Kompresja m2ts do h264?

waltb

New member
Witam,

Kabinuje juz od jakiegos czasu skompresowac filmy z canon hf10, ktore maja rozszezenie m2ts do h264 i jakosc jest kiepska.Pliki m2ts zajmuja strasznie duzo a wiem ze po kompresji do h264 jakosc jest takze wysoka i pliki zajmuja o wiele mniej.

Czy moglby ktos ewentualnie poinstuowac jak to zrobic?

Z gory dziekuje.
 

setunia

New member
Bez reklam
Konwersja m2ts do mkv jest mozliwa, ale bardzo trudna. Nie słyszałem o pojedyńczym zautomatyzowanym programie, który wykona to zachowując bardzo dobrą jakość pliku wyjściowego. Myślę oczywiście o znacznym spadku objętości. Są dostępne poradniki jak to zrobić, ale z tego co wiem to bardzo żmudna robota.
Zastanów się nad celowością tego co chcesz robić. Filmujesz kamerą w najlepszej jakości i chcesz później tą jakość pogorszyć?
To tak jakby zapisać film z kamery SD w formacie Divx. Osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań. Jeżeli chodzi o zmieszczenie filmu z kamery na płyty, to raczej obniż bitrate zapisu kamery. Wtedy pliki wynikowe będą mniejsze, a zostanie zachowana wysoka jakość.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale to dziwne, z kamery duzy plik, bez przesady, przeciez masz w nim h264 czytaj a nie pisz glupoty, coraz wiecej na tym forum ludzi z groszkiem w glowie.
 

setunia

New member
Bez reklam
Dałem się wciągnąć w wywody, jak ......:oops: Faktycznie tam jest format zapisu MPEG-4/h264 :szukaj:
Nie wiem co on chce konwertować :x
 

waltb

New member
Dzieki za podpowiedzi, chcialbym przekonwertowac do jakiegos formatu, ktory bez problemu kazdy moglby odtworzyc, dziwi mnie to ze po zlozeniu filmu 50min zajmuje okolo 8gb.
To jest bardzo duzo, krece sporo filmow i to jest problem trzymac filmy o takiej duzej pojemnosci.
 

setunia

New member
Bez reklam
Płyta DVD9 kosztuje 4pln. Kamera 3000pln. Frajda z kręcenia - bezcenna. Format AVCHD po zainstalowaniu UDF drivera odtworzy każdy w miarę nowoczesny komp i większość BR nie wspominając PS3. Żal Tobie tych 4peelenów? Trzeba było kupić kamerę SD wtedy weszłoby więcej materiału na płytę :twisted:
 

Horhe Ortega

New member
Konwersja m2ts do mkv jest mozliwa, ale bardzo trudna.
Format AVCHD po zainstalowaniu UDF drivera odtworzy każdy w miarę nowoczesny komp
Jest sporo programików dobrze znanych wielu osobom na tym forum , którymi w dziecinny sposób i szybko przepakujesz m2ts.Od skrajnej prostoty GDSMux(menu start/Haali Media Splitter)-wynik mkv,poprzez tsMuxeR(wynik np.AVCHD),są też bardziej zaawansowane multiAVCHD czy RipBot264.Stery UDF 2.50 są potrzebne w XP i tylko dla np.exploracji zawartości płyty z poziomu Windows(komp widzi płytę,rozpoznaje pliki i ich system) + możliwość przekopiowania.Do samego odtworzenia potrzebny tylko odpowiedni odtwarzacz(bardziej kodeki niż player)-nawet WMP "ze wsparciem".
Dzieki za podpowiedzi, chcialbym przekonwertowac do jakiegos formatu, ktory bez problemu kazdy moglby odtworzyc
Każdy(?) na kompie czy posiadacz BDplayera stacjonarnego czy też np. rodzina z playerem DVD?
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
W pierwszym poście pytającego nie było pytania o demuxery. Ja również nie pisałem tylko jednego zdania o tym. Cytuj całą myśl - akapit. W trzecim zdaniu sprecyzowałem, ze nie znam programu konwertującego i zmniejszającego objętość bez znacznej utraty jakości. Muxery tylko przepakowują pliki, ale chętnie się dowiem, który z powyższych programów przekonwertuje m2ts do mkv, a najlepiej do m2ts i zmniejszy plik chociaż o 20%. Często tego potrzebuję ;-), a niestety np tsMuxer, BDRebuilder bardziej zmniejszają jakość od wielkości ;-)
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Kompresja,konwersja,demixowanie,przepakowywanie pomiędzy kontenerami-wszystko już mi się...pomiksowało!:mrgreen:Ale np. RipBotem robisz co chcesz...MultiAVCHD też warto poznać gdy jest kamerka.Ta kamera ma jeden tryb 1920X1080(pozostałe-1920X1440/zmniejszany bitrate).
 

tracyjump

New member
I recently got one Sony HDR-XR200V Camcorder I want to convert the files from m2ts to MKV I have SONY Vegas but MKV Vegas isn't there. I basically want to convert m2ts file into a more common video formats, how to do?
So I searched internet and found a best M2TS to MKV Converter - Wondershare Video Converter Platinum and shared here.
 
Do góry