Kompletowanie sprzętu

#tag

New member
Witam,

Mamy nowy dom, w którym niestety:) trzeba będzie skompletować w całości nowy sprzęt.

Salon 50m2 (5x10) jest otwarty na kuchnię ale wchodzi się do niego przez duże drzwi więc jest oddzielnym pomieszczeniem.

W jego części mamy strefę wypoczynkową, w której mamy dwie sofy ustawione w L , TV jest w odległości ok 4m od głównej kanapy, druga stoi do niego prostopadle.

Całość części wypoczynkowej ma około 5x6 m na dłuższym boku mam TV.
Mam wyprowadzone kable na dwa głośniki główne, sub i satelity z tyłu kanapy, które powinny być montowane na wysokości ok 1,1m na podstawkach powyżej kanapy.

Na tą chwilę TV to głównie wiadomości i programy typu Discovery ale mamy trochę muzyki na DVD, którą chciałbym wreszcie usłyszeć i pewnie okaże się że odkryjemy jakieś nowe możliwości.

Proszę o pomoc.
TV to penie jakiś Sony, Panasonic lub Philips

i co dalej?
Sprzęt chcemy kompletować , wolę kupować urządzenia dobrej jakości , zaczynamy od TV 55/65cali.

Chciałbym zapytać co zaplanować do kina 5+1 jako docelowe urządzenia które w kolejności sobie zakupię, nie chcę sprzętu za 5tysi zaraz, wolę za np. 10tysi ale za jakiś czas.

Liczę, że doradzicie mi kolejność zakupów tak aby
 
Tv minimum 65" a super bys miał przy 75" 4k HDR. Samsung SUHD , Sony tu najwięcej znajdziesz.
Kd 5.1 no możesz powiększyć o dodatkowe 2 glosniki sufitowe do Dolby Atmos 5.1.2 lub pojsc na maxa i 7.2.4 zrobić. Co do amp av to hmmm....Marantz7010, Onkyo 3300, Denon6300W, Pionner lx901. Do tego jakaś koncówka mocy. 50m2 to szukać coś takiego Klipsch 280f, Dali Opticon8, Monitor Audio Silver10. Kef R900, Heco celan gt 902 lub New Statement.
No dobra troche mnie zapewnie poniosło, ciekawe co inni zaproponują bo tu nie raz takie tematy padały ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
4m do tv to i 65 będzie się wydawało małe. Kolego napisz co chcesz kupić na danym etapie i jaki będziesz miał budżet to na pewno pojawią się propozycje:D
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @#tag, zbyt mało danych, aby zaproponować coś konkretnego.
Czy tv to FHD, czy może już 4K? Podobnie odtwarzacz – Bluray, czy UHD? Co do KD. Sam amplituner, jeśli o takim rozwiązaniu mówimy, nie wystarczy do napędzenia takiej powierzchni. Będą potrzebne końcówki mocy. Czy aby na pewno wystarczy Koledze system 5.1? Nie lepiej zostawić sobie furtkę na przyszłość, na rozbudowę systemu? :wink:
 

Henry

Active member
Bez reklam
Salon 50m2 (5x10) jest otwarty na kuchnię ale wchodzi się do niego przez duże drzwi więc jest oddzielnym pomieszczeniem.

Całość części wypoczynkowej ma około 5x6 m na dłuższym boku mam TV.
Mam wyprowadzone kable na dwa głośniki główne, sub i satelity z tyłu kanapy, które powinny być montowane na wysokości ok 1,1m na podstawkach powyżej kanapy.

50m2 to szukać coś takiego Klipsch 280f, Dali Opticon8, Monitor Audio Silver10. Kef R900, Heco celan gt 902 lub New Statement.
Gratuluję pomysłu... ;)
Czytałeś dokładnie post zamieszczony przez autora?
Słuchałeś choć jednych z tych kolumn?
Ja tak poza Klipschami i New Statement...

Kolega #tag pisze, że część wypoczynkowa stanowi oddzielne pomieszczenie o powierzchni ok. 30m2, jest oddzielone dużymi drzwiami, bez rzutu pomieszczenia można sobie jedynie gdybać, a nie cokolwiek polecać...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tzn. Ja zrozumialem ze salon ma 50m a w nim wydzielone kanapami 30m. Plus duze dzwi na kuchnie (pewnie drzwi w sensie otwor w scianie).

I jeszcze niech kolega powie ze ma styl nowoczesny (zero mebli, gres, sciany puste)

To bedzie mial problem taki sam jak ja. Amplituner za 3000zl marantz 6009 I w samym stereo rozkrecany na 80% zeby byl normalny poziom dzwieku. Ogolnie klapa.

Kino fajna rzecz, cieszy I wogole. Ale proponuje sie zastanowic nad dobrym zestawem stereo.


Powyzej to tylko mala UWAGA, nic nie polecam.
 
Ostatnia edycja:
Henry no niestety nie słuchałem jeszcze. Tak jak na końcu podsumowanie było iż poniosło mnie, mnóstwo tu podobnych tematów i szybko się kończą, kd do 10 lub 15 tyś, pokoje kinowe, salon audio, pomieszczenie 20, 30, 50m2.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bez rzutu pomieszczenia możemy sobie jedynie gdybać, a polecanie czegokolwiek jest jak wróżenie z fusów.
Nie wiadomo czy "drzwi" oznaczają fizyczne drzwi, czy jest tam po prostu otwarte przejście, w jaki sposób jest zabudowane, jakiej szerokości są ścianki, jaki wystrój pomieszczenia, gdzie i w jaki sposób będą umiejscowione głośniki, no i co najistotniejsze jakie są możliwości finansowe autora.

Na swoim przykładzie mogę jedynie powiedzieć, że mój obecny salon, który też jest otwarty ma ponad 45m2, przyszły (razem z kuchnią i jadalnią) będzie miał ponad 65m2 i w życiu nie wstawiłbym tam nic większego gabarytowo od Silver 8, Ikon 6, R700...
Cała zabawa polega na właściwym rozplanowaniu i jeśli to niezbędne "wspomożeniu" akustyki.

Kolego #tag, podaj jak najwięcej informacji łącznie z rzutem i planem co i jak chciałbyś ustawić.
ostatecznie i tak najlepiej będzie jak co nieco przytaszczysz do siebie do domu i sprawdzisz jak dany sprzęt się u Ciebie sprawuje,
W przeciwnym razie możesz wydać mnóstwo pieniędzy i żyć ze świadomością, że mogłeś je znacznie lepiej spozytkować ;)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Zalezy co koledze #tag bardziej odpowiada - kino czy stereo i jak juz stereo to jaka muza? Wyczytalem z postu , ze muzyka z dvd mniemam ze koncerty ale jaki gatunek muzyki?

Ja bym zrobil tak.
Zastanowil sie nad realnyn budzetem, jakie minimalne warunki musi spelniac sprzet , czy w sklad ma wchodzic bluray , strumieniowiec , kolorystyka itp.

Czekamy na info kolego to bedzie latwiej doradzic.
Ulatwi nam tez rysunek pomieszczenia.

Pzdr
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na swoim przykładzie mogę jedynie powiedzieć, że mój obecny salon, który też jest otwarty ma ponad 45m2, przyszły (razem z kuchnią i jadalnią) będzie miał ponad 65m2 i w życiu nie wstawiłbym tam nic większego gabarytowo od Silver 8, Ikon 6, R700...

Chciałeś napisać "mniejszego" jak rozumiem? ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Znasz plany ;)
Może inaczej wydają się być optymalnym wyborem znając ICH potencjał, ale to będzie musiało jeszcze zostać potwierdzone właściwym testem.
Wiesz ile trzeba przeprowadzić testów aby znaleźć TO odpowiednie brzmienie i nie mówimy tutaj o o odsłuchach w salonach AV.
Co ważne trzeba też być otwartym na "niespodziewane" - twój przykład 656, mnie natomiast zaskoczył inny niepozorny "maluch" z tej stajni, który z powodzeniem mógłby konkurować z pelnowymiarowymi systemami Hi-Fi.
Dobra koniec OT. Nie zaśmiecamy dalej wątku ;)
 

#tag

New member
Tzn. Ja zrozumialem ze salon ma 50m a w nim wydzielone kanapami 30m. Plus duze dzwi na kuchnie (pewnie drzwi w sensie otwor w scianie).

I jeszcze niech kolega powie ze ma styl nowoczesny (zero mebli, gres, sciany puste)

To bedzie mial problem taki sam jak ja. Amplituner za 3000zl marantz 6009 I w samym stereo rozkrecany na 80% zeby byl normalny poziom dzwieku. Ogolnie klapa.

Kino fajna rzecz, cieszy I wogole. Ale proponuje sie zastanowic nad dobrym zestawem stereo.


Powyzej to tylko mala UWAGA, nic nie polecam.

Dziękuję za posty - poniżej trochę info.

Salon ma 5x10, z niego przechodzi się na hall i do osobnej kuchni przez duże otwory (3x3m) , od strony kuchni która jest zlokalizowana na końcu naszego prostokątnego salonu mamy stół , zostaje jakaś komunikacja i pozostała część ma w sumie 4m bok ze scianą pod TV x 5m głębokość pokoju minus sofa (98cm) odstęp od ściany jakieś 40cm to część wypoczynkowa.
Wyjdzie na to że odległość do TV zostanie jakieś 3,5-3,8m

TV stanie na szafce która dzisiaj dojechała (2m długości),

Styl raczej nie-nowoczesny, będą zasłony, firany, dywan, na ścianach obrazy, może kiedyś tą z TV jakoś zabuduje drewnem.

TV używam głownie do wiadomości, programy typu Discovery, oraz jakiś dobry film. Chcę żeby miał dobry obraz , myślałem o:
  • Telewizor PHILIPS 65PUS7600/12
  • Telewizor PANASONIC TX-65DX750E
  • Telewizor SONY KD-55XD9305
Nie chcę wydać krocie, wolę 55 super niż 65 średni, powyższe modele były przez Was polecane.
3D - nie jest istotne, bardziej dobry obraz na Polsacie

Jeśli chodzi o budżet to nie mam jakichś specjalnych limitów, zawsze mogę to rozłożyć w czasie i dzięki Waszej sugestii skompletować sprzęt ,moja filozofia w tym wypadku to zamiast wydać 15K na TV wolę gdzieś pojechać w świat.
Dlatego raczej środek, cena/jakość niż hi end.

Sprzęt grający to raczej kierunek ampli niż wzmacniacz , samej muzyki (Rock, POP, Klasyczna) najczęściej słucham w samochodzie a w domu mam kolesia 9l więc nie da się usiąść na dłużej niż 30min z gazetą...

System 5,1 mi wystarczy, tak mam pociągnięte kable.

Dziękuję za pomoc
 

#tag

New member
Kolego #tag, podaj jak najwięcej informacji łącznie z rzutem i planem co i jak chciałbyś ustawić.
ostatecznie i tak najlepiej będzie jak co nieco przytaszczysz do siebie do domu i sprawdzisz jak dany sprzęt się u Ciebie sprawuje,
W przeciwnym razie możesz wydać mnóstwo pieniędzy i żyć ze świadomością, że mogłeś je znacznie lepiej spozytkować ;)

stuknę 5postów i wrzucę rysunek
 

#tag

New member
zapodaję jak wygląda sytuacja , rzut ma wymiary, pozostałe to jedna z koncepcji w 3d gdzie widać o co chodzi:

c554beaa56e4.jpg
[/url][/IMG]

38d2bc2abfd4.jpg
[/url][/IMG]

2ee5df5548c0.jpg
[/url][/IMG]

70f15be51761.jpg
[/url][/IMG]

631be007a799.jpg
[/url][/IMG]
 
To już w miarę dobre Tv 65"
http://m.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=12457263534&p2=12854599690&p3=13701488131
Odpuść sobie 55" bo to nie ma sensu, najlepiej jak by było 75" ale minimum to 65" 4K HDR ewentualnie 3D=radość dlacdziecka w filmach.
I bardzo zły pomysł aby TV na szafkę stawiać, TV na ścianę powieści a na rtv-ce kolumna centralna pod TV.
Szkoda że w Atmos nie chcesz iść chociaż 5.1.2 system, ale podobno dobrze rozstawione 5.1 kolumny też dają frajdę w KD.
Masz ułatwienie, bo 5.1 zbudujesz na każdym amp i z tego co piszesz ma być efekt w kd niż w stereo.
Duży wybór i kolumn też.
To już od Ciebie zależy ile chcesz wydać na avr+kolumny 5.1 set i czego oczekujesz od sprzętu.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

#tag

New member
To już w miarę dobre Tv 65"
Telewizory LED, LCD, plazmowe - porównanie: Panasonic TX-65DX780E, Samsung SUHD UE65KS7000S, Sony KD-65XD8505
Odpuść sobie 55" bo to nie ma sensu, najlepiej jak by było 75" ale minimum to 65" 4K HDR ewentualnie 3D=radość dlacdziecka w filmach.
I bardzo zły pomysł aby TV na szafkę stawiać, TV na ścianę powieści a na rtv-ce kolumna centralna pod TV.
Szkoda że w Atmos nie chcesz iść chociaż 5.1.2 system, ale podobno dobrze rozstawione 5.1 kolumny też dają frajdę w KD.
Masz ułatwienie, bo 5.1 zbudujesz na każdym amp i z tego co piszesz ma być efekt w kd niż w stereo.
Duży wybór i kolumn też.
To już od Ciebie zależy ile chcesz wydać na avr+kolumny 5.1 set i czego oczekujesz od sprzętu.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Dziekuję za rady.

Nie wiem ile chcę wydać ... :(

Ale wiem, że kolumny powinny być czarne, raczej mało rzucające się w oczy
 

SlawekWe

New member
Na zasadzie "nie znam się, więc się wypowiem" - moje 3 grosze.

Autor wątku dość dobrze określił co ma (salon o konkretnych wymiarach) i czego potrzebuje (stopniowej rozbudowy do KD 5.1).
Moja propozycja:
1. Kupić TV (minimum 65" - serio, mniejszy będzie mały).
2. Kupić amplituner KD + 2 głośniki frontowe (vide propozycja BlackNinja)
3. Dokupić pozostałe głośniki do systemu 5.1
4. Opcja: jeśli spodoba Ci się stereo, dokupić osobny wzmacniacz i podłączyć pod niego fronty.

Konkretne modele mogą podać koledzy, ja nie czuję się w tym mocny.
Mam nadzieję że pomogłem.
 
Do góry