Komponent lepszy od HDMI ?

Robertus64

New member
Bez reklam
Porobiłem wczoraj trochę eksperymentów z podłączeniami LCD - DVD i muszę przyznać że jestem w szoku.nie brałem nigdy pod uwagę połączenia przez komponent aż do wczoraj , tak dla draki połączyłem swojego Filka z DVD Sony 585 po komponencie i doznałem szoku - obraz jest o wiele lepszy niż po HDMI z Pionieera czy Philipsa 5980.Sony to stary odtwarzacz z cinema progresiv ale jestem pod wrażeniem obrazu.Dziś zrobie próby z Pionkiem - podłącze po komponencie.
Czy ktoś z Was też miał taką sytuację że obraz po komponencie jest lepszy od HDMI - więcej ostry , nasycony i ta głębia.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Tak więc kombinując dalej podpiełem dziś Pionka 400V pod komponent i sytuacja podobna - obraz jest lepszy niz po HDMI;) więcej szczegółów , obraz ostry jak brzytwa.W moim wypadku wyjścia HDMI w DVD o kant dupy rozbić.Może w drogich DVD to ma sens ale w tanich sygnał po HDMI nei jest dobrze obrabiany , natomist cinema progresiv w Soniaku - super - niektóre filmy w zwykłym palu wyglądaja jak HD.Różnica po komponencie między Pionkiem a Sonym niewielka na korzyść Soniacza.
 

fan HDTV

New member
Robertus64 napisał:
Tak więc kombinując dalej podpiełem dziś Pionka 400V pod komponent i sytuacja podobna - obraz jest lepszy niz po HDMI;) więcej szczegółów , obraz ostry jak brzytwa.W moim wypadku wyjścia HDMI w DVD o kant dupy rozbić.Może w drogich DVD to ma sens ale w tanich sygnał po HDMI nei jest dobrze obrabiany , natomist cinema progresiv w Soniaku - super - niektóre filmy w zwykłym palu wyglądaja jak HD.Różnica po komponencie między Pionkiem a Sonym niewielka na korzyść Soniacza.
Na forum n-ki było o tym wiele razy. Gdy obraz jest upscalowany przez nbox, to jakość po componencie jest zdecydowanie lepsza niż po hdmi.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Kable mam stosunkowo tanie , dałem 50 zł , ot zwykłe z pozłacanymi końcówkami;) Mam taki film testowy z twarzą niedogolonego faceta , po komponencie widac pojedyncze włosy na twarzy , niestety po HDMI już nie.Nawet Pioneer 600 mojego Kolegi nie daje tak ostrego obrazu jak ten Sony 585 kupiony na Allegro za 100 zł;)
Jak Kolega zobaczył obraz z Sonego po komponencie pobiegł do marketu i przytachał DVD - po podpięciu przez komponent powaliło go na kolana że obraz tak się poprawił - gdzieś doczytałem że faktycznie HDMI w DVD ma sens jeżeli mamy do czynienia z dobrej klasy odtwarzaczem , niestety taki za 300 czy 400 zdecydowanie lepiej chodzi na porządnym progresywnym skanowaniu na wyjściu komponent.Szczególnie jesteśmy pod wrażeniem tego taniego Soniaka 585 - dobrej jakości film przeciągniety przez cinema progresiv wygląda jak w HD.
Jakie są główne rożnice po HDMI na niekorzyśc - mniejsza ostrośc , mniejsze nasycenie koloru i niestety wrażenie miejscami rozmywania obrazu i lekkiego smużenia.Tak więc jeżeli macie DVD z dolnej półki sprawdzcie obraz po komponencie:krol:
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Niektóre firmy , np. LG nie posiadają w klasie podstawowej w tej chwili w ofercie DVD z HDMI tylko z komponentem , to daje chyba do myślenia:rolleyes:
 

fazeusz

New member
no to jestem pocieszony, ok rok temu kupilem nagryware sony 80GB i zastanawialem sie co z nia bedzie bo nie ma hdmi... ale ma wyjscia komponent i progresywne skanowanie tak ze mysle ze wycisne z niej naprawde dobry obraz, teraz tylko kupic kabelki prolinka :D
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Mam nagrywarę Soniacza 160 GB i po komponencie ma obraz o klasę wyżej od HDMI w tej klasie.Progersiv scan u Sonego to super bajer.
 

Yorick

New member
Zgadzam sie jak do dekodera cyfry mampodpiety component i hdmi .. jak ogladam canal+sportHD to po componencie jest o wiele lepszy obraz .. barwy bardziej nasycone i tak dalej .. po hdmi jakby za mgla wszystko .. kable mam bardzo dobre oba.. no ale nie ma rózy bez kolców.. redukcja szumów jakby lepsza po hdmi.. szczegolnie na trybunach.. .. i brak migotania po hdmi.. ale moze to moje tylko odczucia .. mam plazme 42q91h
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Skanowanie progresywne po wyjsciu komponentowym ma olbrzymią zaletę ponieważ podwaja liczbę poziomych lini co w niektórych przypadkach daje wrażenie że ogląda się HD a nie zwykły PAL , dobry efekt daje też w przypadku gorszych kopii - obraz sprawia wrażenie nasyconego i faktycznie jest jakby gęściejszy.Czterej Pancerni po progresiv scan w Soniaczu to jedna półka jakości w góre.Dodatkowo Sony ma cinema progresiv z systemem pixel by pixel i fakt - ostrość jest fenomenalna.Z Pionieera 400V którego mam podpiętego pod HDMI uzyskałem najlepszy obraz w nastawie HDMI Color - Full Range RGB.Na innych forach wyczytałem że port HDMI jest właściwie pomyslany dla wyższej rozdziałki niz PAL i efekty połączenia po komponencie tak aby to telewizor wykonał skalowanie bywają zaskakująco dobre:krol:
 

Darekw1967

New member
Kupilem LE37M87BD i mam Pioneer DVR-555 H.

Na HDMI przy 1080p mam gorszy obraz na TV niz z
component.
Jak wylacze overscan jest lepiej ale i tak obraz
jest gorszy jakosciowo.
Co gorsza na 1080p dochodzi brak plynnego ruchu (widac lekkie rwania).

Jak przelacze HDMI na 720x576p to jakosc jest wtedy lepsza niz
component i mam plynny ruch.

W sumie mam poprawe. Ale zastanawiam sie ze ten
telewizor na FULL HD nie umie dawac plynnego ruchu.

A moze czegos nie wiem na ten temat.

Darek
 
Do góry