Kompaktowy zestaw z WiFi do 5tys.

andrzej72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Poszukuję kompaktowego zestawu stereo z trochę mocniejszym basem. Głównie słucham ostrzejszej muzyki. Zależy mi na niewielkich rozmiarach. Priorytetem jest łączność bezprzewodowa, ponieważ źródłem muzyki jest Spotify lub dysk sieciowy. Chciałbym również podłączyć zestaw do TV. Nie zależy mi na rozbudowie do kina domowego. Jestem ograniczony miejscem w pokoju i kolumny muszą wpasować się w meble do około 40 cm wysokości. Nie jestem audiofilem, zestaw ma po prostu fajne grać. Kwota jaką mogę przeznaczyć to około 5 tys. Będę wdzięczny za pomoc.
 

andrzej72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, raczej podstawkowe. Myślałem również o aktywnych np. Klipsch The Sixes, HK Citation 500 w parze jako stereo. Kiedyś miałem Sonosa i grał całkiem przyjemnie.
Pokój 25m2.
Kolor nie czarny. Najlepiej biały, szary, brąz w ostateczności.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wkrótce pojawią się nowe KEF LSX II. Będą kosztować ok 7tyś więc trzeba by trochę dołożyć, ale to jest kompletny system.
Ale dla Ciebie specjalna cena dla niebieskich.
To jest najlepszy zestaw do takich potrzeb !

Klipsch nie ma zintegrowanego odtwarzacza więc wymagają podłączenia jakiegoś źródła. Fakt można podłączyć się po BT, ale wtedy odtwarzaczem jest telefon lub inne tego typu urządzenie. Jeśli nie przeszkadza, że tak będzie to spoko.
Ale to jest nie ta liga co Kef.

Jeśli chciałbyś coś naprawdę wyjątkowego z innego wymiaru i jesteś w stanie wydać w dłuższym okresie większy pieniądz, to bym zaproponował Cabasse pearl Akoya. System stereo kosztuje ok 14tyś, ale tu może zacząć od zakupu 1 szt, a za jakiś czas dokupić drugą.

Sonos czy HK spoko. Jeśli jakość dźwięku stereo nie jest priorytetem, a chcesz mieć spoko system do strumieniowania samego spotify to będzie ok. Jednak głównie jako solo urządzenia bez rozbudowy o inne źródła.
 

andrzej72

Klub HDTV.com.pl
VIP
KEF świetnie wygląda i ma odpowiednie wymiary obawiam się tylko, że bas będzie słabiutki chyba, że się mylę? Rozumiem, że to będzie następca obecnego modelu?
Cabasse fajne, ale cena trochę za wysoka.
A jak wypada marka Teufel?
Ktoś proponował mi Genelec, ale nigdy nie miałem z nimi do czynienia.
HK Citation 500 nie ma sensu łączyć w parę, KEF wypadnie lepiej?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teufel - to nie ta liga. Nie dla Ciebie.
Genelec - jak dla mnie rewelacja. Ja słuchałem kilka razy na pokazie i zawsze z uśmiechem na ustach. też faktycznie świetny wybór.
Ale Kefy za dopłatą dość znaczącą.
Jaki kolor Cię najbardziej wkręca... ?
 

andrzej72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najbardziej pasuje mi biały. A jak z basem? Domyślam się, że nie będzie potężny, ale czy da coś z tych maleństw wykrzesać? Nie planuję dokładać suba.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Głównie miałem na myśli zadziwiający bas.
Pod tym względem zaskoczony byłem ja to i Ty też będziesz
 

andrzej72

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co sądzisz o HK Citation Amp i do tego małe kolumny. W takim rozwiązaniu mam chyba większy wybór kolumn. Połączenie kablem kolumn mi nie przeszkadza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cała seria HK Citation jest bardzo dobra. Ale jaki zestaw wówczas chcesz złożyć ? Czy wystarczy kasy ?
 

andrzej72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proponowałeś mi KEF'y które kosztują 7 tys. więc jeżeli HK AMP kosztuje 2,6 tys to reszta zostaje na kolumny. Poczytałem jeszcze trochę i jest jeszcze np. Magnat MR 750. Taka kwota to dla mnie spory wydatek więc muszę rozważyć różne opcje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej faktycznie może szukać jeszcze wiele innych zestawów.
Kef' y były jako optymalną wersja z przepłaceniem.
Jeśli potrzebujesz porozmawiać dokładniej telefonicznie na różne dodatkowe alternatywy, napisz na PW dostaniesz kontakt
 
Do góry