (wersja 90 dni) z możliwością dokupienia aktualizacji, Program do obsługi nagrywarki Nero
 

emigrant

Member
Wszystko w porządku tylko poza 2 rzeczami według mnie.
Za mało ramu. Ram jest teraz mega tani. Wrzuć 4GB a najlepiej 8GB(tutaj już trzeba używać 64bit systemów, bo 32bitowy system zaadresuje Ci max 4GB ramu, wyjątkiem są*windowsy serwerowe, gdzie 32bitowe umieją używać*ponad 4GB, ale tam jest użyty myk tzw. PAE).
Teraz dysk. Niby te 500GB jest dużo, ale sam się przekonasz, że to mało. Dyski też są mega tanie aż absurdalnie. 750GB chyba 250pln.

Jeżeli za bardzo cena nie gra roli to bym wrzucił płytę dwuprocesorową i tam Xeony Quady, więc razem byś miał 8 core. Taki mniej więcej konfig mają Mac Pro workstacje, ale jak to ma być zwykły PC to pomyśl nad zwiększeniem ramu i dysku, obie rzeczy są absurdalnie tanie.

Ta Vista na dzień dobry 1GB ramu zje i zostaje 1GB dla Ciebie a to bardzo mało.

ps. tak w ogóle to nie lepiej złożyć samemu kompa? lepiej i taniej niż płacić nie wiadomo ile za firmówki PC. Apple to rozumiem, ale pc?

to jest mój konfig którego składałem 1,5 roku temu:
CPU: Core 2 Duo E6600(2.4GHz@3.2GHz)
PASTE: Coollaboratory Liquid Pro
CPU COOLING: Zalman CNPS 9500 AT
MOTHERBOARD: Gigabyte DQ6
MEMORY: Corsair 2GB TWIN2X2048-6400C4
VIDEO CARD: MSI 7900GTO 700/1700
HDD: WD Raptor 150GB 10.000rpm , Seagate 320GB 7200.10, Seagate 3x500GB 7200.10
PSU: Tagan TG600-U35 Easycon XL
FAN's: Fander 120mm, 2x 92mm
CASE: Chieftec BH-01B-B-B

Nadal mam 2GB ramu, ale to na dniach zmieniam na 8GB bo tyle max obsłuży mi moja płyta głowna a z chęcią wsadziłbym 16GB ramu.
 
Ostatnia edycja:

razorleaf

New member
Hmm... ja sie tylko zastanawiam... dlaczego wkleiłeś tu cały opis jakiegoś kompa? ^^ Na co nam informacja że dostaniesz na 3 miechy zrytego Nortona ;D Jak chcesz zeby Ci pomoc to chociaz moglbys jakos estetycznie to zrobic tak jak w poprzednim poście....

Co do poprzednika:
8 rdzeni nie jest potrzebne do takiej obrobki... i tak z tego co wiem nie ma jeszcze progsów do obsługi które wykorzystają pełną moc nawet 4... więc te Xeony to zbyteczna sprawa.

Ram wystarczą 4gb 800mhz lub 1066mhz nie bierz 667 to przeżytek.

Jeszcze jedno... karta graficzna w tym zestawie to syf... nie bierz 9600GT jest dużo gorsza od 8800GT Zotac'a( i ku tej bym się skłaniał na Twoim miejscu ).

Procesor jest jak najbardziej w porządku... tylko wymień boxowe chłodzenie... (np. na jakiegoś Zerotherma lub Ninje ) i podkręć go troche... ( choćby progsem... bo prawdopodobnie w zestawie dostaniesz biosa który uniemożliwi overclocking ). Jeśli chodzi o obróbke dodatkowe mhz się przydadzą ;) tak samo jak w emulacji PS2.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

bebcio11

New member
obrobka

siema .Powiem szczerze ze twoj komp ci wystarczy w zupelnosci bo sam mam kamere sony HDR-SR7E i obrabiam na moim kompie starym choc jeszcze w stanie cos na nim zrobic a mianowicie:
pentium 2,8 HT, 1,5gb ram 400mhz, ati 960pro, oczywiscie dyski 4 sztuki lacznie 800GB.wystarcza w zupelnosci i kompresowalem adobe premiere 7 i uzywalem oryginalnego programu ktory jest slaby o funkje ale bardzo dobry do szybkiej ucinki itp...
i ci powiem ze za jednym razem nie lecisz z kamera film 4 godzinki na raz,ze komputer bedzie mial problem z plikiem co do jego wielkosci, chyba ze robisz cos konkretnego i chcesz miec lepsza kamere i oczywiscie kompa tez . zalezy co chcesz robic, ale dla mnie do nagrywania moich rodzinnych filmikow wystarczy i komp i kamera ktora nagrywam wyj.... filmiki mojego synka i ogolnie, potem na kompa , pol godzinki i zrobione.jak chcesz jakies pytania to daj znac.
 

fantattoo

Member
Korzystając z okazji, podepnę się pod temat. Powiedzcie mi proszę, czy jakość wyjściowa zgranego na dysk materiału jest zależna od jakości karty graficznej? Materiał zgrywam z kaset minidv, a chciałbym nagrywać na płyty dvd w jakości HD, czyli ok. 20 minut filmu na jedną płytę 4,7 GB.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Przy imporcie materiału HD na dysk jakość nie zależy od rodzaju karty graficznej. Natomiast jakość nagrania na płytkę będzie zależeć od programu nagrywającego i ustawionych parametrów. Karta graficzna może natomiast wspomagać odtwarzanie komputerowe.
 
Ostatnia edycja:
Do góry