Komplet do 3000zł Yamaha + jamo s606 ?

och666

New member
Witam.
To mój pierwszy post na tym forum.
Piszę gdyż potrzebuje porady :)
Od kilku godzin siedzę na allegro , stronach o sprzęcie audio itp ale dopiero tutaj po przeglądnięciu forum widzę że mogę się czegoś dowiedzieć od znawców tematu.
a więc tak , chciałbym kupić amplituner plus głośniki do 3000zł ( chociaż nie obraziłbym się gdyby ta kwota była niższa) rozglądałem się trochę i widze ze cenowo ciekawie przedstawiają się Yamahy rx-v371 , rx-v471 .. szczerze nie wiem jaka jest między nimi róznica oprócz USB które w zasadzie by się przydało :)
Co do kolumn to myślałem o JAMO s606 tylko nie wiem czy lepiej kupić dwie czy od razy kupić 5.0 czy to wogóle ma sens.

Mój pokój ma ok. 25m2 dosyć przestrzenny , wysokość to 2m ( piwnica w domku szeregowym)
Sprzęt ma być przeznaczony w procentach :
konsola ps3 - 40%
muzyka-40%
filmy 20%

Czytałem wiele opinii na temat tych głośnikow i amplitunera ale sam nie bardzo mam możliwosc odsłuchu w profesjonalnym salonie bo od 2 lat jestem na wózku i nie wszędzie się łatwo dostać .
Czy w tej cenie coś konkretnego mogę złożyć i czy istnieje możliwosc zeby sprzet grał głośno czysto z głębokim basem oraz żeby sprzet posiadał odtwarzanie z USB i np. ( opcjonalnie) radio internetowe ? ( wiem że to brzmi jakbym chciał miec high-endowy sprzet za 20zł ale no coż jestem laikiem w temacie;) )

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za porady.
Mateusz.

ps. ( jestem w goracej wodzie kąpany i jak tylk odostane konkretna rade to zamawiam sprzet choćby dziś :p )
 

KaDet

New member
Moje prywatne zdanie jest takie, że powinno się unikać najtańszych modeli amplitunerów z danej serii a takim jest właśnie RX-V371. Może różnice od modelu wyższego nie są ogromne ale jednak są. Z różnic które nasuwają mi się tak na pierwszy ogień to:
1. RX-V471 jest jednak minimalnie mocniejszy a to może być bardzo istotne jeśli chcesz właściwie napędzić JAMO S606,
2. Na tylnej ścianie RX-V471 nie ma już jak to ma miejsce w RX-V371 trochę kompromitujących zacisków głośnikowych (są tylko śrubowe),
3. Od modelu RX-V471 mamy już do czynienia z graficznym interfejsem użytkownika GUI co ułatwia trochę obsługę i czyni bardziej intuicyjną,
4. RX-V371 nie posiada również portu USB przydatnego do obsługi iPoda.

To tyle na początek. Mam nadzieję, że ktoś Ci jeszcze coś napisze z użytkowników mających możliwość posłuchania jednego i drugiego.

Pzdr.
 

Sławo

New member
Gdzie wybrać?

Witaj. Każdy zaczyna/ł tak samo jak Ty. Zatem od początku: skierowałeś się w stronę Yamahy; to bardzo dobry, ładny, niezawodny sprzęt z najdłuższą 3 letnią gwarancją i prostą obsługą. Zgodnie z sugestią poprzednika nie polecam kupowania jakiegokolwiek sprzętu z najniższej półki. 4XX Yamahy, na dzień dobry powinna wystarczyć uwzględniając podany budżet. Może jeszcze uwzględniłbym jakieś Onkyo, bo to jest również zacny sprzęt, ale do Jamo 606HCS3 najlepiej pasuje Yamaha. Sam posiadam taki zestaw tylko z odrobinę mocniejszym amplitunerem (767). 606 to bardzo dobre kolumny, które posiadają same w sobie niezłe głośniki basowe (trzeba pamiętać, żeby ich nie dosuwać za blisko do ściany bo zaczynają buczeć i dudnieć). Do kina domowego przydałoby się pomyśleć o jakimś subwooferze (lepsza dynamika efektów). Trzymaj się obranego kursu, bo to bardzo dobry wybór a za niedługo pojawią się fakirzy którzy zaczną dmuchać w "swoje fujarki". W odsłuchy się nie baw bo w tym przedziale cenowym różnice mogą zauważyć tylko profesjonaliści... Kwestia najważniejsza, gdzie TO kupić? W dobrej cenie, dobrymi źródłami będą dla Ciebie: JMSYstem z Olkusza(Allegr o) i Black Ninja tutaj z Forum. W obu przypadkach trzeba się ostro targować, bo zawsze na sprzedaży najbardziej zależy SPRZEDAJĄCEMU, a mamy kryzys i towar raczej marnieje...W sprawie opini zalecam poczytać C ENEO (ceneo) tam opinie piszą przeważnie użytkownicy i są w miarę obiektywne. Przemyśl kolory sprzętów. Na czarnym ampli widać tłuste paluchy ale yamahy są też czarno-srebrne i to mnie się bardzo podoba bo ożywia półkę sprzętową. Kolumny są od jabłonkowego koloru do czarnego fortepianowego-te są bardzo eleganckie. Kolumny są 6Ohmowe a Yamahy mają impedencję fabryczną ustawioną na 8 Ohmów, więc trzeba będzie w ustawieniach zapodać 6 Ohmów. Do zestawu trzeba dokupić kable. Do frontów spokojnie wystarczą 2.5mm natomiast "dialog" i surrandy-1.5 mm. Nie kupuj kabli HDMI i głośnikowych za kosmiczne pieniądze, bo nie ma ŻĄDNEJ różnicy odsłuchowej, poza cenową. Sprzęt trzeba kupić z polską instrukcją obsługi (xero) i koniecznie z gwarancją !!! Tyle chyba z mojej strony. Jest jeszcze jedna droga, którą mógłbyś pójść: kupić nowe kolumny jamo i używany, ale wyższej klasy amplituner (ale z HDMI) Yamahy, ale to już jest loteria.... Lepszy jest nowy na gwarancji niż używany i później szukaj wiatru w polu. Trzymaj się...:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To ja może też coś dodam. Jamo w tym przedziale cenowym to bdb kolumny, tylko muszą mieć wokół siebie troche miejsca. Do KD są super a w muzyce mnie osobiście trochę męczyły, szczególnie sycząca, trochę wyeksponowana góra. Co do kwoty 3000zł - Jamo kupisz za ok 1500zł, więc zostaje Ci teoretycznie drugie tyle na amplituner. W tej cenie kupisz lepszy i mocniejszy ampli od w/w Yamah np: Denon 1612, Onkyo 608, Yamaha 667, może nawet Harman Kardon 255. Masz nie mały pokój więc sprzęt musi być w miarę mocny żeby napędzić te kolumny i nagłośnić pomieszczenie. Jest parę rzeczy o których pisał wyżej Sławo z którymi się nie zgodzę. Nie wiem jak inne ampli, ale Onkyo też ma 3 letnią gwarancję a nie tylko Yamaha. Co do odsłuchu to właśnie bym zalecał, bo nawet laik zauważy czy bardziej mu się podoba dźwięk, bas czy góra w kolumnach X czy może Y. I nie piszę tu o jakiś subtelnych, detalicznych różnicach bo wiadomo że w tej klasie rewelacji nie będzie, ale o takich podstawowych, słyszalnych jak barwa czy dynamika. Ostatnia sprawa to sugerowanie się opiniami z Ceneo. Właśnie tam to jest mnóstwo przedstawicieli danych firm co wygłaszają pochlebne opinie odnośnie swojej marki albo oczerniają inną. Wiele z tych opini jak zauważyłem piszą ludzie po paru dniach użytkowania sprzętu, więc co na prawdę mogą o nim powiedzieć? Po paru dniach to nawet dobrze nie ustawi się zestawu do KD. Najlepiej jest odsłuchać na wybranym ampli zestawu kolumn, popisać trochę na PW do użytkowników co takowy posiadają i wypośrodkować wszystkie opinie. Wiadomo że jak 80% napisze że ampli jest dobry to coś w tym jest. Tak jak kolega wyżej - napisz do Blackninja a na pewno załacisz taniej niż Allegro czy Ceneo. Kolega pewny, gwarancje producenta i dużo zadowolonych ludzi na forum.
 

Sławo

New member
Dym?!

Szanowny mój Adwersarzu, jak zwykle się z Tobą zgadzam, bo każdy może w pewnych szególnych warunkach meteo i takie tam Panie Święty... , otóż mieć rację!:-D. Kolega z NOWICJATU poszukuje Yamahy i pyta czy ten zestw (3i4) dadzą radę J606. Otóż - dadzą radę! Jeśli zechce, to za 1500 kupi lepszą np. yamahę zaproponowaną przez Ciebie. Ale po co przepłacać? To ma być Jego debiutancki sprzęcior. Dajmy mu szansę zasmakowania podstaw, później poszuka coś lepszego bo tak napędza się każda gospodarka światowa nawet takiego kraju jak BNinjy:roll:. Żadna chińszczyzna nie ma 3 lat gwarancji, poza yamahą i marantzem. Po za tym Kolega aktualnie nie ma "czasu" śmigać na odsłuchy, bo .... nie ma czasu i tyle!!! Ostatnia riposta: A któreż to FORUM Kolega próbuje wykreować na OBIEKTYWNE? No bez jaj?! Wartość opini ceneo ma się tak samo jak każdego innego "bezstronnego" forum dot: samochodów, marchewki, aparatów fotograficznych czy żelowych fajferów....:oops: Pardon, może dziatwa średniszkolna to czyta?! Nie mieszajmy Inwestorowi w głowie, od tego są sprzedawcy, MY sprzedajemy doświadczenie i te opinie są jak dla mnie bezcenne. Porównaj ceny, kup tam gdzie jest najtaniej, ale niestety z gwarancją AudioKlanu. Smutne ale prawdziwe. Ja podałem Ci bezstronne wskazówki, bo taki już jestem drań. Nikogo nie faworyzuję. Żródła zakupu masz podane najlepsze na rynku. Zrewidowałem je osobiście dwa razy. Nie ma lipy! Ostatnie PS. (Nie kupuj żadnego klamota starszego modelowo niż 1 rok. Nie żartuję!)
Pozdrawiam i zapraszam ewentualnych życzliwych Kolegów do dyskusji, ale na Boga nie ze mną, tylko z Kolegą, który chce kupić AMPLITUNER!!!!!!!! Bo większość tych Waszych forumowych dyskusji polega na skakaniu sobie do oczu z pominięciem wątku głównego.:kom:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolego Sławo, nikt tu sobie nie skacze do oczu, jak Ty to określasz, bo wydaje mi się że większość tu zebranych to pasjonaci i w miarę inteligentni ludzie. Nie mówiąc o ludziach wypowiadających się na Ceneo, Opineo itp. (oczywiście nie wszyscy). Co do gwarancji , to tak jak pisałem Onkyo ma przedłużoną na 3 lata po zarejestrowaniu sprzętu na stronie producenta, więc po co wprowadzać założyciela tematu w błąd? Czy ja gdzieś wychwalałem to forum? Napisałem tylko żeby kolega zebrał opinie pisząc do innych na PW którzy posiadają ten sam sprzęt i mogą coś więcej powiedzieć w praktyce. Następna sprawa to skoro och666 chce kupić najlepszy sprzęt w tej cenie to po co doradzać mu gorszy model? Bo jest nowy i nie zna się na sprzęcie? Czyli z tego co napisałeś wynika że jak ktoś ma 10 tys na pierwszy zestaw do KD to powinien kupić taki za 2000zł, bo i tak się nie zna i na początek mu styknie? Ja też się wypowiadam obiektywnie i nikogo nie faworyzuję. A niby jeszcze dlaczego sprzęt najnowszy jest lepszy od tego sprzed 2 lat? Bo mają radio internetowe i USB? Dźwięk pozostaje na podobnym poziomie, a to jest chyba najważniejsze dla słuchacza. Czy Denon 1910 ustępuje dźwiękowo 1912? Albo Onkyo 608 vs 609? Też miałem kiedyś Yamahę i do tej pory sobie ją chwalę ale jeśli można mieć lepszy i mocniejszy model to po co się ładować w najniższe i sprzedawać za rok czy dwa?
 

och666

New member
Dziękuje z wszelkie opinie za i przeciw . Otóż dokonałem zakupu :)
Zakupiłem Yamahę rx-v371 + jamo s606-hcs3 5.0

Szczerze już po paru chwilach uśmiech od ucha do ucha :)

Nie dopłacałem do V471 bo po kilku radach uznałem ze dopłacanie 400zł dla wejscia USB i niewielkiej różnicy mocy nie ma ( dla mnie ) sensu :)
z usb korzystam w konsoli ps3 o czym wcześniej nie pomyślałem.

Jedynym problemem jest sto miliardów ustawień wejść i kabli , w tej chwili opanowywuję ten cały system bo nigdy nie miałem do czynienia z tak skomplikowanym sprzętem audio :)

Jeśli macie jakieś rady co do optymalnego ustawienia lub jakieś pomysłowe triki ;) związane z tym sprzętem chętnie poczytam:)


Dziękuje serdecznie.
Pozdrawiam Mateusz.
 

och666

New member
Aaa i jeszcze jedno , planuje jutro dokupić kabel optyczny audio żeby podłączyć ps3 tym kablem do amplitunera. moje pytanie czy warto ? i czy jest duża różnica, w tej chwili mam podpięte przez HDMI :)
 

stypi

New member
Nie dopłacałem do V471 bo po kilku radach uznałem ze dopłacanie 400zł dla wejscia USB i niewielkiej różnicy mocy nie ma ( dla mnie ) sensu :)
zasadnicza różnica między 471 a 371 oprócz gniazda usb jest taka, że 471 ma standby through i hdmi CEC a 371 nie ma, stąd różnica w cenie. No i ma zaciski śrubowe do głośników.

norad, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

dźwięk po hdmi, bo optyk nie przesyła dźwięku HD
 

och666

New member
Już się pogubiłem , to lepiej mieć dźwięk z konsoli po optycznym czy hdmi ? bo wiem że jak będe miał telewizje n z turbodekoderem to lepiej optycznym dzwiek puscic...
 

Sławo

New member
Witamy w Świecie Doznań.

KD to odlot w porówaniu do normalnego oglądania telewizji. Mam nadzieję, że skorzystałeś z rad bardziej doświadczonych Kolegów. "Cenię" to Forum, ponieważ skupia ludzi z branży, którzy zasadaniczo mają "coś" do powiedzenia, bo użytkują dane jednostki sprzętowe, więc wiedzą o czym piszą. Unikam partyzantki i ukrywania niewygodnych faktów. (Na PW to sobie możemy np.: podawać w calach długość ku..sa za przeproszeniem). Tutaj nie wstydzimy się swojej wiedzy i doświadczenia. Zatem piszemy OTWARTYM TEKSTEM.
Podczas instalacji nie rozstawaj się z instrukcją, jest zagmatwana jak cholera ale sam sprzęt nie jest tak skomplikowany a po paru dniach użytkowania przywykniesz. Jeśli wyświetlacz wali Cie po oczach, to trzeba go sprowadzić do poziomu żażenia się ( w Setupie-Funkc. Setup-Dispaly, jest ustawiony na "0" zatem świeci najjaśniej, u mnie chodzi na MINimum i jest cool). Obraz łącz raczej po HDMI bo optyki mają swoje słabości. Przypisz sobie SCENE i nimi włączaj Radio czy inne....zestawy. Rozstawienie głośników znajdziesz w instrukcji lub na forach dot. rozstawienia kolumn do kina domowego. Do radia po FM jeśli szumi i nie pomaga ichniejsza "antena" trzeba dokupić antenę za 23 złocisze+kabel 75 Ohmowy (antena ma kształt otwartej obręczy koła do roweru, u mnie taka śmiga pomimo fali odbitej jest gitara w odbiorze). Nie zarżnij od razu sprzętu, bo musisz wiedzieć że zarówno amplituner jak i kolumny potrzebują czasu, żeby się "wygrzać" znaczy po naszemu przez okł 1-2 mce, nie dawaj 100% mocy. Z czasem będą grać coraz lepiej. Po YPAO dodatkowo zbalansuj sobie ręcznie przyciskiem "TONE" bas i treble, u mnie bas jest na -0.5 a treble na +1,5 ponieważ mam otwarte aneksy i na "żywca" kolumny dudniały, teraz jest gitara. Kable do ampli opisz sobie ( np.: fronty-P, fronty-L....) żebyś wiedział co do czego ma być podłączone w przypadku rozłączenia ustrojstwa (np. wymiany szafki lub malowania albo nie daj Boże awarii systemu). Nie mając SUBA musisz wybrać takie ustawienia, aby niskie tony poszły na kolumny ustawione jako LARGE, resztę szczegółów podrzuci Ci ktoś od podobnego sprzętu...
Cieszymy się, że się cieszysz! Teraz to już tylko :popcorn:. Na dzień dobry proponuję zapodać filmy z efektami przestrzennymi, moje typy to: kultowy Helikopter w ogniu i niezły Quantum of Solace z 007. To są wypas filmy do KD, powinieneś byc zadowolony. Każdy film jaki będziesz kupował DVD/BD musi mieć Dolby Digital 5.0 lub wyżej. Czołem.
 

KaDet

New member
Skoro kupiony ampli ma wejścia hdmi to nie rozumiem, po jakiego grzyba obniżać jakość dźwięku podłączając po optyku.

a jaki to ma niby wpływ na jakość dźwięku? pomijając oczywiście fakt, że po optyku nie puścisz żadnego audio przypisanego do formatów HD - innymi słowy nie wykorzystasz dekoderów HD. Oba połączenia są cyfrowe i jeśli nie korzystamy np. z blu-ray lub innego źródła które dostarczy nam audio HD nie usłyszymy żadnej różnicy.

Prędzej powiedział bym nawet, że to optyczny da nam lepszą jakość dźwięku - ma bowiem zaletę w postaci "nieelektrycznego" połączenia a co za tym idzie nie przenoszą się niechciane śmieci po masie, nie ma w tym miejscu możliwości powstania pętli mas i zakłóceń (szczególnie przy dłuższych połączeniach). HDMI wnosi również tzw. jitter, co jak się uważa też dodaje kolejne zakłócenia. Fakt faktem nie wiem czy omówione powyżej zakłócenia są w ogóle słyszalne dla ucha ludzkiego ale jednak.

Prawda jest też taka, że jeśli komuś naprawdę zależy na jakości połączenia powinien skorzystać z wielokanałowego połączenia analogowego - niestety tego rozwiązania w tańszym sprzęcie już nie uświadczy.

Pzdr.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP

stypi

New member
a jaki to ma niby wpływ na jakość dźwięku? pomijając oczywiście fakt, że po optyku nie puścisz żadnego audio przypisanego do formatów HD - innymi słowy nie wykorzystasz dekoderów HD. Oba połączenia są cyfrowe i jeśli nie korzystamy np. z blu-ray lub innego źródła które dostarczy nam audio HD nie usłyszymy żadnej różnicy.
chodziło mi o efekty HD jak pisałem wcześniej a nie o samą jakość w dosłownym tego słowa znaczeniu.
 

KaDet

New member
No to już brzmi lepiej. Pozostaje tylko pytanie czy sam "zainteresowany" będzie miał w ogóle możliwość skorzystania z najnowszych dobrodziejstw czyli w tym przypadku "AUDIO HD".
 

och666

New member
szczerze mowiac sam nie wiem czy bede miał mozliwosc skorzystania z takich dobrodziejstw bo najprosciej to ujmujac nie mam pojecia o co chodzi :D wiem tylko ze mam konsole ps3 z blurayem podpieta przez hdmi do amplitunera a dzwiek puszczony przez optyka... czyli optyka odpiac izostawic tylko hdmi ?
 

KaDet

New member
Jeśli ps3 podpięte jest za pomocą przewodu HDMI do amplitunera to nie ma potrzeby stosowania dodatkowo optyka jeśli natomiast puścisz HDMI bezpośrednio do TV no to jakoś dźwięk do amplitunera musi dotrzeć i wtedy dokładasz optyczny - pamiętając oczywiście o tych różnicach o których pisaliśmy wcześniej;)
 

muzyk219

New member
Reasumując: skoro masz PS3 i ewentualnie będziesz miał "n" - kę to przypisz sobie do jednego z przycisków SCENE - PS3 a do kolejnego dekoder 'n'-ki a połączenie zrób kablem HDMI z PS3 do amplitunera,kolejnym kablem HDMI z dekodera do amplitunera a trzecim HDMI z ampli to TV. Jeden kabel więcej to chyba nie majątek?
Po co bawić się w optyk? Łatwiej jest przełączać chyba jednym pilotem wybór automatycznego wejścia w amplitunerze niż sięgać ponownie po pliota TV i w nim przełączać wejścia HDMI?
Jakości dzwięku pomiędzy optykiem a HDMI nie zauważysz, chyba bo niektórzy umieją to... na szczęście niektórzy.
PS3 poprzez HDMI uzyskasz możliwość odtwarzania dźwięku w nowych formatach audio HD o ile takowe są zamieszczone na płycie BR. Co do dekodera, to zwyczajnie będzie łatwiej bo jakość dźwięku z dekodera nie jest aż tak istotna nie mówiąc o tym że raczej nie prędko dadzą nam możliwość cieszenia sie audio HD z n-ki. Co prawda niektóre stacje nadają (udostępniają tą możliwość) fonię w Dolby Digital + ale póki co to tylko teoria.
W każdym bądź razie dekodery n-ki mają możliwość wysłania po HDMI audio HD a ze na razie nie ma tego? cóż... o ile jeszcze gdzieś nie doczytałeś to tylko przez HDMI możesz uzyskać audio HD.
 
Do góry