Kompletny laik prosi o pomoc w wyborze stereo

Grzegoslaw

New member
Używany CA 740A za 2000 zł,- czy nowe Audiolab 8000Q +8000P (przedwzmacniacz+końcówka mocy) za 2600 zł,- Co będzie lepsze?
Amplituner (byle jaki) z CA 740A czy z Audiolab 8000Q+8000P? Czy nie za dużo tych 8000?
Słucham zarówno bardzo cichutko jak i głośno. Zależy od wszystkiego, od dnia, humoru, pogody, itd.
Kolumn też nie mam.
Muzyka praktycznie każda( od AC/DC poprzez Tangerine Dream a na Kate Bush skończywczy) , oprócz hula hopów, rapów i innych mówionych i skocznej z przytupem czy bez.
Potem ze względu na rodzinę kupię jakiś ampli do pseudo kina (sobie dla tunera). Tutaj wymagań brak.
Zależy mi na stereo.
Mimo, że pokój 30 m2 to nie za bardzo mam gdzie ustawić kolumn. Jakiś cholera nie ustawny. Muszę coś wymyślić.
Będę wdzięczny za wszelkie rady.
 

srekal34

New member
Jakie masz kolumny? Bo ten CA zagra bardzo jasno i nie do każdej pary pasuje. Bardziej uniwersalny jest imo Marantz 7001. O Audiolabie się nie wypowiadam bo go nie słyszałem
 

Xisiek

New member
CA 740 mozna odpuscic - niezbyt udany, mozna odrzucic od razu.
Audiolab duzo zalezy od ucha - mozna uslyszec o nim wiele dobrego jak i wiele niezbyt pochlebnych opinii. Docelowo jakie kolumny?
 

Mastertext

New member
Jak nie masz gdzie ustawic kolumn sprawdź jak grają zestawy z małymi kolumnami

Przejdź się z wlasnymi płytami do sklepu - posłuchaj np. Chario Piccolo, czy Dynaudio Focus (wiem, że to komplety kinowe, ale może warto pomyśleć o zadowoleniu na całej linii). Zbadaj własnymi uszami jaki dźwięk Ci odpowiada - jest nadzieja że coś ciut tańszego wyda Ci się satysfakcjonujące. Nie patrz na rozmiar - słuchaj - 30 metrów nagłośni nawet para kolumienek o 35 cm wysokości. Nie kupuj takich, które grają atrakcyjnie "na pierwsze ucho" - przy dłuższym słuchaniu będą męczyć. Zacznij od kolumn (wydasz na nie co najmniej 50% budżetu, ale jak dobrze wybierzesz będziesz szczęśliwy długo). Odnośnie reszty - jak wzmacniacz będzie miał powyzej >=100W na kanał (prawdziwej mocy, nie "szczytowej", "muzycznej", przy 1 KHz, na jednym kanale,itp.), będzie lepiej kontrolował kolumny więc Ci się sprawdzi. Od tego są oczywiście wyjątki, ale to kwestia na inne rozważania. Używane sprzęty są fajne jeśli pochodzą ze sprawdzonehgo źródła.
 
Do góry