Kompatybilność DTS-HD z DTS

mf11

New member
Witam. Mam pytanie.
Czy jeśli mam blu-ray który obsługuje format audio DTS-HD Bitstream i podłączę go do amplitunera (Technics SA-DX1050) który obsługuje format DTS. To czy dźwięk będzie się poprawnie odtwarzał (w 5.1)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jezeli mamy stary amplituner ktory jest kompatybilny z DTS to podlaczamy Blu ray za pomoca kabla Coaxial/Optyk i blu ray wysyla wtedy tzw. rdzen czy DTS 1,5Mb czy DD
 

mf11

New member
Znaczy się, chodzi mi o to czy usłyszę dźwiek w formacie 5.1, niezależnie od jakiego systemu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rafal7

Banned
Witam,podepnę się pod temat ponieważ zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie mojego tv który dekoduje dźwięk Dts.
tv jaki posiadam to samsung D5500 podłączając pod niego dysk z filmem w DTS HD tv podaje mi do amplitunera Zwykły Dts ,czy nie powinno być tak ze tv nie powinien mi zdekodować tego DTS-a Hd??Czy po prostu różnica miedzy DTS-em a DTS-em Hd jest tylko taka ze ten drugi system przesyła więcej danych na sekundę??
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Jaki model model amplitunera?
W jaki sposób jest podłączony do telewizora?
Telewizor nie dekoduje sygnału wielokanałowego audio przed wysłaniem na ampli. Tym zajmuje się dopiero amplituner, zazwyczaj wyświetlając na wyświetlaczu tryb w jakim pracuje.
Odnośnie różnic pomiedzy DTS i DTS-HD Master Audio, poczytaj: DTS-HD Master Audio - Wikipedia, the free encyclopedia
Szczególnie trzeci akapit zaczynający się od słowa "According to the DTS-HD White Paper"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rafal7

Banned
Denon Avr 2808 i tv jest podłączony pod tv za pomocą przewodu optycznego.Możliwe ze źle napisałem ze tv dekoduje,napisze w ten sposób ze wogole tv widzi dts hd a w specyfikacji tv jest tylko o samym dts.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
No to trzeba by zacząć od tego, że sygnału DTS-HD nie prześlesz do amplitunera TosLinkiem. Do tego musi być użyty kabel HDMI.
 

hans2

Banned
no samsungi potrafia to zdekodowac, ale akurat wyciagaja z hd tylko strumien core.
i niewazne czy przez hdmi czy przez optyka: z tv do ampli wroci tylko zwykly dts.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry